4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Ordu Üniversitesinden Arıcılarla iş birliği protokolü..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu Üniversitesinden Arıcılarla iş birliği protokolü..
Ordu Üniversitesi ile Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan ve Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Feyzullah Konak tarafından imzalanan protokol ile temel olarak her iki kurumun öğretim üyeleri karşılıklı işbirliği yapacak.

Araştırmacılar ve uzmanlar arasındaki ilişkilerin teşviki, mevcut olanakların geliştirilmesi ve araştırma çalışmalarının sonuçlarının ortak kullanımı ve yayımlanması, tarafların eğitim öğretim anlayışları ile bilimsel organizasyonlardaki deneyimlerin karşılıklı aktarımı amaçlandı.

İmzalanan protokol sonrası açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Ordu Üniversitesi olarak dış paydaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz iş birliklerine bir yenisini daha ekledik. Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü ile imzaladığımız bu protokol iki kurum arasında gerçekleştirilecek ortak proje, bilimsel araştırma ve yardımlaşma ile öğretim üyesi ve araştırmacı görevlendirmesine ilişkin birçok hususu kapsamaktadır. Bilindiği üzere ilimizde arıcılık ve bal üretimi oldukça yaygındır. Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile kurumlarımızdaki araştırmacılar, ilimizde de yaygın olan arıcılık sektöründe ürün verimliliğinin ve sürdürülebilirliğin sağlanması, bu alandaki bilgi ve teknolojilerin etkin kullanımı, ayrıca üretimi ve üreticiyi destekleyen pek çok konuda çalışmalar gerçekleştirecekler. İlimizin ve ülkemizin ekonomik anlamda kalkınmasına katkı sağlayacak bu iş birliğinin kurumlarımıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Feyzullah Konak, “Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği kapsamında temel bilimler ile uygulamalı bilimleri birleştirerek bir sinerji oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu iş birliğinin olumlu sonuçlarını ulusal ve uluslararası alanda kısa bir zaman içerisinde göreceğimize inanıyorum. Çünkü ülkemiz arıcılık ile ilgili çalışmalarda dünyada en üst sıralarda yer almakta, Ordu da ülkemizde en üst sıralarda yer almakta. Üniversitemizin değerli öğretim üyeleriyle birlikte katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkaracağımızı ümit ediyorum. Katkılarından dolayı Sayın Rektörümüze teşekkür ediyor, iş birliğimizin kurumlarımız, sektörümüz ve ilimiz adına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osman Şahin, Yerel Basın Birliği (YBB) derneği şubesini Fesh etti..Önceki Haber

Osman Şahin, Yerel Basın Birliği (YBB) d...

Uyuşturucu Operasyonunda 19 kişi göz altına alındı..Sonraki Haber

Uyuşturucu Operasyonunda 19 kişi göz alt...

Facebook Yorum

Yorum Yazın