4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Memur Sen 11 kişiyle basın açıklaması yaptı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Memur Sen 11 kişiyle basın açıklaması yaptı..
Ermenistan’ın Azerbaycan’a gerçekleştirdiği saldırıya tepki amacıyla Ordu’da Memur-Sen başkanı İsmail Çelenk ve üyeleri sendika binası önünde bir basın açıklamasında bulundular. Basın açıklamasını Genç Memur-Sen üyeleri ile birlikte ortak yaptıkları halde sadece 11 kişi katıldı. Artık Memur Sen Ordu şube başkanı İsmail Çelenk’e kimse güvenmiyor ve inanmıyor. Basın açıklamasını kendi söyledi, kendi dinledi. Açıklamaya Ordu’lu gazeteciler de ilgi göstermedi. Bahtiyar Kahveci ile birlikte üç de basın mensubu katıldı.

Bilindiği gibi  28 Eylül tarihinde Ermenistan,  Azerbaycan'a saldırıda bulunmuştu. Bu nedenle  tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklamasında, Birleşmiş Milletler‘in Ermenistan'ı bu durumu seyirci kaldığı belirtildi.

Memur-Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk, okuduğu basın açıklamasında Ermenistan'ın yüzlerce insanı katlettiğini, nice katliamlar yaptığını söyledi. Birleşmiş Milletlerin de bu duruma seyirci kaldığını ifade eden Çelenk, “Birleşmiş milletler katliamları daha fazla yapması için alabildiğine Ermenistan'ı silahlandırmışlardır. En son Azerbaycan topraklarına Ermenistan yeniden katliam yapmak üzere geldiğinde Azerbaycanlı vatansever kardeşlerimiz, vatanlarını korumak için Ermenistan'ın işgalci askerlerini yeniden topraklarından sürmeye başladılar.  Azerbaycan'ın bu haklı davranışını, Türkiye olarak, Memur-Sen olarak sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Genç Memur-Sen İl Temsilcisi ile birlikte ortak düzenlenen basın açıklamasını ise Zühtü Yanık okudu.  “28 Eylül sabahı Ermenistan silahlı güçlerinin yeniden ahlaksızca yaptığı saldırıya meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan'ın yanında olmak boynumuzun borcudur. Bir yanda kendi toprakları işgal edilen Kardeş Ülke, diğer yanda ise işgalci konumunda olan bir ülke varken, bizlere de ‘dünya beşten büyüktür' diyen iradenin arkasında durarak, haklı olan Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında, omuz omuza mücadele vermekten başka seçenek yoktur”dedi.

İSMAİL ÇELENK’E KİMSE İNANMIYOR VE GÜVENMİYOR..

Memur Sen Ordu şubesinin 10 binden fazla üyesi ve bağlı sendikaları olduğu halde sadece 11 kişiyle basın açıklaması yapılması da tepkilere neden oldu. Hem Azerbaycan ve Ermenistan  gibi iki ülkenin yaşadıkları savaşı önemle gündeme getirip açıklama yapacaksın, hem de Ermenistan’ı kınayacak vatandaş veya üye toplayamayacaksın.

Yazık İsmail, yazık diyoruz. Artık Ordu’da ne memur sınıfı ne de vatandaş artık sana inanmıyor ve güvenmiyor. Çünkü, 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışmasından sonra FETÖ’ye yakınlığın ile oynadığın siyasi oyunlara artık kimse inanmıyor. Bu nedenle Sendikanız sürekli üye kaybediyor sayınız da her geçen gün azalıyor. Bu gidişle bırakın çevre halkını sendikanızda üye sayısı tükenmeden bu görevi şerefi ile bırakın ve gidin.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu Belediyesi araç dezenfekte istasyonu yeniden hizmete girdi..Önceki Haber

Altınordu Belediyesi araç dezenfekte ist...

Çatı inşaatı kaçak çıktı, inşaat mühürlendi..Sonraki Haber

Çatı inşaatı kaçak çıktı, inşaat mühürle...

Facebook Yorum

Yorum Yazın