4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Ordu’da kura ile 891 Geçici işçi alınacak..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu’da kura ile 891 Geçici işçi alınacak..
AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin müjdeli bir haber verdi. Ordu’ya 891 kişi İŞ KUR TYP‘den kura ile işçi alımı yapacak ; başvurular 17 – 21 eylül tarihleri arasında sadece internet ve alo 170 üzerinden yapılacak.. İş arayan ve umutla bekleyen işsiz vatandaşlarımıza bir açıklama yapan başkan Tomakin, işe alınacak işçilerin 6 aylık ve geçici olarak alınacağını belirtti.

İl Başkanı Halit Tomakin yaptığı açıklamada , İŞKUR üzerinden Toplum yararına program kapsamında ilimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüklerine 725 kişi Temizlik , 154 kişi Güvenlik, Çalışma ve Aile  Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne 14 kişi Temizlik olmak üzere toplamda Ordu iline 891 kişinin Noter huzurunda  kura yöntemi ile geçici işçi alınacağının bilgisini verdi.

Başkan Tomakin,   Milli Eğitim Müdürlüğü  çalışanlarının 9 ay , Çalışma  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çalışanlarının 6 ay gibi tahmini çalışma süreleri olduğunu , söz konusu program başvuruları 17 – 21 Eylül tarihleri arasında yapılacağını  şartları tutan vatandaşlarımızın başvuru ayrıntılarını ve başvuruyu  www.iskur.gov.tr veya esube.iskur.gov.tr üzerinden veya ALO 170 hattı üzerinden  yapabileceklerini , harici müracaatların kabul edilmeyeceğinin bilgisini verdi. Başkan Tomakin, ayrıca , Ordu çalışma ve işkur müdürlüğünün facebook sayfasından da ayrıntıların öğrenebileceğini söyledi.

Başkan Tomakin, AK PARTİ Hükümetleri ile birlikte işsizlikle büyük mücadele ediyoruz ve önemli yol aldık. İstihdamı artırma, ekonominin büyümesi noktasında hedeflere varmak için ciddi çalışma ve programları hayata geçireceğini ifade ederek işsizlikle mücadele olmazsa olmazımız, TYP programının ilimiz ekonomisine ve işsizliğe karşı bir nebze olsun katkıda bulunacağını belirterek şimdiden kura da çıkacak ve çalışma hayatına katılacak olan hemşehrilerimize hayırlı olsun  diyor aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu yaşam sürmelerini diliyorum dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu Üniversitesine aile sağlığı merkezi açılacak…Önceki Haber

Ordu Üniversitesine aile sağlığı merkez...

BÜYÜK ŞEHİR KÖY-KENT YOLUNU ASFALTLA BULUŞTU..Sonraki Haber

BÜYÜK ŞEHİR KÖY-KENT YOLUNU ASFALTLA BUL...

Facebook Yorum

Yorum Yazın