3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Ordu’lu kadın organlarını 5 kişiye bağışladı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Ordu’lu kadın organlarını 5 kişiye bağışladı..
Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşayan ve iki gün önce vefat eden 53 yaşındaki Yıldız Öçal, yaptığı organ bağışı ile 5 kişiye can oldu. Allah razı olsun, mekanı cennet olsun.

Ünye İnkur mahallesinde yaşayan Yıldız Öçal, yaklaşık bir hafta önce hiper tansiyona bağlı beyin kanaması nedeniyle Ünye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Öçal, buradaki yaklaşık beş günlük hayat mücadelesini kaybederek hayata veda etti.

Yıldız Öçal, hayatını kaybederken, daha öncesinde bir hayali olan organ bağışı için aile tarafından verilen onay ise beş kişiye can oldu.

Eşinin daha öncesinde organ bağışı yapmak istediğini söyleyen Muharrem Öçal, bu güzel kararla yeni hayatlara umut olduklarını belirterek, “Eşimi kaybetmenin üzüntüsünü ailecek yaşarken, eşimin ölmeden önce böyle bir düşüncesinin olması ile beş kişiye hayat ışığı olması ise bizi gururlandırdı. Ünye devlet Hastanesi’nde böyle bir talebimizin olduğunu söylememiz üzerine, hastane yönetimi hızlı bir şekilde işlemleri başlatarak ihtiyaç sahibi beş kişiye organ nakli yaptılar. Eşimin böyle bir hayalini gerçekleştirirken, Türkiye’nin değişik yerlerinde yaşayan ve organ bekleyen 5 kişi de hayata tutunmuş oldu. Organ naklinin önemini bir kez daha görmüş olduk. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum ” dedi.

Kaynak : ÜnyeNethaber

 


ORDU’DA 57 MAHALLENİN KADASTRO ÇALIŞMALARI TAMAMLANDIÖnceki Haber

ORDU’DA 57 MAHALLENİN KADASTRO ÇALIŞMALA...

ORMEK, Ordu’lu bayanların geçim kaynağı oldu..Sonraki Haber

ORMEK, Ordu’lu bayanların geçim kaynağı...