3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

Ordu’da yapılması gereken daha çok hizmetler var..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu’da yapılması gereken daha çok hizmetler var..
Vali, tarlaya girdi, vali Fındık topladı, vali esnafı denetledi, vali okul yapımı için protokol imzaladı, vali halkı ziyaret etti ve vali en sonunda Kivi tarlasına da girerek kivi topladı. Ordu Valisi Tuncay Sonel, Turnasuyu Mahallesinde Şenel Yeşilyurt adlı üreticinin bahçesinde, işçilerle birlikte kivi hasadında bulundu. Ancak, sayın valimize görmediği ve duymadığı konularda yapılması gereken ve çok önemli sorunları gazetemizden takip ederek cevaplandırmasını temenni ediyoruz. Ordu’da ön planda yapılması gereken daha çok hizmetler var..

Beraberinde, İl Tarım ve Orman Müdür Kemal Yılmaz, Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça ile birlikte kivi bahçesine giden Vali Tuncay Sonel, kivi hasadı yapan bahçe sahibine ve işçilere kolay gelsin dileklerini ileterek, ürünlerinin bol ve bereketli olması temennisinde bulundu.

Kivi bahçesinde işçilerle birlikte bir süre kivi toplayan Vali Tuncay Sonel, burada yaptığı açıklamada, Ordu’nun kivi üretiminde Türkiye’de 3. sırada yer aldığını belirterek, Ordu ili genelinde 3 bin 250 dekar alanda toplam 8 bin 250 ton kivi üretimi gerçekleştirildiğinin bilgisini verdi.

Vali Sonel, Kivi hasadının hem Ordu’ya, hem de ülkeye hayırlı olmasını dileyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Ordu denilince ilk akla gelen fındıktır. Fındık, hakikaten yöre insanımız ve çiftçilerimiz için çok önemli. Bunun yanında ek gelir kapsamında Ordu Kivisi ön plana çıkıyor. Kivi üretiminde Türkiye’de Ordu ili olarak ilk üçteyiz. En önemlisi de coğrafi işareti alınmış ve Ordu Kivisi tescillenmiş durumda. Kivi hasadının çiftçilerimize, yöre insanımıza hayırlar ve bereketler getirmesini temenni ediyoruz. İnşallah çiftçilerimiz alın terinin karşılığını alırlar. Tüm üreticilerimizden, çiftçilerimizden Allah razı olsun. Onlar üretiyor, vatandaşlarımız sofrasında yiyor. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı Teşkilatımıza,  Ziraat Odalarımıza, emeği geçenlere ve en önemlisi çiftçilerimize, hakikaten böylesine güzel bir bahçede kivi üretimi oluşturdukları için teşekkür ediyoruz.”

Kivi üreticisi Şenel Yeşilyurt’un damadı Mustafa Öztürk de, Vali Tuncay Sonel’e teşekkür ederek, “Tüm ekibe üreticiler adına tekrar teşekkür ediyoruz. İnşallah seneye daha bereketli olur” diye konuştu.

Vali Tuncay Sonel, Turnasuyu'ndaki kivi hasadının ardından, Tuncay Küçük isimli üreticiye ait Ordu OSB'de bulunan ve kivilerin depolandığı soğuk hava deposunda da incelemede bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu’da İkinci bir Esnaf Kefalet kredi kooperatifi açıldı..Önceki Haber

Altınordu’da İkinci bir Esnaf Kefalet kr...

Büyük Şehir Aybastı’ya Okul yapacak, merkez bekleyecek!..Sonraki Haber

Büyük Şehir Aybastı’ya Okul yapacak, mer...

Facebook Yorum

Yorum Yazın