Ordu Kar festivali için Çambaşı yaylasına koştu..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Ordu Kar festivali için Çambaşı yaylasına koştu..
Dört gözle beklenen Geleneksel Çambaşı Yaylası Kış Festivali, bu yıl da yoğun bir ilgi ile her yaştan katılımcıyı ağırlayıp renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Şehir merkezinde Kar’a hasret kalan vatandaşlar Çambalında doyasıya eğlenerek kaydılar.

Kar festivaline Kabadüz Kaymakamı Yasin Şahin, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, İş İnsanları Mustafa Poyraz, Yalçın Demirel ile birlikte “18. Çambaşı Kış Festivali”ne katılan Vali Tuncay Sonel, festival kapsamında düzenlenen etkinliklerde vatandaşlarla bir arada bulundu.


Vali Sonel, Çambaşı Yaylası’nın merkezinde bulunan esnafları da ziyaret ederek, esnafların hal ve hatırını sordu ve bereketli kazançlar dileğinde bulundu.
Vali Sonel, yaylada karşılaştığı vatandaşlarla kurduğu samimi diyalogları ve çocuklara verdiği çeşitli armağanlarla onların gönüllerini aldı ve gün şenlik havasında geçti.


Festival kapsamında Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi'nde de kayak yarışları ve Off-Road kulüplerince gösteri de yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Kabadüz Belediyesi iş birliğinde Çambaşı Yaylası’nda düzenlenen 18. Kış Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Birbirinden renkli etkinliklerle 2 gün süren festival kapsamında vatandaşlar unutulmaz bir hafta sonu geçirdi.

Yaz aylarında turist çeken Ordu yaylaları Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in “3 ay değil 12 ay” Ordu sloganıyla başlattığı girişimlerle kış aylarında da vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Geçtiğimiz hafta sonu Mesudiye ilçesi Keyfalan yaylasında düzenlenen kış festivali ardından vatandaşlar bu hafta sonu Ordu’nun gözde turizm merkezlerinden Çambaşı yaylasında buluştu.

YAYLADA EĞLENCE TAVAN YAPTI

28-29 Ocak tarihlerinde Çambaşı Yaylasındagerçekleştirilen 18. Kış Festivali birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Dolu dolu geçen festival Çambaşı Yaylası Kayak Merkezinde start aldı. İlk gününde kayak yarışları ve off-road yarışları yapılanfestivalin 2’nci günü ise yayla merkezinde devam etti. Kar güreşleri, kızak yarışları ile heyecanlı bir günün yaşandığı festival alanında Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Konseri ve Ezgi Eyüboğlu Konseriyle de vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Yine festival boyunca katılımcılara sürpriz animasyon oyunları düzenlenirken Ordu’nun yöresel lezzetlerinden olan pancar çorbası, patates ve turşu ikramı da yapıldı.

Festivalde kapsamında düzenlenen yarışlarda dereceye girenlere ise Ordu Valisi Tuncay Sonel başta olmak üzere protokol üyeleri tarafından ödül takdim edildi.

“ORDU DOĞA HARİKASI BİR İL”

Festivalde konuşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Ordu’nun doğa harikası bir il olduğuna dikkat çekerek, “3 ay değil 12 ay Ordu parolasıyla karış karış ilmek ilmek hizmet ördüğümüz Ordumuzun nadide turizm merkezlerinden bir tanesindeyiz. Tarihi, denizi, yaylası, şelaleleri, gölleriyle doğa harikası bir ilimiz var. Sorumsuz ve aşırı tüketimle mevsimi ve iklimi değişen dünyamızda bu sene Çambaşı yaylamız da nasibini aldı. Yağışlardan ve kardan mahrum kaldık. Daha erken başlayan bir kar mevsimi olmasını arzu ederdik” dedi.

“ÇAMBAŞI TÜKRİYE’NİN EN GÜZEL TURİZM DESTİNASYONUNA DÖNÜŞECEK”

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ise Çambaşı yaylasının yapılan ve yapılacak yatırımlarla Türkiye’nin önemli turizm destinasyon alanlarından birisi olacağını ifade ederek, “Doğanın gözü deyince akla Çambaşı yaylamız gelir. Yapılan ve yapılacak olan yatırımlarıyla Ordu’nun ve Türkiye’nin en güzel turizm destinasyonlarından bir tanesine dönüşecek. Çalışmalarımızda bizlere destek veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Anjelika konser gecesine damgasını vurdu..Önceki Haber

Anjelika konser gecesine damgasını vurdu...

TÜNEL ŞANTİYESİNDEN İKİ TON DEMİR VE BORU ÇALDI..Sonraki Haber

TÜNEL ŞANTİYESİNDEN İKİ TON DEMİR VE BOR...