4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

ORDU KİTAP FUARI TÖRENLE AÇILDI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU KİTAP FUARI TÖRENLE AÇILDI..
Ordu Kitap Fuarı’nın açılışı törenle yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Ordu Kitap Fuarı"nın açılışı için tören düzenlendi. Bu kitap fuarını mutlaka ziyaret edin, kaçırmayın..

Ordu Kültür Sanat Merkezi(OKSM)’nde gerçekleştirilen Ordu Kitap Fuarı'nın açılış törenine, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, bazı ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, daire müdürleri, şair ve yazarlar ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Ordu Kitap Fuarı"nın açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Kitap Fuarının Ordu’muza, ülkemize ve sizlere hayırlı olmasını diliyorum. Ordu’nun sahil bandında 9 gün süresinde kitap fuarı sizlerle buluşacak” dedi.

Tüm vatandaşları Ordu Kitap Fuar’ına davet eden Vali Sonel, “Öğrencilerimizin, gençlerimizin, Ordulu hemşehrilerimizin kitap fuarına gelerek, birbirinden ünlü yazarlarla tanışmasını, söyleşilere katılmasını, bu fuarın tadını çıkarmasını istiyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Ordu Büyükşehir Belediyemize, değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız nezdinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmasında gençlere çok kitap okumaları tavsiyesinde de bulunan Vali Tuncay Sonel, ”Sevgili gençlerimiz, ne kadar çok kitap okursanız, hayatın her alanında da o kadar çok başarı elde eder, sınavları rahat verirsiniz” şeklinde konuştu.

Vali Sonel, “19 ilçesiyle ayrı bir güzelliğe sahip olan şehrimizde bu organizasyonu çok önemsiyoruz” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise yaptığı konuşmada, “Bugün, Ordu’muz anlamlı bir günü yaşıyor. Kitap Fuarında, düşünürlerle, yazarlarla bir arada olacağız. Dolayısıyla kendi katma değerimiz artacak. Okuduğumuz kitaplarla inşallah bunları uygulayabilirsek, hayatımıza bunları dahil edersek en önemli işi yapmış olacağız. Çünkü, kâinat oku emri ile yürüyor. Okumak her şeyin temeli. Onun için biz Ordu’da bir günlük yahut bir haftalık fuarlar değil, Ordu’da 4 mevsim Kitap Fuarını açıyoruz. Bu, bizim başlattığımız ‘Yeşil Ekonomiyle’ ilgili faaliyetlerin temeli olacak. Ordu ilkleri sadece Türkiye’ye değil, dünyaya duyuruyor. Kitap fuarımıza gelen düşünürlerle, yazarlarla Ordu’muzu daha zenginleştireceğiz. Ordu, buradan bütün bölgeye, ülkemize yeni umutlar, mesajlar gönderecek. Bu bakımdan bu fuarımız bizim için çok anlamlı. Kitap fuarını, sadece kitap alıp rafımıza koymak değil kafamıza, gönlümüze koymak ve hayatımıza uygulamak önemli” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, fuarın açılışına katılan Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve protokol mensupları, fuara katılan yayınevlerinin stantlarını tek tek gezerek, fuarda sergilenen kitaplar hakkında bilgi aldı.

Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde (OKSM) düzenlenecek fuar ve etkinlikler 29 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek. 120 yayınevinin yer aldığı fuara, Türk edebiyatının birbirinden ünlü 20 yazar ve şairleri de katılacak. Ayrıca etkinlik takvimi süresince ünlü isimlerin katılımı ile panel, söyleşi ve imza günleri de düzenlenecek.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İYİ PARTİ İKTİDAR OLACAK, HERKES OYNAYACAK..Önceki Haber

İYİ PARTİ İKTİDAR OLACAK, HERKES OYNAYAC...

Ordu’da 52. Yıl evlilik, yılını dolduranlara sürpriz..Sonraki Haber

Ordu’da 52. Yıl evlilik, yılını dolduran...

Facebook Yorum

Yorum Yazın