4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Mayıs 7’si Bayramında denizde coşkulu kutlama..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mayıs 7’si Bayramında denizde coşkulu kutlama..
Ordu Büyük Şehir Beleediye başkanı Hilmi GÜLER, Mayıs 7’sini vatandaşlarla denizde kutladı. Mayıs 7’sinde Ordu kıyıları yelkenler, konalar, tekneler, jest ski ve gemilerle adeta görsel şölen yaşadı. Başkan Güler, vatandaşlarla birlikte tekne turu yaptı. Bando ekibi çaldı, başkanlar alkışladı, vatandaşlar oynadı..

Pandemi tedbirleri kapsamında iki yıldır kısıtlı kutlanan Mayıs 7’si bu yıl Ordu’da coşkuyla kutlandı. Mayıs 7’sinde Ordu kıyıları yelkenler, konalar, tekneler, jest ski ve gemilerle adeta görsel şölen yaşadı.  Başkan Güler ile genel sekreter Sait İnan Teknede vur patlasın, çal oynasın misali cıbban çalarak vatandaşların oyununa coşku vererek eğlendiler.

Yüzlerce yıllık geçmişe sahip olan, Hızır ile İlyas Peygamberin dalgalar kırıldıktan sonra deniz sularının karayla temas ettiği noktada buluştukları gün olarak bilinen Mayıs 7’si bu yıl denize akın eden tekneler, gemiler, kano ve yelkenlerle coşkuyla kutlandı. Festival havasında geçen etkinlikleri sahilden izleyen vatandaşlar Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde ise keyifli dakikalar yaşadı.

Mayıs 7’sini vatandaşlarla birlikte kutlamak isteyen Başkan Güler ise kutlamaya gelen Ordulular birlikte tekne turuna katıldı. Vatandaşlarla birlikte eğlenen Başkan Güler, Mayıs 7’si’nin coşkusunu onlarla yaşadı.

Organizasyondan dolayı memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar pandeminin ardından yapılan bu organizasyon için Başkan Güler’e teşekkür ettiler.

“DENİZİN HAKKINI VERMEMİZ LAZIM”

Denizin hakkını verilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Güler, bunun en güzel uygulamasının bugün Mayıs 7’si kutlaması ile olduğunu ifade etti.

Başkan Güler şöyle konuştu:

“Mayıs 7’si her yıl başta Ordu’da olmak üzere Karadeniz’de kutlanıyor. Bu anlamda belediyemizin tekneleri ile denizde vatandaşlarımız ile tur attık. Turizminde biz büyük bir oyuncu olmak istiyoruz. Ordu sadece gelip geçilen bir yerdi, şimdi kalınan bir yer olsun istiyoruz. Bunun içinde tesislerimizin olması lazım. Gemilerimizi, denizimizi kullanılmamız lazım. Ordu’yu 3 ay değil, 12 ay yaşayalım diye bir hedef koyduk. Bu sebeple denizi hayatımıza dahil etmemiz lazım. Deniz kenarında bulunuyoruz ama denizi yeteri kadar kullanamıyoruz. Denizin hakkını vermemiz lazım. Bugün bunun en güzel uygulamasını yaparak Mayıs 7’sini kutluyoruz. Tekne turumuz ile halkımız ile bir aradayız. İskelede bulunan vatandaşlarımız ile tekne turu yaptık. Güzel bir uygulamayı halkımız ile birlikte yaptık.”

“PANDEMİNİN ARDINDAN BÖYLE BİR EĞLENCE İÇİN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Organizasyona katılan vatandaşlar, “Mutluyuz, neşeliyiz. Hele ki pandeminin ardından böyle bir eğlence böyle bir organizasyon için Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Seneler sonra bu şekilde kutlamak nasip oldu. Bu tür programları özlemiştik. İnşallah daha güzel günler görürüz” şeklinde konuştular.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dr. Öğr. Üyesi Göksel Kaya son yolculuğuna uğurlandıÖnceki Haber

Dr. Öğr. Üyesi Göksel Kaya son yolculuğu...

İYİ PARTİ İKTİDAR OLACAK, HERKES OYNAYACAK..Sonraki Haber

İYİ PARTİ İKTİDAR OLACAK, HERKES OYNAYAC...

Facebook Yorum

Yorum Yazın