2 - TEKNOFEST
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Memur Sen halkı sokağa döktü..İsrail’in oyununa geldi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Memur Sen halkı sokağa döktü..İsrail’in oyununa geldi..
Memur Sen dün gece Ordu’da ve Türkiye genelinde halkı sokağa döktü ve İsrail’in Mescid-i Aksaya yaptığı çirkin saldırıyı kınadı. Basın açıklaması yapıldı, konvoy düzenlendi, İsrail kınandı. Ancak, sokağa çıkma kısıtlaması ve Pandemi nedeniyle bir kez daha kurallara uyulmadı ve yasaklar çiğnendi. Aslında İsrail bize de oyun oynadı. Çünkü Türk milletini sokağa dökerek virüsün bulaşmasını ve yayılmasının önünü açarak farklı bir pusu kurmuş oldu. Yani bizleri de bir nev’i oyuna getirdi. Sormak lazım, hani yasak vardı, bu insanları buraya kimler nasıl topladı?

Ordu Memur Sen öncülüğünde düzenlenen basın açıklaması ve ardından düzenlenen konvoya bazı sivil toplum örgütleri de katıldı. Bakanlık veya valilik bunlara izin vermiş olabilir, o vakit evlerine hapis edilen insanların ne günahı var.? Memur Sen protesto edince İsrail yok mu oldu, onları perişan mı ettik, onlara iyi bir ders mi verdik? Hepsi göstermelik bir fiyaka, sesinizi Türk milletine karşı değil, İsrail’e karşı duyurun. Haydi İsrail’e savaşa gidiyoruz, deseler ilk  önce siz kaçarsınız..O halde İsrail’in oyununa neden geliyoruz?  Şayet Ordu’da veua ülke genelinde koronavirüs hasta sayıları  artarsa tek sorumlusu Memur Sen olacaktır.

Doğduğumuz bir günden beri İsrail Filistin ve Mescid-i Aksya yaptığı bu saldırı hiç bitmedi. Her yıl aynı olayları yaşıyoruz. Hep kınandı, tepki gösterildi ama hala bir sonuca gidilemedi. Bu ülkenin yöneticileri, askerleri, siyasiler ve sorumluları var. O zaman ne gerekiyorsa hep birlikte yapalım ve gerekirse İsrail’i haritadan silelim.

Memur Sen il binasının önünde dün gece  açıklama yapan Memur Sen Ordu İl Başkanlığı yoğun bir kalabalığı toplayarak İsrail’i kınayan bir basın açıklaması yaptı. Açıklamayı İl başkanı İsmail Çelenk’in vekili Kerim Alptekin yaparak, "Filistin, saldırı altında. Kudüs, kirli postallar altına eziliyor, Mescid-i Aksa gettolaşmış ruhların, terörist canilerin tasallutu altında ve bir halk direnmeye devam ediyor. İkiyüzlü dünyaya inat, başını kuma gömenlere inat bir halk, bir ümmet ölüme aldırış etmeden, korkak düşmenin üzerine yürüyor. Utan dünya, utan insanlık. Unutmak felakettir, biz bugün buraya hatırlatma yapmak için, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için imanın izzetini korumak adına, çoluk çocuk demeden, kadını ve erkeğiyle, genci ve yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık" dedi.
Daha sonra Altınordu merkezde 200 araçlık şehir konvoyu düzenlendi. Ordu halkı da konvoya evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden destek verdi. Sormak lazım, virüs nedeniyle alınan sokağa çıkma yasağında  bu emir ve talimatlar ezilip geçiliyorsa, evlerinde hapis olan vatandaşların ne günahı vardı?


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN GÜLER’DEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI ..Önceki Haber

BAŞKAN GÜLER’DEN ENGELLİLER HAFTASI MESA...

Dezenfektan kullananların trafik kontrolünde alkol etkisi..Sonraki Haber

Dezenfektan kullananların trafik kontro...

Facebook Yorum

Yorum Yazın