4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Mimar Nihat Şen, hakkında çıkan haberleri yalanladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mimar Nihat Şen, hakkında çıkan haberleri yalanladı..
Ordu Büyük Şehir Belediyesinin ihalelerle ilgili ulusal medyada hakkında yayınlanan haberlere Mimar Nihat Şen ve Büyük Şehir basın dairesi başkanlığı iddiaları yalanlayan bir açıklama yaptılar. Mimar Nihat Şen’in yaptığı açıklama ise oldukça ilginç ve dikkat çekici. “Ordu’ya hizmet etmek arzusu ve aşkı ile yardımcı olmaya çalışıyorum.” Biz de diyoruz ki; gerçekten, böyle bir Ordu sevdalısını aramakla bulamazsınız..

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in ulusal medyaya yaptığı açıklamasında, Belde evleri projesinin de 21/B pazarlık usulüyle yapıldığına ve projelendirmeyi yapan firmanın ihaleden 3 ay önce kurulduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: 

"Projeyi ORKENT İnşaat hazırlıyor. Bu şirket, 2020 Aralık ayında kurulmuş. Kuruluşundan 3 ay sonra Mart 2020’de yine 21/B pazarlık usulüyle belediyeden 173 bin lira verip, bu Belde evlerinin yerine yapılacak olan projeyi projelendiriyor." diye bazı basın-yayın organlarında haberler yayınlandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM NE OLDU?

Geçen yıl Ordu’ya gelen ve basın toplantıları yaparak Ordu’da ilk kentsel dönüşüm planını hazırlayan ve hamleyi başlatan  mimar Nihat Şen, OSKİ’nin Durugöl’deki eski binasında kendisine ücretsiz ofis tahsis edilerek Ordu’da Yeni Mahalleden başlamak üzere eski otogar da dahil olmak üzere bina sahiplerinin yüzde 95’i ile anlaşma sağlandığını ve kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanacağını ifade etmişti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KENTE GÖMÜLDÜ!..

Ancak, Ordu’da başlaması planlanan ve kamu oyunun merak ettiği kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili çalışmaların birden durması ve şu anda sessizliğe bürünmesi kentsel dönüşüm sanki kente gömülmüş gibi herhangi bir çalışma yapılmaması da dikkatleri çekiyor.

Bu konuda daha önce mimar Nihat Şen’e sorduğumuzda ise, “Benim görevim sona erdi, ben projeyi teslim ettim, İstanbul'a işimin başına döndüm gerisi Büyük Şehre bağlı”cevabını vermişti.

ADIGÜZEL’İN İDDİALARI !..

BELEDİYEDEN BELEDİYEYE İHALE”

CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in iddialarına yerel medyada yer verilmezken, ulusal medyada yaptığı açıklamasında ise, şirketin adresinin de belediyede olduğunu kaydeden Adıgüzel "İhaleyi alan firma belediye binasında oturuyor. Bu kadar yüzsüzlük olur mu?” diye ekledi.

Adıgüzel, ORKENT adlı şirketin Ordu Büyükşehir Belediyesinin Kentsel Dönüşüm Danışmanı Mimar Nihat Şen’e ait olduğunu söyledi.

. “ORDU’YA HİZMET ETMEK ARZUSU VE AŞKI İLE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM.”

Öte yandan bu  iddialar üzerine tam bir memleket sevdalısı olduğu görünen Nihat Şen şu açıklamada bulundu: 

ORKENT şirketi Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olup, Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinin 11 Ocak 2021 tarih ve 10242 sayılı nüshasının 1163’üncü sayfasındaki tescile göre tek ortaklı olup, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bir diğer iştiraki olan OREN A.Ş ‘ye aittir. Ayrıca ordu Büyükşehir belediyesinin OREN A.Ş haricinde, ORBEL, ORTUR, ORYAZ, ORTAR adlı şirketleri olup her bir şirket Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yapmaktadır.

Şahsım Ordu Büyükşehir Belediye iştiraki olan ORKENT şirketinde sadece yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta olup, ORKENT şirketi yönetim kurulu üyeliğini onursal olarak yapmaktayım ve bu görev karşılığında Ordu Büyükşehir Belediyesinden hiçbir ad altında bir ücret almamaktayım.

- Şahsım Ordu Büyükşehir belediyesine danışmanlık hizmeti vermekte olup, mesleki hayatımın 3/2 sini kentsel dönüşüme admış bir mimar ve Kentsel Dönüşüm uzmanı olarak Tüm Türkiye’ye bu konuda bilgilendirme yapar iken memleketim olan Ordu’ya hizmet etmek arzusu ve aşkı ile yardımcı olmaya çalışıyorum.Kaldı ki şahsımın ticarete veya devlete iş yapmama engel olacak bir memuriyetim de yoktur. Tüm bu çalışmaları yapar iken siyasi bir beklentim olmadan ve siyasi bir kimlik ile de yapmıyorum. Sayın vekilin siyasi polemiğin içine siyaset ile ilgisi olmayan bir meslek adamını katmasına da bir mana veremiyorum.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek, bilgileri doğru aktarma hepimizin görevi olduğu gibi bu konuda siyasiler daha fazla sorumluluk taşımaktadırlar. Güven verici ve doğru söylemler ile siyaset yapılmalı ve toplum bilinçlendirilmelidir ifadelerini kullandı.

NOT :Ancak, bu şirket eğer aynı şirket ise yapmış olduğumuz araştırmalara göre ORKENTİnşaat İmar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin adresi Örnek Mah. Mevlana Camii Sk. Ilgın Apt. Blok No:3-5/16 Ataşehir adresinde olduğunu tespit ettik.

OBB DE AÇIKLAMA YAPTI..

Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanlığı ise konuyla ilgili bir açıklama yaparak Adıgüzel’i yalanladı.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan, yalan, yanlış ve kamuoyunu yanıltıcı haberler üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

ORKENT şirketi Ordu Büyükşehir Belediyesi iştirakidir. Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinin 11 Ocak 2021 tarih ve 10242 sayılı nüshasının 1163’üncü sayfasındaki tescile göre tek ortaklı olarak kurulmuş olup, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bir diğer iştiraki olan OREN A.Ş ‘ye aittir. Ayrıca Ordu Büyükşehir belediyesinin OREN A.Ş haricinde, ORBEL, ORTUR, ORYAZ, ORTAR adlı şirketleri olup her bir şirket Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yapmaktadır.

Bununla birlikte Belediye bünyesinde yapılan bütün ihaleler Kamu İhale Kanunu ve usullerine uygun olarak yapılmaktadır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız." denildi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1 Hazirandan itibaren yeni Normalleşme dönemi açıklandı..Önceki Haber

1 Hazirandan itibaren yeni Normalleşme d...

FINDIK BAHÇELERİ ZİHA İLE İLAÇLANIYOR..Sonraki Haber

FINDIK BAHÇELERİ ZİHA İLE İLAÇLANIYOR..

Facebook Yorum

Yorum Yazın