İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Ordu Büyük Şehir Belediyesinde neler oluyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu Büyük Şehir Belediyesinde neler oluyor?
Ordu Büyük Şehir Belediye başkanlığı görevine geldiği günden bu yana bazı kesimlerin ve kişilerin hedefi haline gelen başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, bir yılı aşkın yaptığı çalışmaları ile bazı kişilere yem olmadı ama, bazı kişilerin menfaat ve çıkarlarını engellediği için adeta onların hedef noktası oldu. YÖN gazetesi olarak bu konuda yaptığımız araştırma ve incelemeleri siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyoruz. Başkan Güler, hedef olur ama, kimseye de yem olmaz.

HABER - ARAŞTIRMA : YENER TURAN (İstihbarat servisi)

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, Belediye başkanlığı görevi koltuğuna oturduğu ilk günlerde personeller arasında yaptığı görev değişimi atamalarla, işten çıkarmalarla ve kendisine yakın çalışma arkadaşlarını göreve getirmesi ile aldığı maaşlar üzerinde bir hayli tartışma ve eleştiri konusu oldu. Çalışmalarından hiçbir zaman taviz vermeyen başkan Güler hakkında çıkmış birileri ahkam kesiyor.

ÜNYE, ORDU GİZLİ GURUPLAŞMALAR..

Belediye içersinde yapılan atamalarla ilgili  kamu oyunda Ordu gurubu, Ünye gurubu diye personel arasında bir gruplaşmanın olduğu iddiaları dolaşıyor. Birileri, birilerine gizli ayak oyunları yapmaya çalışıyor. Yani çalışmayan, başarısız bir gurup, çalışan bir gurubu karalama çalışmaları içersinde olduğu söyleniyor.  YÖN gazetesiolarak bu çalışmaları yakından takip ediyoruz. Kim kime nasıl bir darbe vurmaya, çalışanı çalıştırmamaya çalışan o isimleri zamanı geldiğinde kamu oyuna teşhir edeceğiz. Başarılı olan çalışanları kimse, Ordu gurubu, Ünye gurubu diye ayak oyunları yapmaya kalkmasın. Her hangi guruptan kim olursa olsun, görevini tam olarak layıkı ile yapanın yanında olacağız.

GENEL SEKRETER DEĞİŞİKLİĞİ İSABETLİ OLDU..

Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in en isabetli kararlarından birisi başkan yardımcılığı ile genel sekreter yardımcılığı görevinde yaptığı değişiklikler oldu. Geçtiğimiz aylarda iki genel sekreter yardımcılarını çalışmalarından memnun olmadığı için görevlerine son vermesi en isabetli kararlardan birisi oldu. 3 genel sekreter yardımcısından bir kişi kalmasına rağmen, eski dönemlere göre hizmetlerin daha iyi ve daha çabuk yapıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Yani başkan Güler’in prensiplerinde birisinin Belediyede çalışmayan personele yer olmadığı açık ve net olarak ortaya çıkıyor.

EN ÇOK GÜNDEM MAAŞ KONUSU OLDU..

Başkan Hilmi Güler’in en çok eleştirildiği konusu 4 veya 5 maaş aldığı gündeme getiriliyor. Bu konuda bilen de konuşuyor, bilmeyen de konuşuyor, yazıyor, birileri ortaya çıkıp sallayıp duruyor. Adamın hakkında söyleyecek söz, eleştirilecek konu ve hatasını  bulamayanlar aldığı maaşı gündeme getiriyor.

Bu konuyu başkan Güler ile özel olarak konuştuğumuzda Belediyenin özel şirketlerin yönetim kurulundan maaş almadığını açıklamıştı. Başkan bir açıklama yap dediğimizde, “Ben dikkate almıyorum, herkes istediği gibi konuşsun hiç de önemli değil” demişti. Yani başkan Hilmi Güler’e  bu gibi boş dedikodular vız geliyor, ciddiye dahi almıyor. Ağzı olan konuşuyor misali..

ENVER YILMAZ’I ELEŞTİRMİŞ, MAHKEMELİK OLMUŞTUK..

Şimdi biraz önceki dönemlere gitmek istiyoruz. Yerel basın olarak eski başkan Enver Yılmaz’ı en çok eleştiren bir yayın organı olduğumuz için 3 kez mahkemelik olduk ve hepsini de biz kazandık. Şu anda bizim şikayetçi olduğumuz bir davamız da devam ediyor.

