İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Ordu’lu STK temsilcileri ortak bildiri yayınladılar..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu’lu STK temsilcileri ortak bildiri yayınladılar..
İdlib’de meydana gelen hain saldırıyı kınamak için Ordu’da faaliyet gösteren STK başkan ve temsilcileri OTSO’nun toplantı salonunda bugün bir raya geldiler. Ancak bu gibi durumlarda birlik ve beraberlik olunması gerekirken, hemen hemen bütün STK başkan ve temsilcileri bu birlikteliğe uyarken, en büyük STK temsilcisi olan Memur Sen Ordu şube başkanı İsmail Çelenk’in katılmaması bazı kurumlar tarafından tepkilere neden oldu. Bir çok konularda kendisini ön plana çıkarmak için fevri ve şahsi davranan Memur Sen Ordu şube başkanı İsmail Çelenk, geçtiğimiz günlerde şahsi ve özel bir açıklama yaptığı halde bu günkü, en önemli açıklamaya şahsen katılmayarak toplumsal birlikteliği ciddiye almadığı anlaşılmıştır. Sormak lazım, herkes orada ama, İsmail nerede?

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleşen ortak açıklama nedeniyle Ordu'daki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya geldi. Ordu’da sivil toplum kuruluşları, dernekler, sendikalar, odalar ve birlikler ortak bildiri yayımlayarak, "Devletimizin ve ordumuzun yanındayız" mesajı verdi.

İdlib'de gerçekleşen hain saldırı sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçekleştirdiği Bahar Kalkanı harekatına destek amacıyla ortak açıklama yapan STK'lar adına konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin; 81 ilde Türkiye'nin önde gelen 30'a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşunun hep birlikte bu açıklamayı yaptığını belirterek, "Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de İdlib'te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz" dedi.

Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhlarının şad olmasını dileyen Başkan Şahin, "Rabbim şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib'de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye'de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldığını” ifade etti.

Türkiye'nin barış ve huzur odaklı çabalarının, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmediğini söyleyen Şahin, "Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye'yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez" diye konuştu.

Son olarak, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalınmasının beklenemeyeceğini vurgulayan Başkan Şahin, "Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. Bahar Kalkanı harekatıyla rejim ve destekçilerinin bu bedeli ödemeye başladılar. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye'nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇÖPLER CEVİZDERESİ MEVKİİNDE TOPLANACAK..Önceki Haber

ÇÖPLER CEVİZDERESİ MEVKİİNDE TOPLANACAK...

Evlenecek gençlere evlilik öncesi nasihatler verildi.Sonraki Haber

Evlenecek gençlere evlilik öncesi nasiha...

Facebook Yorum

Yorum Yazın