29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Milletvekili görevden alın dedi, o ödül aldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Milletvekili görevden alın dedi, o ödül aldı..
Ordu AK Parti Milletvekili Metin Gündoğdu bir TV programında yaptığı konuşmasında İl sağlık müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu Ordu için faydalı olamadığını ve görevini iyi yapmadığı gerekçesiyle görevden alınmasını istemişti. Ancak, Ordu Ticaret Odasında sağlık çalışanları ile ilk 500 arasına giren ihracatçılara başarılarından dolayı verilen plaket töreninde İl sağlık müdürüne de plaket verilerek ödüllendirildi. Sağlık müdür Kasapoğlu, törende yaptığı pandemi konusundaki konuşmasında “Kurallara uymadığınız taktirde geçmiş olsun” dedi..

Geçtiğimiz hafta OTSO toplantı salonunda düzenlenen plaket töreninde Ordu’da hizmet veren kamu Hastanelerinin yöneticileri ile özel hastane sahipleri ile ihracatta dereceye girenlere plaket takdim edildi.  Törende bir konuşma Sağlık müdürü Dr. Mustafa  Kasapoğlu  Belediye başkanlarına ve STK başkanlarına sağlık konusunda verdikleri  desteklere teşekkür ederek, “Her zaman sağlık çalışanlarının yanında oldunuz. Ne zaman sıkışsak ne zaman ihtiyacımız olsa yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bizim yanımızda olmanız bizleri mutlu ediyor. Evlerinde ve hastanelerde yatanlara Allahtan sağlık diliyoruz. Üç tane kural söylüyorum. Maske, mesafe ve temizlik çok önemli.. Kurallara uyma anlamında işyerlerinde ve evlerinizde dikkat edilmesi, ne gelirse aileden geliyor, ne gelirse arkadaştan geliyor, gel otur muhabbet edelim, gel otur şunu yapalım, denildiği anda geçmiş olsun. Yaptığımız  saha çalışmalarında ve aile içinde gördüğüm kadarıyla emin olmadığınız dost meclisinde maske ve mesafaye dikkat ederek uzak durunuz” dedi.. Kasapoğlu plaketini Başkan Hilmi Güler’in elinden aldı..

“SİZ EMREDİN BİZ YAPALIM”

Plaket töreninde bir konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, iş dünyasına seslenerek, "Biz büyük bir aileyiz. Ayrımız gayrımız yok. Siz emredin biz yapalım. Onun için sizlerden istediğimiz tek şey birlik olmaktır" dedi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen “İlk 500 ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” arasına giren Ordulu sanayi kuruluşları ile pandemi döneminde fedakarlık gösteren sağlık kuruluşlarına onur plaketi takdim töreni düzenlendi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası'nda (OTSO) düzenlenen programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, iş dünyasına seslenerek birlik ve beraberlik içinde olmaya çağırdı.

Güler, konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

"Öncelikle siz kıymetli iş adamlarımıza şunu belirtmek istiyorum, kendi kendine yeten bir Ordu inşa etmek için gece-gündüz çalışıyoruz. Burada hem şehircilik anlamında hem ticari anlamda hem de sosyal anlamda yapmış olduğumuz çalışmalar bizim kendi kendimize yeten bir şehir olduğumuzu da gösteriyor. Yaşadığımız Pandemi bizim için bazı noktaları da göstermiş oluyor. Her kriz aslında yeni bir fırsatın kapısını açıyor. Bu süreç işadamlarımız için de bir fırsattır, sağlıkçılarımız için de bir fırsattır, diğer iş kolları için de bir fırsattır. Bu tarz krizleri hem maddi hem manevi anlamda fırsata çevirmemiz gerekiyor. İhracat illaki bir malın bir noktadan alınıp, sonra sınırı aşıp başka bir noktaya götürülmesi değil, ülkemize gelenlere yaptığımız tedavilerde bir ihracattır. Onun için çok yönlü olan bu çalışmaları iyi analiz etmek gerekir. Dolayısıyla biz burada bütün ötekileştirmeleri bir kenara bırakarak düşünen üreten ve yarışan Ordu için çalışmalıyız. Ordu’da bulunan çok kıymetli iş adamlarımız var. Onlarla beraber yapacağımız güzel çalışmalarla inanıyorum ki kısa süre içinde ilimiz hak ettiği yer olan süper lige çıkacaktır. Dediğimiz gibi biz büyük bir aileyiz. Ayrımız gayrımız yok. Siz emredin biz yapalım. Onun için sizlerden istediğimiz tek şey birlik olmaktır"​


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÖZGE ile DURSUN BİRAN’IN MUTLU GÜNLERİ..Önceki Haber

ÖZGE ile DURSUN BİRAN’IN MUTLU GÜNLERİ..

Ordu Üniversitesinde eğitim kapasitesi artırıyor..Sonraki Haber

Ordu Üniversitesinde eğitim kapasitesi a...

Facebook Yorum

Yorum Yazın