EN ÜST EVDE KAL
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Ordu Deniz turizminde yeni bir tarih canlanıyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu Deniz turizminde yeni bir tarih canlanıyor..
1977’de İstinye tersanesinde inşa edilen ve son olarak 2006 yılında Karaköy-Kadıköy seferi ile denizden çekilen Şehit Temel Şimşir adlı gemi 2013 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe Belediyesine hibe edilmişti. O günden bugüne dek gemi Ünye tersanesinde çürümeye terk edilen Şehit Temel Şimşir yolcu vapuru Ordu Büyükşehir Belediyesine devredilerek kiralandı. Büyük Şehir Belediyesi gemiyi tamir ettirerek Ordu halkının hizmetine kazandırmak için güzel ve taktir edilecek bir projeye imza atıyor.

Ordu’nun denize kıyısı olmasına rağmen denizden pek yararlanamadığını her platformda dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, şehri denizle barıştıracak projelerin altına imza atmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Ordu’yu denizle bütünleştirmek adına önemli kararlar alan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Perşembe Belediyesinden kiraladığı Şehit Temel Şimşir adlı gemiyi turizme kazandırmak amacıyla bakım ve onarım çalışması yapıyor. Hurdaya dönmeye yüz tutmuş geminin motorundan tavanına, elektriğinden mekanik aksanına kadar pek çok yerini rehabilite eden Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda gemiyi daha kullanılabilir hale getirmek için iç dekorasyonu da elden geçiriyor.

ÇOK AMAÇLI MEKÂNLAR BULUNACAK..

Deniz turizmine büyük oranda katkı sağlayacak ve Ordulu vatandaşa denizi sevdirecek proje kapsamında gemide; restoran, kafeterya, düğün salonu, çocuk oyun alanı, canlı müzik alanı gibi vatandaşa hitap edecek mekânlar bulunacak. 600 kişilik kapasiteye sahip gemide aynı zamanda toplantılar yapılırken, turlar da düzenlenebilecek.

“ORDU DENİZİYLE ÖRNEK BİR ŞEHİR OLACAK”

Ordu’yu deniziyle barıştırılması anlamında projelerin gerçekleştirildiğini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler,“Ordu yeşili, mavisi ile insanların adeta göz zevkine hitap edecek bir şehir. Turizm anlamında da çok fazla çeşitliliğe sahibiz. Fakat bugüne kadar Ordu denizi kullanmaktan çekinmiş ve denizden yararlanamamış durumda. Biz Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Ordu’yu deniziyle barıştıracak projeleri hayata geçiriyoruz. Bu anlamda uygulayacağımız çalışmalarla her anlamda örnek bir şehir olan Ordu, deniziyle örnek olacak” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ GEMİDE DOYASIYA VAKİT GEÇİREBİLECEK”

Kiralanan gemide ekiplerin hummalı bir çalışma yürüttüğünü kaydeden Başkan Güler, “Karadeniz’e kıyısı olan Ordu’muzda yazı olsun kışı olsun fazla bir hareketlilik göremiyoruz. Denize hareketlilik kazandırmak ve vatandaşlarımızın da bu hareketliliğe dâhil olmasını istiyoruz. Bu anlamda Perşembe Belediyemizden Şehit Temel Şimşir adlı gemiyi kiraladık. Bu gemide ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyor. Adeta hurdaya dönmüş gemide ekiplerimiz bakım onarım yapıyor, iç dekorasyonu dâhil elden geçiriyor. Farklı konseptlerle tasarlanan bu gemide restoranından, düğün salonuna kadar pek çok mekân yer alacak. Yazıyla, kışıyla vatandaşlarımız bu gemiyi rahatlıkla kullanabilecek. Çalışmalar tamamlandığında vatandaşlarımız gemide doyasıya vakit geçirecek” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN GÜLER: ”KADİR GECENİZİ TEBRİK EDİYORUM”Önceki Haber

BAŞKAN GÜLER: ”KADİR GECENİZİ TEBRİK EDİ...

Irmaktan çıkarılan bayan cesedi üzerindeki şüpheler araştırılıyor..Sonraki Haber

Irmaktan çıkarılan bayan cesedi üzerind...

Facebook Yorum

Yorum Yazın