Öğretmenler günü nedeniyle unutulmaz bir gece..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Öğretmenler günü nedeniyle unutulmaz bir gece..
Altınordu Belediyesi toplumun tüm kesimlerine hitap eden kültürel, sanatsal ve sosyal etkinlikleriyle şehrin kültür, sanat ve sosyal yaşamını renklendirmeye devam ediyor. Öğretmenler günü nedeniyle Öğretmenler ve izleyiciler muhteşem bir konser izlediler.

Başkanı Aşkın Tören’in talimatıyla belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde yoğun katılımla düzenlenen "Başöğretmen Atatürk ve Öğretmenler Günü Özel Konseri" ile sanatseverler unutulmaz bir akşam yaşadı.

 MUHTEŞEM MÜZİK ZİYAFETİ

İZLEYENLERDEN TAM NOT ALDI

Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen konserde Şef Engin Candan yönetiminde sahne alan Ordu Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Fasl-ı Dil Türk Müsikisi Topluluğu seslendirdiği birbirinden özel eserler ile katılımcılara muhteşem bir müzik ziyafeti verdi. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıların ağırlıklı olarak yer aldığı konserde solistlere eşlik eden müzikseverler doyasıya eğlendi. Öğretmenler Günü’nün kutlandığı anlamlı etkinlik Altınordulu’lardan tam not aldı.

Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde (OKSM) gerçekleştirilen konsere Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in yanı sıra protokol üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN “GÜÇLÜ BİR GELECEĞİ TESİS EDEBİLMEK İÇİN TEK BİR ŞEYE İHTİYACIMIZ VAR O DA GÜÇLÜ ÖĞRETMENLER”

Etkinlikte konuşan Başkan Aşkın Tören, öğretmenlerin Türk milletinin millî varlığına ve geleceğinin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de öncülük ettiklerini ifade etti.

Eğitim sistemimizin kalitesini belirleyen yegâneliğin, öğretmenlerin meslek aşkı olduğunun altını çizen Başkan Tören, “Bir ülkenin kalp atışı öğretmenin aldığı o nefese bağlı. Bir yere varacaksak eğer bu hep beraber, birlikte ve en değerlisi sizlerin gayretleriyle olacak. Hepimizin hayali güçlü bir Türkiye, güçlü bir gelecek. Hep ifade ettiğim gibi bir geleceği tesis edebilmek için tek bir şeye ihtiyacımız var o da Güçlü öğretmenler” diye konuştu.

ÜLKEMİZİN MÜREFFEH GELECEĞİ SİZİN ELLERİNİZDE

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir “sözünü hatırlatan Başkan Tören, “Her şartta vicdanıyla yol alan, şefkatiyle güven veren her bir öğretmenimize şahsım, öğrencilerimiz, velilerimiz ve şehrim adına tek tek teşekkür ediyorum. Evlatlarımızın aydınlık yarınları ve ülkemizin müreffeh geleceği sizin ellerinizde” ifadelerin kullandı.

BÜTÜN ÖĞRETMENLERİME ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Öğretmenlerin gününü kutlayan Başkan Tören şunları ifade etti “Bu akşam sanat şehri Altınordu’da Cumhuriyetimizin kurucusunun sevdiği şarkıları birlikte terennüm edelim istedik. Bu anlamlı gün vesilesiyle şahsım adına; üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerime şükranlarımı sunuyor, hayatta olanların tek-tek ellerinden öpüyorum. Ebedi âleme irtihal etmiş olanlara da rahmet diliyorum. Görevi başında şehit olan bölücü örgütün ömürlerinin baharında iken bizden kopardığı Aybüke öğretmenimize, Necmettin öğretmenimize ve daha nice kahraman eğitimcilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca bugün hain bölücü terör örgütü YPG/PKK tarafından yapılan alçak saldırıda Gaziantep’in Karkamış ilçesinde şehit olan Ayşenur öğretmenimize ve aynı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Sevgiyi, barışı, kardeşliği sabırla filizlendiren, tüm bu zorluklar arasında 'İyi ki Öğretmenim' diyen koca yürekli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum”dedi.

SANATSEVERLERDEN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜRÜ

Etkinliği değerlendiren öğretmenler ve katılımcılar konseri çok beğendiklerini dile getirdiler. Altınordu Belediyesinin kültür ve sanat etkinliklerini çok beğendiklerini ifade eden Altınordulular “Her zaman olduğu gibi Altınordu belediyemiz bu akşam da muhteşem bir etkinliğe imza attı. Bizlere unutamayacağımız bir sanat akşamı yaşatan Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e teşekkür ederiz” açıklamasında bulundular.


KARLIBEL “ÜLKENİN GELECEĞİ ÖĞRETMENLERİN ELİNDEDİR”Önceki Haber

KARLIBEL “ÜLKENİN GELECEĞİ ÖĞRETMENLERİN...

ORDU’DA BALIK TEZGÂHLARI DENETLENİYORSonraki Haber

ORDU’DA BALIK TEZGÂHLARI DENETLENİYOR