Memur Sen’i memuru satmakla suçladı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Memur Sen’i memuru satmakla suçladı..
Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, yaptığı bir ilginç açıklama ile Memur Sen sendikasına ağır sözler kullanarak adeta hakaret edercesine "Memur Sen Değil Memuru Masada Satan Sen!" diyerek beyanatlarda bulundu.. "SATMAK" kelimesi bir başkana hiç yakışmadı..

Ordu’da hizmet veren sendikalarla ilgili başta Sağlık Sen olmak üzere ara sıra “Malum sendika”benzetmesini kullanarak sık sık sataşmalarda bulunarak açıklama yapan başkan Zengin, fikir zenginliğini rakiplerine gönderme yaparak paylaşıyor. Ordu’da diğer sendikaların başarısını hazmedemeyen Türk Sağlık Sen Ordu şube başkanı Fatih Galender Zengin, Ordu’da yerel basına verdiği bir demeçten dolayı sendika üyelerinden büyük  tepki topladı.

Başkan yaptığı açıklama ile özetle şu konulara yer verdi..:  “Memuru masada satan ("memursen" ) olarak 7 dönemdir yetkili olarak toplu sözleşmeye katıldılar. Attıkları her imza, yaptıkları her toplantı ile sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına kaybettirdiler. 2023 yılı toplu sözleşmesinde Toplu sözleşme toplantılarını tiyatroya sahnesine ve oyalama sen ansına çevirdiler” diyerek her ne kadar memurları savunuyormuş gibi görünse de sesi yerinde ve dolaylı yollardan rakiplerini hakaret niteliğinde eleştirmelerde bulundu.

Ordu’da sendika şubeleri arasında yaptıkları çalışmalarla bayağı pasif ve etkisiz durumda bulunan ve çalışanlar tarafından tercih edilmeyen bir sendika durumuna düşen Türk Sağlık Sen başkanlığını yapan Fatih Galender Zengin, yaptığı bu gibi yersiz ve olumsuz açıklamalarla sürekli tepki gördüğü için üye sayları da gittikçe artması gerekirken, aksi taktirde azalmaya devam ediyor. Bu davranışları ile tepki alamaya devam ediyor.


Perşembe aday adayı Nusret Aykut, İstanbul’da ..Önceki Haber

Perşembe aday adayı Nusret Aykut, İstanb...

AK Partiden Belediye başkan adaylığını açıklayacak..Sonraki Haber

AK Partiden Belediye başkan adaylığını a...