AŞKIN KANDİL - evde kal

Milletvekili Metin Gündoğdu Enver Yılmaz’ı mumla arıyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Milletvekili Metin Gündoğdu Enver Yılmaz’ı mumla arıyor..
Cumhur ittifakının AK Partili Milletvekili Metin Gündoğdu’nun Ordu Büyük Şehir eski Belediye başkanı Enver Yılmaz görevinden alındıktan sonra epeyce keyfi kaçtı.. Büyük Birlik Partisi genel başkanı Mustafa Destici’nin de başkan Hilmi Güler’i ziyaret etmesinden sonra mecliste söz sahibi olması gereken Metin Gündoğdu Ordu Büyük Şehir Belediyesinde söz sahibi olamayınca fitili ateşleyerek, başkan Hilmi Güler’e yüklendi. Milletin vekili Ankara’da göstermediği başarısızlığı Büyük Şehir Belediyesine taşıyıp başkana sataşmakla göstermeye çalışıyor. Metin Gündoğdu’nun TV52’de yaptığı bir konuşmasıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’i hedef alması dikkat çekti. Fakat, eski başkan Enver Yılmaz’ı da mumla aradığı belli oluyor.

Enver Yılmaz görevinden alındı, Belediyedeki bazı  tartışmalar hala bitmedi.. Ama, Milletvekili Metin Gündoğdu, sanki eski başkan Enver Yılmaz’ı mumla arayan bir görüntü vermeye başladı. Enver Yılmaz ile iyi bir kanki olan Metin Gündoğdu, Hilmi Güler’e karşı her istediğini yaptırmayınca Cumhur İttifakı ve AKP içerisinde yaşanan çatlak tartışmalar yaşanmaya başlandı. Hatta Gündoğdu, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamasında kendisini dinlemeyen ve çalışmayan Belediye başkanlarını Cumhurbaşkanına şikayet edeceği sözleri ile de adeta başkanlara korku vermişti.

Geçtiğimiz günlerde Çaybaşı'nın İlküvez Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar Ordu Büyükşehir Belediyesinin çöp tesisi olarak kullandığı alanın kaldırılmasını istiyordu. Programda bu konuya değinen AKP’li Gündoğdu, başkan Hilmi Güler’i eleştirerek çalışmadığını savundu.

Eski BBP’li olan ve Hilmi Güler’i eleştiren, vekil Gündoğdu, “Sen 70 yaşındasın ben de senden daha genç biriyim diyeceksin gel bakayım, burada bir problem var ne yapabiliriz diyeceksin. Hiç alakası olmadan kendi yaptığı hamleler neticesinde bu olay farklı bir yere geldi. Bu doğru değil” ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili Metin Gündoğdu’nun bu sözleri, bir süredir Ordu’da yaşanan parti içi tartışmaları artırmak amacı olarak yorumlandı. Geçen hafta aynı konuyla ilgili Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ordu Büyükşehir Belediyesinin katı atık düzenli depolama alanında incelemelerde bulunmuştu. Bunun ardından eski genel başkanına destek çıkan Metin Gündoğdu’da fırsat bu fırsattır düşüncesiyle  başkan Hilmi Güler’e karşı fitili ateşlemiş oldu.


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Enver Yılmaz hakkında şantaj davasının ilk duruşması başladı..Önceki Haber

Enver Yılmaz hakkında şantaj davasının i...

JUDOCULAR SİVAS’TA DERECEYE GİRDİLER..Sonraki Haber

JUDOCULAR SİVAS’TA DERECEYE GİRDİLER..

Facebook Yorum

Yorum Yazın