2 - SİTE EN ÜSTÜ - 19 EYLÜL
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

ÖLÜMDEN DÖNEN İŞ ADAMI RAHMİ ÇAĞAN ORDU’YA GELDİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖLÜMDEN DÖNEN İŞ ADAMI RAHMİ ÇAĞAN ORDU’YA GELDİ..
Halen Almanaya’da bulunan ve aslen Perşembe ilçesi Neneli mahallesinden olan İş adamı Rahmi Çağan, aranması olduğu ve tutuklama şüphesi nedeniyle uzun zamandan beri memleketine gelemiyordu. Çağan, her nasıl olduysa geçtiğimiz günlerde Ordu’ya geldi ve ilk ziyaret ettiği İYİ Parti Ordu il yönetimi oldu.

İyi Parti Ordu il başkanı Ekrem Şentürk, Çağan’a sosyal medyada teşekkür ederek yaptığı paylaşımında, “Almanya’da yaşamını sürdüren iş adamı Sayın Rahmi Çağan beyefendi il binamıza gelerek bizleri ziyarette bulunmuşlardır. Kendilerine teşekkür eder yaşamında başarılar dilerim dedi..

Rahmi Çağan ise yaptığı paylaşımında, “Kendimi adeta evimde hissettim. Türkiye’m İyi olacak,  Herşey çok güzel olacak” açıklamalarında bulunarak adeta siyasi bir mesaj verdi..

Akıllara gelen ilk soru ise Çağan, önümüzdeki seçimlerde İYİ Partiden aday mı olacak?

6 YILDIR TÜRKİYE’YE GELEMİYORDU..

Rahmi Çağan o dönemlerde paralel yapıya rest çektiği gerekçesiyle 2015 seçimlerinde Ordu AK Partiden milletvekili aday adayı olmuştu. Fakat milletvekili adayı gösterilmeyen Rahmi Çağan, Perşembe tüneli üzerinde bulunan villayı satın alarak restore etmesi konusunda da engellendiğini gündeme getirerek çeşitli hapis cezalarına da çarptırılmıştı. Almanya’ya döndükten sonra Ordu’lu yöneticilere sosyal medya üzerinden ağır küfür ve hakaretler yazmaya başlaması kamu oyunda çeşitli yorumlara neden oluyordu.  Bu konularda hapis cezası alan Çağan, 6 yıldır memleketine gelemiyordu.

SUİKAST YAPILARAK ARACI KURŞUNLANMIŞTI..

1 Şubat 2016 tarihinde Ordu’lu iş adamı Rahmi Çağan’ın aracına Almanya’nın Mannheim kentinde silahlı saldırı olayı meydana gelmiş, çocuklarının da içinde bulunduğu Çağan’ın aracı kurşun yağmuruna tutulmuş ancak, yara almadan kurtulmuştu.  Alman mahkemesinin Kararının açıklanmasının ardından iş adamı Rahmi Çağan sosyal medyada bir açıklama yaparak, “Federal Alman Yargısına vermiş olduğu adil karardan dolayı teşekkürü borç bilirim” diyerek, Alman mahkemesine teşekkür etmişti.

KURŞUNLAMA EMRİ ORDU’DAN VERİLMİŞTİ..

Rahmi Çağan’ın Almanya’da kurşunlama olayını  Ali Ulus adlı kişinin gerçekleştirdiği ilk ifadesinde emri  Ordu’dan aldığını ve bu olayı  para karşılığında yaptığını ifade etmişti. Ali Ulus’un ise aslen Kayseri’li olduğu ve askerliğini Ordu’da yapması nedeniyle Ordu kamu oyunda önemli iş adamları ve yöneticilerle sıkı bir ilişkisi olduğu biliniyordu.

Ancak, bu konuda o tarihte bütün mahkeme belgelerini gazetemize göndererek bu kişilerin kimler olduğunu kamu oyu ile paylaşacağını ve teşhir edeceğini  söyleyen Rahmi Çağan da söz konusu belgelerin gönderilmesinden  de vazgeçerek olayın üzerinin örtülmesine de katkı sağlamıştı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun babası vefat etti..Önceki Haber

Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun...

Büyük Şehir Altınordu’da alt yapı çalışmalarına ağırlık verdi..Sonraki Haber

Büyük Şehir Altınordu’da alt yapı çalışm...

Facebook Yorum

Yorum Yazın