Herkes bizi o dönemlerde doğruları yazdığımız için AK Parti karşıtı, muhalif olarak eleştirdi. Enver Yılmaz’da AKP’li, Hilmi Güler’de AKP’li bir başkan.. Peki neden şimdi Hilmi başkanı eleştirmiyoruz.? Çünkü, başkan Güler, kimseyi tehdit etmiyor, kimseye kabadayılık yapmıyor, gazeteci dövmüyor ve Emniyet müdürünü dövmeye kalkmıyor. Üstelik aldığı özel kararlarla Ordu’da kara bir leke bırakarak görevinden alınmıştır.

Tabiki; başkan Güler, Ordu için belki yetersiz ve eksik hizmet yapmaya devam edebilir. Onu zamanı geldiğinde zaten eleştiriyoruz. Gayet mütevazi ve güler yüzlü olarak, halkın içinde olan bir başkanın neresini eleştirelim. Şimdi biz AK Partili mi olduk demek. Şunu biliniz ki; biz ne AK Partili, ne CHP’li, ne MHP’li ne de başka bir siyasi partinin veya bir kişinin adamı değiliz. Kimseden hiçbir beklentimiz, menfaatimiz ve çıkarımız da yoktur.

 CHP’LİLERE EKMEK YOK..

Bazı kişiler de çıkmış ortaya Belediyeye CHP’li sol  görüşlü kişilerin işe alındığı için feryat ediyor.. Peki, Ordu Büyük Şehir Belediyesinde çalışanların hepsinin AK Partili olduğunu nerden biliyorsunuz. Bunlar MHP’li olur, İYİ Partili olur, başka partili de olabilir. Yani CHP’li olursa iş yok, ekmek de yok öyle mi? Sizin siyasi anlayışınız bu mu?

Birileri çıkmış ortaya veryansın ediyor. Başkan Hilmi Güler’i yerden yere vurmaya çalışıyor. Burada anlaşılan şudur ki; başkan Enver Yılmaz döneminde Büyük Şehir Belediyesinde istediği gibi At oynatanlar, dışarıdan Belediyenin hizmetlerine müdahale ederek istediği işi alanlar, istedikleri adamlarını Belediyeye sokanlar, istedikleri ihaleleri kendi adamlarına verdirenler, Hilmi Güler’e aynı sözü geçiremeyip, menfaatleri ve nemaları  kesildiği için başkanı eleştirdikleri de açıkça anlaşılmaktadır.

YEM OLMADI AMA, HEDEF OLDU..

İşte yukarıda yaptığımız eleştirilerde asla yanıldığımızı sanmıyoruz. Başkan Hilmi Güler, yaşına ve geçmiş tecrübesine göre Ordu Büyük Şehir Belediyesini halen kurduğu kadrosu ile şu ana kadar bazı eksiklikleri olsa da eski döneme göre tarafsız ve başarılı buluyoruz.

Sanmayın ki; bu yazımızı bir beklenti ve çıkar amaçlı yaptık. İsteyen istediği gibi konuşsun. Ancak, önümüzde daha uzun 4 yıl gibi bir dönem var. Biz, yapılan yanlışları, doğruları ve gerçekleri yazmaya devam edeceğiz. Yanlışa, yanlış, doğruya da doğru demek menfaat ve çıkar meselesi ise, o görüş ve eleştirileri şimdiden kendilerine iade ediyoruz.

Ancak, şu anda sormak istiyoruz. Belediye içersinde bazı gruplaşmalar olduğunu duyuyoruz. Bu ikili ayırımcılık yapanlar, bir takım ayak oyunu oynamak isteyenler, çalışan ve başarılı olanların ayağını kaydırmaya, önünü kesmeye  çalışanların isimlerini de zamanı geldiğinde elbetteki; açıklayacağımızın da bilinmesini istiyoruz. Fakat, başkan Güler’in bu ayak oyunlarına gelmeyeceğini ve bu sorunu da çözeceğini, mevcut kadrosunu koruyacağını, çalışanların yanında, görevini yapanlarla birlikte olacağını iyi biliyoruz.

Menfaat beklentileri, çıkar umutları içinde olanlar hiç de boşuna hayal kurmasın. Hilmi Güler, hedef olur ama, asla kimselere yem olmaz.  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDUDA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI.Önceki Haber

ALTINORDUDA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI.

Son bir haftada uyuşturucudan 9 kişi yakalandı..Sonraki Haber

Son bir haftada uyuşturucudan 9 kişi ya...

Facebook Yorum

Yorum Yazın