Ordu’da bilgi işlemciler “İSAY” Projesini öğreniyorlar..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Ordu’da bilgi işlemciler “İSAY” Projesini öğreniyorlar..
Ordu’da büyük bir eksiklikleri olan Web sayfaları bulunmayan bazı Kaymakamlıklar, Belediyeler ve resmi kurumların inşallah bundan böyle birer web sayfaları olacak. Bir çok resmi kurum ise web sayfası yerine kuruma y7akışmayan sosyalmedya sayfaları ile idare ediyorler.

İSAY projesi kapsamında bu konuda teknolojiyi öğrenmeye çalışan resmi kurum görevlileri sayesinde inşallah bu kurumların birer ciddi web sayfaları olacaktır. Hatta pasif durumda bulunan bazı web sayfaları ise aktif hale getirilecek.
İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğünün sorumluluğu ve koordinasyonunda yürütülmekte olan İnternet Sayfaları Yönetimi (İSAY) Projesi kapsamında eğitim çalışması yapıldı.

İLGİLİ MEMURLAR EĞİTİMDE

Ordu Valiliği toplantı salonunda, Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yapılan eğitim çalışmasına, ilçe kaymakamlıklarının bilgi işlem sorumluları katıldı.
Toplantıda, Bilgi İşlem Şube Müdürü Münevver Şener Altınok koordinatörlüğünde, Mühendis Ersin Enes Yılmaz, Mühendis Oktay Tarhan, Programcı Aslı Varan Çelik ile Programcı Serap Yeler tarafından hizmet içi eğitim verildi.
İlçe kaymakamlıklarının Bilgi İşlem Sorumlularına Isay Projesi, e-Başvuru, e-içişleri Projesi, e- imza ve muhtar bilgi sistemi, Uzem ve e- randevu konularında uygulamalı eğitim verildi. 


DOLMUŞCULARA KİŞİ BAŞI 10 TL. ÖDENECEK..Önceki Haber

DOLMUŞCULARA KİŞİ BAŞI 10 TL. ÖDENECEK..

Yüzme sporlarında dereceye Ordu’yu temsil edecekler.Sonraki Haber

Yüzme sporlarında dereceye Ordu’yu temsi...