4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

ORDU DEVA PARTİSİ, “Emekliye de DEVA olacağız..”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU DEVA PARTİSİ, “Emekliye de DEVA olacağız..”
Başta Ordu olmak üzere Türkiye genelinde sessiz bekleyiş içersinde olan ve adeta kış uykusuna yatan muhalefet partilerinden birisi olan DEVA Partisi Ordu il yönetimi emeklilerin maaşını duyunca maalesef uyandılar ve ses verdiler. Son günlerde Ordu Gürgentepe’de yaşanan olaylara sessiz kalan muhalefet partilerinden biri olan DEVA Partisi Ordu il yönetimi emekliler derneğini ziyaret ederek, kış uykusundan uyandılar.

Aralık ayı enflasyonuna bağlı olarak açıklanan emekli maaş zamları sonrasında Türkiye Emekliler Derneği Ordu Şubesi’ni ziyaret eden Deva Partisi Ordu İl Başkanı Ercan Öktenay, “eğer iktidar emekliyi biraz olsun düşünüyor olsaydı TÜİK rakamlarını dikkate almaz ve emeklisini ezdirmezdi. Tüm hesaplamalar gerçek dışı rakamlar üzerinden yapılıyor. Yani; 20 yıl önce simit-çay hesabı yaparak iktidara gelenler bugün itibariyle emekliyi yok sayıyor”dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Ordu Şubesi’ni ziyaret eden Deva Partisi Ordu İl Başkanı Ercan Öktenay, güncel ekonomik gelişmeleri değerlendirirken işçi ve memur kesiminin yüksek fiyatlar altında ezildiğine, bozulan gelir dağılımı sonucu halkın yoksulluğa ve açlığa sürüklendiğine işaret ederken bu olumsuzluklardan en büyük payı çalışanlardan çok emeklilerin aldığına dikkat çekti. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Uğur Cörüt ve TÜED Yönetim Kurulu üyesi Yavuz Cinek tarafından ağırlanan Ercan Öktenay ve Deva Partisi Ordu İl Teşkilat Başkanı Volkan Anaçoğlu’nun gündeminde emekli maaş zamları vardı.

TÜED Ordu Şube Başkanı Uğur Cörüt, ziyarette özellikle dar gelirli emeklilerin artan maliyetler karşısında yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarından yakınarak emekliye yapılan maaş zammının beklentilerin çok altında kaldığına vurgu yaptı. Geçmişle kıyaslandığında eskiden emekli olduktan sonra başlarını sokacak bir eve sahip olabildiklerini ifade eden Cörüt, bir yandan maddi imkânsızlıklarla baş etmeye çalışan özellikle dar gelirli emeklilerin uygun koşullarda konut sahibi olmalarına olanak sağlayacak düzenlemeler için de kamuoyu oluşturmak istediklerini belirtti.

Deva Partisi Ordu İl Başkanı Öktenay da ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada “GELİR DAĞILIMININ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE BOZULDUĞUNA”dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “20 yıl önce simit-çay hesabı yaparak iktidara gelenler bugün itibariyle emekliyi yok sayıyor. Kaldı ki o zamanlarda bile emeklimizin maaşı asgari ücretin çok üstündeydi.Şimdi orta direk diye bir şey kalmadı. Ya çok zengin var ya maaşıyla zor geçinmeye çalışan kitleler. İktidar eğer memuru, çalışanı ve emekliyi biraz olsun düşünüyorsa maaş zamlarında TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamları dikkate alınmasın. TÜİK enflasyonu gerçeği yansıtmıyor. Dolayısıyla bu rakamlara dayandırılarak emekli maaşlarına yapılan zam da hayatın gerçekleriyle örtüşmüyor. Gerçek enflasyon çarşıda, pazarda, markette... Maaş zamlarında gerçek enflasyonu temel alın. Sadece önceki yılın enflasyonunu telafi etmekle yeterli kalmayın. Gelecek enflasyonu da dikkate alarak mutlaka bu zamları hesap edin. Biz Deva Partisi iktidarında tüm hesaplamaları gerçekçi rakamlar üzerinden yapacağız ve emeklimize de deva olacağız.” dedi..

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eski Milletvekili için TBMM’de tören düzenlendi..Önceki Haber

Eski Milletvekili için TBMM’de tören düz...

İŞARET DİLİYLE FOTOĞRAF ÇEKMEYİ ÖĞRENİYORLAR..Sonraki Haber

İŞARET DİLİYLE FOTOĞRAF ÇEKMEYİ ÖĞRENİYO...

Facebook Yorum

Yorum Yazın