EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

MODİ Müzikhole bir gece arayla ikinci baskın..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MODİ Müzikhole bir gece arayla ikinci baskın..
Bir ihbarı değerlendiren Emniyet kuvvetleri kumar oynatan ve eğlence yapılan MODİ Müzikhol isimle bir mekana baskın yaptılar. Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’ndan çıkartılan arama kararıyla Atatürk Mahallesi Devlet Sahil yolu üzerinde bulunan MODİ isimli müzikhole gece yarısı operasyon düzenledi. Yakalanan 21 kişiye para cezası uygulandı ama, 14 gün karantina altına alınmadılar.

Aynı mekana bir gece öncesi ikinci baskın yapılmış, bir gün önce de 15 kişinin kumar oynarken basıldığı Ünye’de ki müzikhole dün gece yarısı tekrar operasyon yapıldı.

İhbarı değerlendiren güvenlik güçleri operasyonda 21 kişiyi gözaltına alındı, operasyonda ele geçirilen kumar malzemelerine el konuldu.

Kapıları kilitli olan müzikholün kapıları çilingir yardımıyla açıldı. Emniyet ekiplerince içeride bulunan 21 kişi gözaltına alınırken, balkondan kaçmak isteyen biri kişi de aynı anda yaralandı.

Gözaltına alınan kişilerin Ünye’nin yanı sıra çevre ilçelerden de Kumru ve Fatsa olmak üzere farklı ilçelerden de geldiği öğrenildi.

Gözaltına alınanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’inci maddesi uyarınca 3150 TL idari para cezası uygulanırken, haklarında ise adli işlem başlatıldı. Operasyonda ele geçirilen kumar malzemelerine el konuldu. 

AYNI MEKANA BİR GÜN ÖNCE BASKIN YAPILMIŞTI..

Aynı adrese MODİ Müzikhol isimli mekana  bir gün önce de baskın yapılmış içeride bulunan 15 kişiye cezai işlem uygulanmıştı.

Salgının yayılması için en uygun ortam olan böyle yerlerde üst üste 2.kez böyle bir vakanın olması cezanın yetersiz kaldığını gösteriyor.

Sağlıksız pis bir ortamda tıkış tıkış, kendi sağlıklarını düşünmedikleri gibi ailelerinin ve toplumunda sağlıklarını düşünmüyor olacaklar ki , cezaları önemsemeden kuralları ihlal edilebiliyor. Demek ki cezalar yetersiz geliyor.

Aslında burada yakalanarak göz altına alınan Kumardan yakalanan bu şahısların 14 gün karantinaya alınmaları gerekir, en büyük ceza da bu olmalıdır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’lu zabıta memuru Coronaya yenik düştü..Önceki Haber

Ordu’lu zabıta memuru Coronaya yenik düş...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HAKKINDA AÇIKLAMA..Sonraki Haber

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HAKKINDA AÇIKLAMA..

Facebook Yorum

Yorum Yazın