ORDU VALİSİ MUAMMER EROL’A ÇAĞRIMIZDIR..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
ORDU VALİSİ MUAMMER EROL’A ÇAĞRIMIZDIR..
Ordu’nun Ulubey ilçesi Refahiye Mahallesinde Devletin orman arazisi üzerine yapılan kaçak bina Mahkeme kararı ile Orman İşletme genel müdürlüğüne devredildi. Şimdi bu binanın nasıl değerlendirileceği gündeme geldi. Vatandaş Huzur evi olsun diyor. Belki gelecekte bizlerin de ihtiyacı olur düşüncesindeyiz..

Ulubey- Gürgentepe kara yolu üzerinde Refahiye Mahallesinde bulunan ve bir vatandaş tarafından orman-hazine  arazisi üzerine Belediyeden “Mescit ve Şadırvan yapacağım” diye izin alan ve daha sonra inşaatı büyüterek fotoğrafta görülen hale getirmişti.  Olay şikayet konusu olunca mahkemeye taşınmış ve inşaat mühürlenmişti.

Yaklaşık 3 yıldan bu yana gazetemiz tarafından sürekli gündeme getirilen kaçak bina olayı Mahkeme kararı beklendiği için hiçbir işlem yapılamıyordu.. Mahkeme sonuçlanarak binayı Orman müdürlüğü emrine verdi.

BİNANIN HUZUR EVİ OLMASI İSTENİYOR..

Hemen hemen yapımı tamamlanan 7 katlı kaçak bina için bir çok vatandaş buranın Huzur evi yapılmasını istiyor. Hem konum olarak, hemde arazi ve ulaşım açısından uygun olacağı belirtilerek, binanın eksiklikleri tamamlanıp, yasal kontrol ve denetimler yapılarak  şu anda Ordu’nun en büyük ihtiyacı ve eksiği olan HUZUR EVİ olarak hizmet verilmesi en isabetli ve hayırlı bir karar olacağı inancındayız.

Bu konuda sayın valimiz Muammer Erol ve diğer yetkililerden Ordu halkı adına Huzur evi olması talebinde bulunuyoruz. Gün gelir belki hepimize lazım olur..

 


Bir haftada 28 Kaza oldu 40 kişi yaralandı…Önceki Haber

Bir haftada 28 Kaza oldu 40 kişi yaralan...

Zabıta Caddelerde Motosiklet denetimi yapıyor, Köpeklere bakıyor..Sonraki Haber

Zabıta Caddelerde Motosiklet denetimi ya...