3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Ordu’da İki Mahalle karantinada, iki Okulda eğitime ara verildi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu’da İki Mahalle karantinada, iki Okulda eğitime ara verildi..
Ordu İl Hıfzıssıhha Meclisi 15.03.2021 tarihinde bugün saat 11.00’da Ordu Valisi Tuncay SONEL Başkanlığında toplanarak (Covid¬19) salgını nedeniyle Ordu’nun Kabataş ilçesinde iki Mahallenin giriş ve çıkışlarını yasaklayarak karantina altına alınmasına ve iki okulda yüz yüze yapılan eğitime ara verilmesine karar verildi. Bu gidişle, böyle bir uydurma tedbirlerle gidilirse Ordu’da durumlar hiç de iyi değil..

Alınan kararda Kabataş ilçesi  Beylerli ve Kuzköy Mahalleleri ile ilgili olarak uyulması gereken kurallara ilişkin  olarak aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür denildi.

Kabataş ilçesi Beylerli Mahallesindeki Şehit Harun Maytalman İlk ve Ortaokulu'nda 4 öğretmen ve 6 öğrencide İngiltere varyantlı koronavirüs tespit edilmesi üzerine Kabataş Kaymakamlığı harekete geçti ve Ordu İl hıfzıssıhha kurulu da karar aldı.
ALINAN KARAR NEDENİYLE;

Ordu ili Kabataş ilçesi Beylerli ve Kuzköy Mahalleleri’nde çeşitli sebeplerle yapılan testler sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edilmesi, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler bulunduğu tespit edilmiştir.

Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Kabataş ilçesi Beylerli ve Kuzköy Mahalleleri 15.03.2021 tarihi saat 18.30’dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkii ile olan giriş-çıkışların kapatılmasına; Yukarıda belirtilen çerçevede tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlem başlatılmasına Oy birliği ile karar verilmiştir. Denildi..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CAN DOSTLAR İÇİN MODERN HASTANE YAPILIYOR..Önceki Haber

CAN DOSTLAR İÇİN MODERN HASTANE YAPILIYO...

Büyük Şehir Karantina bölgesine yardıma koştu..Sonraki Haber

Büyük Şehir Karantina bölgesine yardıma...

Facebook Yorum

Yorum Yazın