Ordu günleri kazıklama günleri olmasın..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Ordu günleri kazıklama günleri olmasın..
Her yıl geleneksel hale gelerek düzenlenen Ordu günleri bu yıl da yapılacak. Fakat, her yıl mutlaka bu günlerden şikayet geliyor. Çünkü, Ordu günleri deniyor, başka illere ait mahsuller satılıyor. Satıcı esnafların tezgah kira bedeli çok pahallı, Ordu ürünleri fahiş fiyatlarla satılıyor. Ordu günleri Ordu halkını kazıklama günleri olmasın.

Bu konuda Valilik ve Belediyeler belirli bir kriter koyarak bu gibi tanıtım günleri kar amacı gütmeden yapılmalıdır.  Gazetemiz bu gibi olayların takipçisi olacaktır.

Ordu Valiliği'nin himayesinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF)’nun iş birliğiyle 16-19 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Sahili Etkinlik Alanı’nda bu yıl 12 ncisi gerçekleştirilecek "Ordu Günlerinin hazırlık toplantısı yapıldı.

Yeni Valilik binası konferans salonunda yapılan “12. Ordu Günleri” hazırlık toplantısına, Vali Muammer Erol, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Vali Yardımcısı Turgay Ergin, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Turizm Dairesi Başkanı Zabit Yön, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adil Levent Karlıbel, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) Başkanı Necati Özdemir, ORDEF yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“12. Ordu Günleri” hazırlık toplantısında bir konuşma yapan Vali Muammer Erol, tanıtım günlerinde illerin kendi kültürlerini tanıtma fırsatı bulduğunu belirterek, “Birlikte gönül gönüle iş yapmakla ilgili kararlılığımızın arkasına emeğimizi, gayretimizi samimiyetle ortaya koyalım. Bunu da burada görüyorum. Gelen misafirlere Ordu’nun güzelliklerinden ve güzel insanlarından bahsederek, buraya yönlendirdiğimiz takdirde en büyük kazancımız bu olur” diye konuştu.

ORDEF Başkanı Özdemir, “İstanbul’da 600 bin Ordulu var. 366 derneğimiz bulunuyor. 11 tane ilçe federasyonumuz ile çatı durumunda da Ordu Dernekler Federasyonumuz var. Biz bir aileyiz. Bu yıl 12. düzenleyeceğimiz Ordu Günleri için tüm ilçe belediye başkanlarımızı ziyaret ettik. Sayın Valimize de yakın ilgisi dolayısıyla teşekkür ediyorum ”dedi.

Ordu Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Sezer Turan ise İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek Ordu Günleri etkinliğiyle ilgili bir sunum yaparak, etkinliğin planlamasını yaptıklarını, bu yılki etkinlikte 19 İlçenin bir ürününün marka yapılacağını ifade etti.

Toplantıda, ilçe belediye başkanları ile STK temsilcileri yapılacak olan etkinlikle ilgili görüş, düşünce ve önerilerinde dile getirdi.

Ancak, Ordu günlerinin maddiyatı konusunda bir bilgi verilerek açıklama yapılmadı..


Ordu’da 525 köy okulu neden “Yaşam merkezi” oldu?Önceki Haber

Ordu’da 525 köy okulu neden “Yaşam merke...

Muhtar Selami Akarsu oğlu Doğukan’ı evlendirdi..Sonraki Haber

Muhtar Selami Akarsu oğlu Doğukan’ı ev...