4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Ne olduysa oldu Enver Yılmaz davayı bozdu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ne olduysa oldu Enver Yılmaz davayı bozdu..
Ordu Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı Enver Yılmaz’ın gazetemiz sahibi Osman Şahin’e şantaj yaptığı iddiası ile hakkında açılan dava sonucu cezalandırılan Enver Yılmaz aldığı cezayı bir üst mahkemede bozarak BERAT etti. Osman Şahin ise mahkeme kararına itiraz etti..İtiraz dilekçesinde de adalete güvenmediğini yazdı. Eski bir hakim ve avukat olan Enver Yılmaz ile bu konuda başa çıkmak da mümkün olmayacak dedi..

2018 Mart  ayında  meydana gelen şantaj olayı Ordu C. Başsavcılığına intikal etmiş ve Enver Yılmaz hakkında Ordu 3. Asliye ceza mahkemesinde dava açılarak Enver Yılmaz para cezasına çarptırılarak hükmün açıklanması geri bırakılmıştı.

28 Eylül 2017 tarihinde gazeteci Osman Şahin’i makamına çağırarak Neden yazıyorsun, çıkarın ne, amacın ne” diye şantaj yapan Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Enver Yılmaz hakkında açılan dava sonucunda Başkan  Yılmaz’ın suçu sabit görülerek mahkeme tarafından önce bir yıl hapis ve 5 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına ve daha sonra cezada 1/6 oranında indirim yapılarak 10 ay hapis cezası ve 4 günlük adli para cezasına  çevrilmesine karar verildikten sonra mahkeme yasa gereği, cezayı 5 yıl süre ile erteleyerek hükmün açıklanmasını geri bırakmıştı.

Yılmaz, mahkemenin kararına Ordu 1. ağır ceza mahkemesine itiraz ederek mahkemenin kararının bozulmasını talep etti. Mahkemede ne olduysa oldu, davayı bozdu ve Enver Yılmaz’ın BERATNAkarar verdi.  Bu sefer bu karara da şikayetçi olan Osman Şahin itiraz ederek, karara Samsun bölge istinaf mahkemesine  itirazda bulundu.

 “DOĞRU KONUŞTUMN, DAVAYI KAYBETTİM”

Ordu 1. Ağır ceza mahkemesinin davayı bozma nedeninde doğruyu konuşup, yalan ifade vermediği için kaybettiğini açıklayan Osman Şahin, Ordu C. Savcılığında hazırlık ifadesinde savcının kendisine “Sana Enver Yılmaz hakkımda haber yaparsan seni yaşatmam, sana şöyle yaparım, böyle yaparım, gibi tehditlerde bulundu mu” sorusuna Osman Şahin, “Sayın savcım ben yalan konuşamam, bana böyle bir şey demedi. Sadece, hakkında yaptığım haberler nedeniyle, neden yazıyorsun, menfaatin ne, çıkarın var mı diye söyledi.  İstersem yalan konuşup her türlü iftira atabilirdim” dedi..

Ordu 1. Ağır ceza mahkemesinde bu ifade bozma nedeni gösterilerek, bana bu sözleri söylemediğini kendi ağzımla itiraf ettiğim için suçun unsurları oluşmadığı kanaatine varılarak mahkeme Enver Yılmaz’ın itirazını kabul ederek BERATİNE karar verdi.  İşte ne olduysa oldu, Enver Yılmaz davayı BOZDU, Osman Şahin de itiraz etti.

İŞTE MAHKEMENİN KARARI..

ŞAHİN, İTİRAZ DİLEKÇESİNDE ŞU İFADELERE YER VERDİ :

Sayın Mahkeme heyeti öncelikle şunu üzülerek belirtmek istiyorum. Sanık olarak hakkında şikayetçi olduğum Enver Yılmaz’ın eski bir hakim ve eski bir avukat olması nedeniyle mahkemenin tarafsız bir karar verdiğine inanmıyorum. Çünkü, aynı mahkeme  tarafından  verilen 2019/584 Esas sayılı ve  18./01/2021 tarihli  ilk kararı ile o zaman tecelli eden bir kararın daha sonra aynı mahkeme  tarafından bir üst mahkemenin  kararına uyularak BERAT kararı verilmesi asla  tarafsız bir hukuk kuralı ile bağdaştırılamaz. Her ne kadar itirazımın kabul edilmeyeceğini tahmin etsem de hukuki ve Anayasal haklarımı kullanarak mücadelemi en son haklarımı kullanarak sürdüreceğimi de ifade etmek isterim. Bu nedenle itiraz kararlarımı aşağıda açıklıyorum.

