4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

OKULLARDA TEMİZLİK YOK, PANDEMİ ARTIYOR..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKULLARDA TEMİZLİK YOK, PANDEMİ ARTIYOR..
Genelde olduğu gibi Ordu’da da her gün Koronavirüsün artış göstermesi öğrenci velileri ile okul idarecileri arasında her gün tartışmalara yol açıyor. Bir çok veli bir çok okulda temizlik elemanlarının olmadığına büyük tepki gösteriyorlar. Ancak valilik yaptığı toplantıda çocuklarımız memnun diyor.

Genelde olduğu gibi Ordu’da da her gün Koronavirüsün artış göstermesi öğrenci velileri ile okul idarecileri arasında her gün tartışmalara yol açıyor. Bir çok veli bir çok okulda temizlik elemanlarının olmadığına büyük tepki gösteriyorlar. Ancak valilik yaptığı toplantıda çovuklarımız memnun diyor.

Okulda çocukları olan veliler her gün gazetemize şikayette bulunarak okul temizliği konusunda tepkilerini gündeme getiriyorlar. Okullarda temizlik sorunu her gün büyüyor.

Veliler yaptıkları şikayetlerinde “Geçen yıl İşkur aracılığıyla Ordu iline 700 den fazla TYÇP çalışanı verilmişken bu yıl sadece 200 civarı temizlik personeli İşkur marifetiyle okullara verilmiştir.  Altınordu ilçesinde 110' dan fazla okul olmasına rağmen sadece 63 temizlik işçisi verilmesi okulların temizliği konusunda büyük sıkıntılar oluşturmaya başladı. Her gün velilerle okul idarecileri karşı karşıya gelmekte ve sorunlar yaşanmaktayız” diyorlar..

Özellikle pandemi günlerinde temizlik personeli sayısının düşürülmesi konusunda büyük tepki gösteren veliler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulların pandemide en güvenli yerler olduğunu söylemelerine rağmen personel yetersizliği nedeniyle okulların temizlenemediği için tedirgin olduklarını ve bir an önce bu duruma çözüm üretilmesini istediklerini söylediler.

VELİLERİN ÖNERİSİ DE VAR..

Bir çok veli ve hatta yetkililer de başta Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu valisi Tuncay Sonel ve okul müdürlerine çağrıda bulunarak seslerine kulak verilmesini istediler.

Veliler yaptıkları önerisinde “Sınıflar çok kalabalık, gerekli mesafa yok, kurallara uyulmuyor, tam gün eğitim yerine sabahçı ve öğlenci olarak yarım gün eğitim yapılsın. Veya bir çok köylerimizdeki güzelim okullar boş veya çok az sayıda öğrenci var.  Kalabalık öğrenciler köy okullarına dağıtılabilir. Bugün yapılan toplantıda vali bey çocukların memnun olduğunu açıklamış, ancak veli olarak bizler memnun değiliz tedirgin ve endişeliyiyiz. Çocuklarımızı biz takip ediyoruz. Olay hiç de görüldüğü gibi değil.” diyerek  bu önerilerinin dikkate alınmasını istediler.

VALİLİK BUGÜN DE TOPLANDI…

Her hafta Pazartesi günleri yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, bugün de Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Vali Yardımcısı Bayram Gale, İlçe Kaymakamları video konferans yoluyla, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Altınbaş katıldı.

Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Altınbaş tarafından bir sunum yapıldı.

Dr. Ali Altınbaş, Covid-19 Pandemisi Değerlendirme sunumunda haftalık yeni vaka sayıları, aktif vaka sayıları, ilçelerimizin günlük yeni vaka sayıları, hastane kapasitesi  doluluk verileri, yoğun bakım doluluk oranı, ilçelere göre vaka başı temaslı sayıları, haftalık denetim verileri, çağrı merkezi verileri, aşı bilgileri, aşı sayıları, açıklanan hedef nüfusa göre aşılama oranı ile ilgili Ordu’nun Koronavirüs tablosuna ilişkin detaylı bilgilendirmede bulundu ve alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş ve önerileri dile getirdi.

Ordu’nun aşılama çalışmalarında %79.8’lik oranla Türkiye genelinde üçündü sırada yer aldığına dikkat çeken Vali Tuncay Sonel, “Aşılama çalışmalarında iyi bir yol aldık. Bugüne kadar 549.276 birinci doz aşı, 507.450 ikinci doz aşı, 146.093 üçüncü doz aşı olmak üzere toplamda 1.202.779 doz aşı gerçekleştirdik. Şu anda %79.8’lik aşılama oranıyla Türkiye genelinde aşılama çalışmasında üçüncü sırada yer almaktayız. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Vaka sayılarımızda bir miktar artış olduğunu görüyoruz. Kış mevsimine doğru gittiğimiz bugünlerde çok daha dikkatli olmalıyız. Sokakta veya kapalı mekanlarda bazı vatandaşlarımızın maske takmadıklarını gözlemliyoruz. Tedbiri elden bırakmamalıyız. Asla rehavete kapılmamalıyız. Bu iş ihmale gelmez. Onun için biz de maske, sosyal mesafe ve hijyen konusundaki denetimlerimizi, farkındalık çalışmalarımızı yapacağız.

Çocuklarımız okullarında mutlular. Onları düşünerek hareket edelim. Onları okullarından ayrı bırakacak tutum ve davranışlarda bulunmayalım. Bireysel tedbirlerimizi almayı ihmal etmeyelim” dedi.

Toplantıya katılan İlçe Kaymakamları ve kurum müdürleri Covid-19 Pandemisi ile ilgili yürütülen çalışmalar ve yapılması gerekenler konusunda görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’lu İstanbul Milletvekili hayatını kaybetti..Önceki Haber

Ordu’lu İstanbul Milletvekili hayatını k...

29 EKİM CUMHURİYET KUPASI TENİS MAÇLARI BAŞLADISonraki Haber

29 EKİM CUMHURİYET KUPASI TENİS MAÇLARI...

Facebook Yorum

Yorum Yazın