2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

“NAMUSUNUZ 90 CENTE SATILIRKEN NEREDEYDİNİZ..!”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“NAMUSUNUZ 90 CENTE SATILIRKEN NEREDEYDİNİZ..!”
AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin’den CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel’e cevap gecikmedi. Fındıkla ilgili basın toplantısı yaparak, “FINDIK BU ÜLKENİN NAMUSUDUR” diye açıklama yapan Adıgüzel’e, “NAMUSUNUZ 90 SENTE SATILIRKEN NEREDEYDİNİZ..! “ diye ağır bir cevap verdi.. Başkan Tomakin,” CHP’ mi 1 gram çözüm önerisi sunacak kapasiteleri yok, fındıkla ilgili bir eylem planları yok. Fındığı bunlara teslim etseniz yine 90 sente fındık alırlar ve bu milleti 70 sente muhtaç ederler dedi..

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, son günlerde fındık üzerinden gündeme gelme çabasında olan siyasileri sert bir şekilde eleştirerek ,ey fındık üreticisi kardeşim  bunlar değil miydi fındığımızın fiyatını 1 doların bile altında  90 sente kadar düşüren, sonra fındıkları alıp depolarda çürüten , sonra hazineye milyarlarca zarar veren zihniyet işte bugün fındık üreticisini ahmak yerine koyup senin karşına çıkıp, fındık üzerinden politika yapmaktadır, fındık namusumuzdur diyenler, fındık 90 sente satılırken namusunuza neden sahip çıkmadınız dedi.

 

Başkan Tomakin, AK PARTİ ile birlikte tarıma büyük destek verildiğini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 yıldır üreticinin yanında bir politika izleyerek bugün fındık 3,5 dolardan piyasada işlem görmektedir. Sayın Milletvekili patates , soğan hesabı yaparak geçmişi bugünle kıyaslıyor ALLAH’ın dan kork , biz hiç hesap bilmiyor muyuz ? 90 sent nerede ,3,5 dolar nerede  dedi. Fındık depolarda çürütülüp Soya’ya yok pahasına yağlık olarak verilirken ve hazine zarar ettirilirken siz vardınız.  Çıkmış şimdi show yapıp ahkam kesiyorsun ,çözüm öneriniz ne  desek 1 gram çözüm önerisi sunacak kapasiteleri yok , fındıkla ilgili bir eylem planları yok. Fındığı bunlara teslim etseniz yine 90 sente fındık alırlar ve bu milleti 70 sente muhtaç ederler CHP zihniyeti bundan ibarettir dedi. 

 

ÜRETİCİLERİMİZ FINDIK FİYATI KAYGISINDAN ÇOK, FINDIĞININ KALİTESİNİ VE ÜRETİMİ NASIL DAHA VERİMLİ BİR ŞEKİLDE ARTIRIRIM KAYGISINDA OLACAK..

 

Başkan Tomakin, özellikle bu sene fındıkta farklı bir strateji uygulandığını ifade ederek, bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  26 Temmuz tarihinde İl Başkanları toplantısında fındık fiyatını da açıklamış  Konuşmasında, fındık fiyatını açıklarken herkesin fiyata odaklandığını belirterek aslında çok önemli bir ayrıntının da müjdesini verdiğini o gün ifade etmiştik. Cumhurbaşkanımız "Türkiye Azerbaycan ve Gürcistan dünya fındık üretiminin yüzde 80'ini gerçekleştiriyor. Üç ülke olarak fındıkla ilgili işbirliği çalışmalarını başlattık. Böylece önümüzdeki dönemde fındığın dünya piyasalarında hak ettiği değeri sürekli kılmak amacıyla önemli bir adım atmış olduk dediğini, ileriki dönemlerde fındığın dünya piyasasında önemli bir tüketim maddesi olacağını söylemiştik. Bunun ilk meyvesinin Ordu’da başlatılmış olmasının haklı gururunu yaşıyoruz diyerek , bu işbirliği ile birlikte fındığın dünya piyasasında önemli bir yere sahip olacağını , üreticilerimizin fındık fiyatı kaygısından çok, fındık bahçemi nasıl imar ederek, fındığının kalitesini ve üretimi nasıl daha verimli bir şekilde artırırım kaygısında olacağını belirtmiştik , şimdi bunun meyvesini almaya başladık ,ilk CHP den ses çıkmaya başladı neden acaba ? kimse yabancı firmaya bir yer arayışında veya yardımda bulunmamıştır böyle bir şeyde ilk tepki bizden geleceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kanuni yolları sonuna kadar zorlar üreticimizi korumaya devam ederiz .

 

Yapılacak şey bellidir. fındığı işleyen yerli firmalar bir olacak , iri olacak, diri olacak , kaliteli ürünlerle dünya pazarına fındığı kendisi pazarlayacak , yeni pazarlar bulacak, o zaman falanca firma değil de bizim yerli firmalarımızın milyar dolarlar kazanması işten bile değil.

 

Bunun için iktidarımız sonuna kadar kapıları açmıştır. Yerli firmalarımız, Dışarıdan gelen firmalara kendi muhitini kaptırmayacak, kimseye suç bulmaya gerek yoktur dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Adıgüzel’den Ferrero firmasına tepki..Önceki Haber

Adıgüzel’den Ferrero firmasına tepki..

Üniversite Öğrencisinin katili Polisten kaçamadı..Sonraki Haber

Üniversite Öğrencisinin katili Polisten...

Facebook Yorum

Yorum Yazın