MEB Müdürü M. Fatih Vargeloğlu ATA’MIZI unutmadı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
MEB Müdürü M. Fatih Vargeloğlu ATA’MIZI unutmadı..
Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Cumhuriyet'imizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum diyerek bir anma mesajı yayınladı..

MEB Müdürü Vargeloğlu mesajında şu görüşlere yer verdi :

Bizlere emanet ettiği Cumhuriyet'i bizden sonraki kuşaklara çağın gerekleriyle donatılmış, güçlü bir devlet olarak teslim etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

İstiklâlimize ve istikbâlimize kast eden iç ve dış düşmanlara karşı millet olarak birbirimize kenetlenmede, millî ve manevî değerlerimizi sonsuza dek yaşatma azim ve kararlılığımızda Mustafa Kemal Atatürk'ün fikir ve düşünceleri, dün olduğu gibi bugün de bizlerin yolunu aydınlatmaktadır. Eğitim öğretim camiası olarak bizler de Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği doğrultuda bilimi temel alan, tarih bilinci gelişmiş, ahlak sahibi gençler yetiştirmenin azmi ve gayreti içindeyiz. Milletin temeli insan, insanın olmazsa olmazı eğitim şiarıyla Türkiye Yüzyılı'na doğru kararlı adımlarla ilerliyoruz.

Yeni neslin biz eğitimcilerin eseri olacağına, bu neslin de ülkemizi ve aziz milletimizi aydınlık yarınlara layıkıyla taşıyacağına inancımız tamdır. Bu inanç, çalışma azmimizin temel dinamiğidir. Yılgınlığa düşmeden umudumuzu daima diri tutarak ülkemizin geleceğine katkı verecek genç beyinlere ışık olmak için kandilimizin yağını şanlı tarihimizden alıyoruz. Son zamanlardaki askeri, teknolojik ve bilimsel gelişmeler de göstermektedir ki doğru yoldayız.

Modern dünyaya çağdaş Türkiye'nin ayak sesini dinletmeye başladığımız bugünlere gelirken birçok badireler atlattık ve atlatmaya devam ediyoruz. Kurtuluş Mücadelesi'nde yakılan istiklal meşalesini nesilden nesile daha yükseklere taşıyan ve taşıyacak; bilimi rehber edinmiş, değerlerine saygılı, yüksek karakterli genç beyinlerle el ele yürümek bizlere kıvanç veriyor.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e "Gözün arkada kalmasın, emanetin emin ellerde." diyor, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde aziz hatırasını saygı, rahmet ve şükranla anıyorum

 


BAŞKAN GÜLER, “SİYASET DEDİKODU YAPMAK DEĞİLDİR”Önceki Haber

BAŞKAN GÜLER, “SİYASET DEDİKODU YAPMAK...

Ulu önder Atatürk 85. yıldönümünde törenlerle anıldı..Sonraki Haber

Ulu önder Atatürk 85. yıldönümünde tören...