Nihat Şen sonunda patladı.. Kimin ne hesabı var?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Nihat Şen sonunda patladı.. Kimin ne hesabı var?
Ordu, Altınordu ilçesi eski otogar mevkiinde yapılan kentsel dönüşümle ilgili yapılan haberlere Mimar Nihat Şen sonunda patlayarak açtı ağzını yumdu gözünü.. … Namlunun ağzında hep Nihat ŞEN var. Neden Nihat hakkında haber yapılması biraz adaletsizlik olmuyor mu? diye kamu oyuna seslendi..

ORKENT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı mimar Nihat ŞEN, yaptığı açıklamasında her ne kadar gündeme getirmemiş olsa da biz basın olarak kendisinin neden hedef alındığını çok iyi biliyoruz. Ve..Bir kez daha hatırlatıyoruz. Nihat Şen ORKENT ile ilgili reklamları sadece iktidar yanlısı olan Altaş TV’ye verdiği  ve diğer basın-yayın organlarına 3-5 kuruşluk olsun reklam vermediği için Ordu yerel basınının gündeminden bir türlü düşmediğini kamu oyu ile bir kez daha paylaşıyoruz.

"SADECE NİHAT ŞEN DEĞİL, 3 KİŞİ SORUMLU?!"

Bu konuyla ilgili olarak en sonunda açıklama yapma zorunluluğu duyan mimar Nihat Şen, “Sadece ben sorumlu değilim, üç kişi sorumludur”  diyerek reklam menfaati için çatkapı çatmak isteyenlere aşağıdaki cevabı verdi :

Haftalardır Ordu Altınordu ilçesinde gündemi meşgule devam eden eski otogar alanı ve buraya yapılacak inşaat projesine ilişkin Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORKENT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat ŞEN yeni bir açıklama yaptı.

Ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Dr. Mimar Nihat ŞEN tartışmalara konu beton yapının süreli bir yapı olduğunu proje tamamlandıktan sonra da yıkılacağını söyledi.

Bahse konu binanın kentsel dönüşüm ofisi olarak kullanılacağını ifade eden ORKENT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Dr. Mimar Nihat ŞEN tartışmalara son noktayı koyan şu açıklamayı yaptı.

“Bu bina MUVAKKAT YAPI niteliğinde olup, zaten 2 yıl sonra yıkılacak olan bir bina. Kentsel dönüşüm irtibat ofisi olarak kullanılacak tek katlı bu bina ile ilgili OBB’ye resmî başvurusu dahi yapılmıştır. Hatta bu konu ile ilgili, üniversite ve hukuk profesöründen iki rapor alınmıştır. Kaldı ki bu binanın belli bir zaman sonunda yıkılacağına dair zaten şirket tarafından noterden muvafakatname verilmiştir. 6 Şubat depreminden sonra hala Kentsel Dönüşümü engelleyen zihniyeti anlamak mümkün değil. 2015 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile 58.000 m2’ilk riskli alan ilan edilen bu alan içinde bulunan vatandaşlar 8 yıldır mağdur iken ve yapılacak kentsel dönüşümden neden birileri rahatsız oluyor. Kişisel ve siyasi çıkarlar sebebi ile can güvenliği riski olan bu alanda neden hala kentsel dönüşüm çakışmalarına engel olunuyor. Kimin ne hesabı ve çıkarı var.”

NİHAT ŞEN AŞKI BİTMEDİ ;

ORKENT A.Ş. Dr. Mimar NİHAT ŞEN in mi şirketi ki, sürekli kamuoyunda Nihat ŞEN ismi dillendiriliyor. Sanki şirket Nihat ŞEN’in babasının malı ya da hisseler Nihat ŞEN’e ait. Adam Ordu’ya Ordu’nun da acil ihtiyacı olan kentsel dönüşüm için geldi ama maşallah mahalle dedikodusundan kentsel dönüşüme fırsat kalmadı. Nihat ŞEN’i topun ağzına getirenler kentsel dönüşümü hiç konuşmadı Nihat ŞEN’i konuştuğu kadar. Hiç kimse ‘binalar riskli hemen tedbir alalım demedi. Varsa yoksa Nihat ŞEN. Nihat ŞEN ile bu kadar vakit kaybetmek yerine keşke Ordu’nun değişimine katkı sunsalardı.

Sonuçta Ordu’yu kentsel dönüşüme hazırlaması için görevlendirilen Nihat ŞEN istediği uygulama ve dönüştürme ortamını bir türlü yakalayamadı. Ordu’yu dönüştürmek için ilk başta gönüllü görev alan Nihat ŞEN’de de muhtemelen moral motivasyon yerlerdedir.  Sürece baştan sona bakıldığında bazılarının Nihat ŞEN aşkı yüzünden kaybeden yine Ordu oldu.

BU ARADA BİLMEYENLER İÇİN BİR BİLGİLENDİRME YAPMAK GEREK.

Burası %100 hissesi Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bir şirket. Yani bir şahıs şirketi değil ve alınan tüm kararlar Yönetim Kurulu’nun kararı olarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi GÜLER’in de onayı alındıktan sonra uygulanır. Ama yapılan eleştirilere bakıldığında namlunun ağzında hep Nihat ŞEN var. Hep Nihat ŞEN eleştiriliyor. Yahu bu şirketin Yönetim Kurulun da yer alanlar da en az Nihat ŞEN kadar konuşulmalıydı; öyle değil mi? Ama OBB Başkan Vekili ve ORKENT Yönetim Kurulu Üyesi Celal TEZCAN hiç konuşulmuyor mesela. Kaldı ki ortada bir yanlışlık varsa Celal TEZCAN buna zaten müsaade etmez. OBB Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Hüseyin İNANIR ve OBB 1. Hukuk Müşaviri Avukat Burcu YILDIZ da ORKENT A.Ş.’nin yönetiminde yer alan isimler. Bu kadar insanın gözünden hatalar varsa nasıl kaçabilir.  Hadi diyelim ki gözden kaçtı, OBB Başkanı Dr. M. Hilmi GÜLER de mi görmüyor.

Burada bir yanlışlık varsa Nihat ŞEN’in tek başına manşetlerden haber yapılması biraz adaletsizlik oluyor.  Sadece Nihat ŞEN’i tartışmak kimseye fayda sağlamaz.

Bilinsin istedim.


EK MTV TAHSİLATI YÜZDE 20,8’DE KALDI..Önceki Haber

EK MTV TAHSİLATI YÜZDE 20,8’DE KALDI..

Birol Yılmaz, “Millet Bahçesinin Otopark sayısı artırılmalı”Sonraki Haber

Birol Yılmaz, “Millet Bahçesinin Otopark...