EN ÜST EVDE KAL
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Ordu 5 ayrı noktada kontrol altına alındı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu 5 ayrı noktada kontrol altına alındı..
Coronavirüs salgını nedeniyle Ordu’ya giriş kontrollü olarak yapılmaya başlandı. Son 24 Saatte 3.796 yolcu sağlık taraması yapılarak kontrol edildi.. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engelleme, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak için şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs seferlerinin Valilik iznine bağlanması sonrasında il sınırında oluşturulan kontrol noktalarında sıkı denetimler yapılıyor.

Ordu valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İlimizde, Samsun Girişi (Ünye/Akçay Mevkii), Giresun Girişi (Gülyalı/Turnasuyu Mevkii), Tokat Girişi (Aybastı), Tokat Girişi (Akkuş), Sivas Girişi (Mesudiye), olmak üzere 5 ayrı il sınırı girişinde oluşturulan kontrol noktalarında, ticari araçların yanısıra özel araçlar da denetleniyor.

   Kontrol noktalarında görev yapan, emniyet, jandarma ve sağlık personelinden oluşan ekipler, şehirlerarası yolculuk yapanların seyahat izin belgesi olup olmadığını ve yolcuların sağlık kontrolleri yapıyor. Şüpheli vakalar, tanı için hastanelere gönderiliyor. Yapılan kontrollerde Covid-19 semptomu tespit edilenler ise karantinaya alınıyor.

   28 Mart 2020 Cumartesi (dün) günü saat 17.00’de başlayan kontrol ve denetim faaliyetlerinde, 29 Mart 2020 Pazar günü (bugün) saat 18.00 itibariyle 1.126’sı özel, 131’i ticari araç olmak üzere toplam 1.257 araç kontrol edildi. Bu araçlarda seyahat eden toplam 3.796 kişinin de sağlık taraması, kontrolü yapıldı.

    Yapılan kontrol ve denetimlerde, Seyahat İzin Belgesi olmayanların seyahat etmelerine izin verilmiyor.

    Oluşturulan Seyahat İzin Kurulu’nca, tedavi için doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakını vefat eden/ağır hastası olan, son 15 günde gelip, kalacak yeri olmayan vatandaşlarımıza Seyahat İzin Belgesi düzenlenmektedir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Hilmi başkan gitti askere, Suat ile Ali aldı teskere..Önceki Haber

Hilmi başkan gitti askere, Suat ile Ali...

YASAK OLAN BÖLGEYE GİRDİ VE BÖYLE KAÇTI..Sonraki Haber

YASAK OLAN BÖLGEYE GİRDİ VE BÖYLE KAÇTI....

Facebook Yorum

Yorum Yazın