İTİRAZ NEDENLERİM: 1- Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Bu davanın bozulma nedeni benim doğruları söylememden kaynaklanmıştır. Yalan konuşsam belki de dava bozulmayacaktı. Ordu 3. Asliye ceza mahkemesi tarafından verilen son kararla ilgili duruşma yapılmış, ancak tarafıma davetiye gönderilmeden, benim ifadem ve savunmalarım alınmadan mahkeme yokluğumda  karar vermiştir. Burada benim de duruşmaya davet edilerek ifademin alınması gerekirdi.

2-Ben önceki mahkemede verdiğim ifadelerimi tekrar ediyor ve mahkemenin ilk verdiği kararı uygulanarak sanığın cezalandırılmasını istiyorum. Çünkü, verilen son kararda tanık beyanları ile sanığın ifadesindeki çelişkiler dikkate alınmamıştır. Çünkü, sanık art ve kötü niyetlidir. Ses kayıtları ile tanıkların ifadeleri tamamen çelişki doludur. Sanığın suçu işlediği kesindir.

3-Ben olayın meydana geldiği  zamanda sanıkla ikimiz baş başa görüşmüş,  yaşanan olaylar aramızda geçmiştir. Sanığı C. Savcılığına şikayet ettiğimde Savcı bey bana hitaben “Sanık hakkımda haber yaparsan, seni yaşatmam, seni şöyle ederim, sana böyle yaparım diye tehdit etti mi”diye sorduğunda ben de savcı beye, “Sayın savcım, ben yalan konuşamam, yukarıda Allah var, böyle bir söz kullanmadı, ama ifademde belirttiğim  gibi, hakkımda niye haber yazıyorsun, çıkarın amacın nedir” dediğini ifademde açıkladım..

4-Ben savcıya da Mahkemede verdiğim ifadem sırasında aynı ifademi vererek yalan konuşmadım. İstersem daha fazla ilaveler yaparak, yalan konuşur, sanığa iftiralar atabilirdim. Ama bunu ne ahlakıma, ne aile örf ve adetime, ne de meslek ahlakıma ve  vicdani kanaatime asla yakıştıramam. İşte bu nedenle üst mahkeme kararı BOZARAK sanık hakkında BERAT kararı vermiştir.

5- Sayın istinaf mahkemesi heyeti dosyam iyice incelendiğinde, sanığın ifadeleri, tanık beyanları ve hatta ses kayıtları dikkate alındığında, sanığın suçunun sabit olduğu anlaşılacaktır. Tabiiki, burada sanık eski bir hakim ve avukattır.  Hukuki arkadaş çevresi çok geniştir. Ben bu dava için  Ordu’da hiçbir avukat bulamadım, vekalet verecek olduğum avukatlar, “Biz Enver’in karşısına geçemeyiz, Enver bizim arkadaşımız ve meslektaşımız” cevabını verdiler. Bende kendimi vekilsiz temsil etmek zorunda kaldım. Bu mağduriyetimin de dikkate alınmasını talep ediyorum. Elbetteki, mahkemenize ve heyetimize sonsuz saygı ve güven duyuyorum. Fakat, bir üst mahkeme tarafından kararın bozulma nedenini de bu yönde kuşkularım var diyerek itiraz dilekçesini Samsun Bölge istinaf mahkemesine gönderdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Sonel’e bir ödül de Ülke TV’den geldi..Önceki Haber

Vali Sonel’e bir ödül de Ülke TV’den gel...

HALİT TOMAKİN AKP’Yİ ORDU’DA BİTİRİYOR..Sonraki Haber

HALİT TOMAKİN AKP’Yİ ORDU’DA BİTİRİYO...

Facebook Yorum

Yorum Yazın