İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Medicalpark’da tedavi için yatırdığı hastasını masadan kaldırdı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Medicalpark’da tedavi için yatırdığı hastasını masadan kaldırdı..
Ordu Medicalpark Hastanesinde ilginç bir olay meydana geldi. Hastanede görevli Dr. Öğretim üyesi Dr. Ahmet Serhat Eroğlu, muayene için tedavi masasına yatırdığı hastasını yarıda bırakarak tedavi etmekten vazgeçti. Dikişlerini almak için yatan hastanın yaralarını açarak, “Nerde ameliyat oldun” dedi.. Hasta ise kendisine Samsun’da deyince, “Git, dikişleri kim yaptıysa ona aldır” diyerek, hastasını muayene etmeyerek masadan kaldırdı. Hasta ile hasta sahibi bu olay karşısında gözyaşı döktüler.

Bazı Hastalar doktorlara şiddet uygular ve bu olayları biz de şiddetle kınarız ve tepki gösteririz.  Bu da  doktorun hastasına uyguladığı başka bir şiddet.. Ordu Medicalpark hastanesinde yaşanan üzücü bir olayı aynen  gündeme getiriyor ve yetkililerin dikkatine sunuyoruz.

Bundan 10 gün önce Samsun Medicalpark hastanesinde  ameliyat olan Penbe Kesikin adli bir hasta dikişlerini aldırmak için Samsun’a gitmek yerine  Ordu Medicakpark Hastanesine gittiğini ve dikişlerini aldırmak için müracaat ederek ücretini de ödeyerek Dr. Ahmet Serhat Eroğlu’nun odasına girer ve dikişlerini aldırmak için masasına yatar. Dr. Eroğlu da yarayı açar dikişleri sökmeye başlarken hastaya,“Nerede ameliyat oldun, dikişlerin nerede yapıldı” diye sorar. Hasta ise Samsun’da ameliyat oldum dikişlerin burada aldıracağımızı söylediler der. Bu sefer doktor, “Ben bu dikişi almam gidin nerede ameliyat olduysanız orada aldırın, pansuman da benden hediye olsun”der ve o anda hasta madur olur ağlamaya ve yalvarmaya başlar.

“SENİ ŞİKAYET EDECEĞİM”

Yaşanan olayları üzülerek izleyen hastane çalışanlarının yanında hastanın eşi Bilgi Keskin ise “Seni şikayet edeceğim” diyerek, doktor ise istediğin yere şikayet etmesini söyler. Bu sefer hastane çalışanları hastanın ödediği parasını iade eder ve aynı hastanede başka bir doktor olan Op. Dr. Nihat Polat tarafından muayenesi yapılır, dikişleri alınır ve hasta bir dilekçe yazarak doktoru baş hekimliğe şikayet eder.

SORULARIMIZA İLİŞKİN DOKTOR ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI .

Yaşanan bu üzücü olay nedeniyle Dr. Ahmet Serhat Eroğlu’nu arayarak konuyu kendisine sorduk ve Eroğlu şu açıklamayı yaptı :

“Oncelikle cevap hakki tanıdiginiz için teşekkür ederim. Söz konusu hasta Samsun Medikalpark hastabesinde ameliyat olmuş ve henüz kendi doktoruna ilk kontrolünü olmadan benden dikişlerini almamı istedi. Bende kendisine nazik bir dille ilk meyane ve dikişlerin alınmasına kendi doktorunun karar vermesi gerektiğini izah ettim ve ellerimle pansumanını yaptım ve muayene ücretini iade ettirip kendi hekimine başvurmasını önerdim, ancak hanımefendi tüm personelin yanında bağırıp hakaret etti.. Başka bir merkezde başka bir hekim tarafından yapılan operasyona ait dikişlerin alınması bazen boş fistulu vs. sorunları beraberinde getirebilir. Her hekim kendi yaptığı işi bilir ve doğabilecek sorunlara vakıf olur. Bu konuda bir hata veya eksiğim olduğunu düşünmüyorum” cevabını vererek olay kamera kayıtlarından incelenebilir,  ben de hakaretten dolayı şikayetçi olacağım dedi..

HASTANIN EŞİ DOKTORUN AÇIKLAMALARINI YALANLADI..

 Dr. Ahmet Serhat Eroğlu’nun  verdiği cevaba karşılık hasta Penbe Keskin’in eşi Bilgi Keskin, doktor tamamen yalan beyanlarda bulunuyor diyerek şu ifadelere yer verdi : “Kesinlikle hakaret diye bir sözümüz ve hareketimiz olmadı.  Hakaret neymiş hiçbir  hakaretimiz olmadı kaldı ki madem yapmayacakmış ta ilk dikişini niye almış? Ve bize sordu bana mı ameliyat oldunuz diye yok dediğimizde dikişi bırakıp ben bunu alamam gidin kim ameliyat ettiyse ona aldırın dedi . Niye ücretini ödediğim halde almadı ve diğer Dr. nasıl aldı ağzından bir kelime dahi çıkmadı. Hangi küfürlü etmiş hastamız hastamızın pisigolojisi de bozduğu için şikayetçiyim yarın mahkemeye baş vuracağım. Hatta  aynı Dr. .Ahmet Serhat Eroğlu, 1,5 yıl önce yine dikişlerimiz almıştı. O zaman nasıl almıştı? Bu söylediği sorumluluk o zaman yokmuymuş?diyerek  yaşadığı tatsız olayları üzülerek anlattı.

ŞİMDİ  BURADA BİZ DE SORMAK İSTİYORUZ?

Yaşanan  talihsiz olayla ilgili her iki tarafın da açıklamalarına mesleki ilkelerimiz gereğince tarafsız olarak  yer verdik. Şimdi bu doktorumuza biz de sormak istiyoruz.? Hastanelere gelen hastalar mutlaka canlarını sizlere emanet ederler. Hasta derdini anlatıyor, kayıt oluyor, parasını da yatırıyor. Tedavisi için masanıza yatırana kadar bu soruları neden sormadınız?

Sizin iddia ettiğiniz gibi dikişlerin kendi doktoru tarafından alınmasını söylediğiniz dikişler aynı meslektaşınız tarafından  aynı saatte, aynı hastanede alınıyor. Sen mi yanlış yaptın, yoksa o meslektaşınız mı? Hanginiz iyisini yani görevinizi yaptınız?

Üstelik aynı personeller, aynı görevliler, hastanın eşine kağıt kalem vererek gözleri önünde Hastane baş hekimine iletmek üzere şikayet dilekçesi yazmalarına da yardımcı olurlar ve şikayet dilekçesini kayda koyarlar.

Sonuçta ise, bir bayan hastayı tedavi masasından kaldırmak Hipokrat yemini eden bir doktora asla yakışmadığını da hatırlatmak istiyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu Büyük Şehir’den İzmir’e yardım eli..Önceki Haber

Ordu Büyük Şehir’den İzmir’e yardım eli....

Bu konforu Şehir merkezine de istiyoruz..Sonraki Haber

Bu konforu Şehir merkezine de istiyoruz....

Facebook Yorum

Yorum Yazın