4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Ordu Üniversitesinde sağlıkçılar mezuniyet töreni..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu Üniversitesinde sağlıkçılar mezuniyet töreni..
Ordu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin 2020-2021 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Pandemi kurallarına uygun bir şekilde Morfoloji binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Taşçı ve Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nülüfer Erbil, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Maden, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Latif Kelebekliile akademik ve idari personel ile öğrenciler, mezun olan öğrencilerin aileleri ve davetliler katıldı.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nülüfer Erbil, “Sevgili gençler, profesyonel yaşamınızda etik değerlere, insan haklarına ve hasta haklarına saygılı ve duyarlı olunuz. Bireyin ailesine ve değerlerine saygılı, kişilerarası ilişkilerinizde olumlu olunuz. Hemşirelik mesleğini geliştirmek ve bilimsel bilgi kazandırmak için çalışınız. Sizlerle gurur duyuyor; yeniliklere açık, mutlu, sağlıklı ve başarılı bir gelecek diliyorum.”dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Bugün gösterdikleri emek ve gayretin sonucu olarak elde etmiş oldukları mezuniyetlerinden dolayı her bir öğrencimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Pandemi döneminde özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımıza da göstermiş oldukları üstün gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ordu Üniversitesi, her dönem mezun ettiği öğrencileriyle araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerinin kapasitesini ve kalitesini artırma çalışmalarını kurumsal kimliğinin gereği olarak hız kesmeden sürdürmektedir. Ordu Üniversitesi olarak öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmeleri, öğretim elemanlarımızın kendilerini daha iyi geliştirebilmeleri için tüm imkanlarımızı ortaya koyuyoruz. Bu düşüncelerle mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve onların yetişmesi için özverili çalışmalar yürüten değerli öğretim elemanlarımızı, evlatlarının yetişmesi için yaptıkları fedakarlıklardan dolayı değerli ailelerimizi kutluyorum.” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, sağlık çalışanlarının insan hayatındaki önemine değinerek “Birey doğduğu anda ilk olarak siz değerli servis elemanlarınınelinde doğuyor. O yüzden bu toplum sizlere her zaman minnettar kalacaktır. Onlar varsa biz varız, emin ellerde olduğumuzu biliyoruz. Başımız ağrıdığında bile onu dindirecek olan sizin gibi kıymetli sağlık çalışanlarımız var. Mezuniyetlerinizi tebrik ediyor yolunuzun açık olmasını diliyorum.” dedi.

Ordu Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, “Bugün itibari ile insanların hayatlarını korumak için verilen savaşta cephenin en ön safında yer alacaksınız. Biliyoruz ki meslektaşlarınızın gösterdiği fedakarlıklar çoğu zaman bir hayat, bir umut olacak netice vermektedir. Sevgili arkadaşlar bu sebeple kutsal bir mesleğe adım atacaksınız. Sağlık sisteminin en önemli yapı taşlarından olan bir mesleğe sahip olmanızda size her zaman destek veren ve yanınızda olan ailelerinize teşekkürü bir borç bildiğimi ifade etmek istiyorum. Sizlere sağlıklı, mutlu ve başarılı bir gelecek diliyorum. “şeklinde konuştu.

Mezun olan öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren Hemşirelik bölümü birincisi Ahmet Karayiğit, “Her birimiz zorlu süreçlerden geçtik, uzaktan eğitim ile açığımızı kapatmaya çalıştık. Son dönemimizde hastanelerde tüm riskleri göze alarak staj yaptık.  Elde ettiğim başarıda ailemin, hocalarımın ve arkadaşlarımın büyük katkıları bulunmaktadır. Bizlere her türlü bilgi ve deneyim aktararak bizi başarıya taşıyan bize anlayış ve sevgiyle yaklaşan hocalarıma ve kliniklerde bizleri destekleyen doktor ve hemşirelere bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Sevgili meslektaşlarım mezuniyetlerimiz kutlu olsun, her şey gönlümüzce olsun.” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden derece ile mezun olan öğrencilere başarı ödülleri ve tüm öğrencilere diplomaları verildi.  Tören mezuniyet kütüğüne plaket çakılması, hemşirelik yemini ve mezuniyet keplerinin atılmasının ardından sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yolu kapatarak Namaz kılan Cemaatin önünden geçebilirsiniz..Önceki Haber

Yolu kapatarak Namaz kılan Cemaatin ön...

BAŞKAN GÜLER, ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE..Sonraki Haber

BAŞKAN GÜLER, ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE...

Facebook Yorum

Yorum Yazın