EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Öğretmenler gününde, Öğretmen evinde siyasi kongre..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğretmenler gününde, Öğretmen evinde siyasi kongre..
Bugün Ordu’da VATAN Partisinin 9. Olağan İl kongresi yapıldı. 24 Kasım Öğretmenler günü olan bu önemli günde Öğretmenler gününde, Öğretmen evinin toplantı salonunda siyasi kurultay yapıldı. Partinin Altınordu ilçe başkanı Osman Erdaş, bir kademe daha yükselerek Ordu İl başkanlığına seçildi. Kurultayda Vatan Partisi genel başkan yardımcısı Prof. Dr. Tülin Oygür yaptığı bir sunumda bazı siyasileri örnek vererek ”Ben Tayyip Erdoğan’la aynı yerde durmam” dediklerini açıkladı.. Oygür’ün hedefinde PKK ve HDP vardı. Yapılan kurultay sonucunda VATAN Partisinde Ordu il başkanlığından Sümbül gitti, yerine Altınordu ilçe başkanı Erdaş geldi..

VATAN Partisinin 9. Olağan Ordu il kurultayına Parti yönetimi, üyeler ve bazı ilçe başkanları katıldı. Divan başkanlığını ise Vatan Partisi genel başkan yardımcısı Prof. Dr. Tülin Oygür yaptı. Gündem gereği yapılan kurultayda Prof. Dr. Tülin Oygür sunum eşliğinde davetlilere hitap etti.

 

 

 

Kurultayın konusu olan ana başlıklarından “PARTİ İÇİNDEKİ HDP KORUYUCULUĞUNA ve CHP KUYRUKÇULUĞUNA KARŞI MÜCADELE” konusunda çeşitli uyarı ve örnekler vererek önemli konulara değindi. Prof. Dr. Tülin Oygür konuşmasının bir bölümünde,  ”Ben Tayyip Erdoğan’la aynı yerde durmam” diyerek FETÖ ve PKK üzerine kararlı şekilde yürüyen yargıyı hedef alan kampanyaya karşılık “YARGI ALTIN ÇAĞINA GİRDİ”saptamasında bulunarak, Cumhuriyet yargısına güven verdiklerini ifade ederek, “Vatan savaşı karşıtı tavırlar partimiz pratiğine de yansımıştır. Partimizdeki her tutukluluğun, her cesaretsizliğin, her geriliğin arkasında bu yanlış eğilim yatmaktadır”ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Konuşmasında önemli örnekler veren Oygür, “2018’de Cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırladığımız bildirgeden “HDP KAPATILSIN” talebinin çıkartılması da Mehmet Bedri Gültekin istemiştir. Seçime birkaç gün kala partide tartışma yaratmamak için bu isteği kabul edilmiştir.  Ancak, 22 Eylül 2018’de MKK kararıyla HDP’nin kapatılması konusunda  Vatan Partisindeki yanlışlıkların ve zaafların temizlenmesi için mücadele etmeyi gündemimize aldık” dedi..

 

 

 

Oygür, konuşmasının son bölümünde, Parti yöneticilerinin görevi taban yöneticilerine teslim olmamak olduğunu belirterek,“Parti içindeki çizgi mücadelesi organ terbiyesi ve parti ahlakının alanında olduğunu” ifade etti..

 

Daha sonra Kurultayda Vatan Partisi İl başkanı Kemal Sümbül’e söz verilerek başkanlığı döneminde yaptığı faaliyet raporunu okudu. Bütçe raporunun da yer aldığı kurultayda gündem maddeleri kabul edildikten sonra seçimlere geçildi.

 

 

 

Ordu İl başkanlığı adaylığına tek liste olarak aday olan Altınordu İlçe başkanı Osman Erdaş Vatan Partisinin Ordu İl başkanı oldu..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DAMIZLIK KOYUN ÜÇÜZ DOĞURDU.. Önceki Haber

DAMIZLIK KOYUN ÜÇÜZ DOĞURDU..

Kadınlar dünyanın her yerinde sömürüye uğruyor..Sonraki Haber

Kadınlar dünyanın her yerinde sömürüye u...

Facebook Yorum

Yorum Yazın