4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

MAHKEME ESKİ BAŞKAN ENVER YILMAZ’I CEZALANDIRDI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MAHKEME ESKİ BAŞKAN ENVER YILMAZ’I CEZALANDIRDI..
Ordu Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı Enver Yılmaz ile gazetemiz sahibi Osman Şahin arasında devam eden Şantaj davası bugün Ordu 3. Asliye Ceza mahkemesi tarafından sonuçlanarak karara bağlandı. Mahkeme Enver Yılmaz’a bir yıl hapis cezası ile 80 TL. adli para cezası verdi. İki yıldan bu yana devam eden davada adalet yerini buldu. Davayı hiç bir Ordu'lu avukat almayarak Osman Şahin tek başına mücadele etti.

28 Eylül 2017 tarihinde gazeteci Osman Şahin’i makamına çağırarak Neden yazıyorsun, çıkarın ne, amacın ne” diye şantaj yapan Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Enver Yılmaz hakkında açılan dava nihayet sonuçlandı ve Yılmaz’ın suçu sabit görülerek mahkeme tarafından önce bir yıl hapis ve 5 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına ve daha sonra 1/6 oranında indirim yapılarak 10 ay hapis cezası ve 4 günlük adli para cezasına  çevrilmesine karar verildikten sonra mahkeme yasa gereği, cezayı 5 yıl süre ile erteleyerek hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Ayrıca Mahkeme kararında TCK’nın 5237/1-2-3 maddeleri gereğince hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına ve ayrıca 5 yıl boyunca denetim devresine tabi tutulmasına karar verdi.

ADALET TECELLİ ETTİ…

Eski başkan Enver Yılmaz’ın Belediye başkanlığı döneminde yaşanan bu olay nedeniyle, kendisini şikayet ettiğimizde ise, bir çok okuyucu ve yetkili kişiler, “Şikayet etsen ne olacak, Enver’e bir şey olmaz. Onlar her türlü işi kapatırlar, Enver  avukatlık, hakimlik yapmış, her yerde adamları var, vs.” gibi yorumlar yapılıyordu. Ancak, biz de gazeteci olarak haklı olduğumuz bir davanın peşini bırakmayarak, sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğimizi söyledik, adalete güvendik, mutlaka adaletin tecelli edeceğine inandık ve sonunda ADALET TECELLİ ETTİ…böylece hak hukuk yerini bulmuş oldu.

Olayın meydana geldiği dönemlerde ise, Enver Yılmaz ve adamlarının tutum ve davranışlarından tedirgin olan ve kendisine her an bir suikast yapılacağından korkan gazeteci Osman Şahin, C. Savcılığına dilekçe vererek can güvenliği istemişti.

“CEZA ALDI AMA, ÜZÜLDÜM”

Mahkeme sonrası bir açıklama yapan gazeteci Osman Şahin, “Enver Yılmaz Ordu halkının kendisinden çok şeyler beklediği ve Ordu için iyi bir yönetici olduğunu her zaman söyledim. Ancak, Yılmaz bana yanlış geldi ve hiç beklemediğim bir davranışla şantaj yaptı. Bende kendisini şikayet ederek yasal haklarımı kullandım. Her ne kadar aldığı cezada hükmün açıklanması geri bırakılmış ise de, kamu haklarından yani TCK’nın 5237/1-2-3 maddelerinin de uygulanmasından dolayı üzüldüm. İnşallah bu süreci rahat bir şekilde atlatır”diyerek suçlu olan kanun karşısında verilen cezaya razı olmak zorundadır diyerek üzüntülerini dile getirdi.

Enver Yılmaz’ın avukatı Atila Türk her ne kadar savunmasını yapsa da ancak mahkeme  yasal kararını verdi. Ancak, verilen karara 7 gün içersinde bir üst mahkemeye itiraz hakkı bulunuyor.

HİÇ BİR AVUKAT DAVAYI ALMADI..

Bu konuda şüpheli Enver Yılmaz’ı Av. Atila Türk savundu. Gazeteci Osman Şahin ise davaya girmesi için bir çok avukata teklif yapmasına rağmen, “Enver Yılmaz her ne kadar görevinden alınsa da o bizim arkadaşımız, karşımıza almak istemeyiz, bizi uğraştırma” diye Ordu’lu avukatlar bu davanın vekaletini almadılar. Osman Şahin ise tek başına avukatsız olarak mücadelesini verdi ve davayı da  kazandı.

İşte o tarihte yaşanan olayın hatırlanması için aşağıdaki linki tıklayarak haberi bir kez daha okuyun..

https://www.yongazetesi.com/haber/santaj-ve-tehditlere-boyun-eymiyecegiz-7032

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ..

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 3
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hamsi avı yasağı 28 Ocak'a kadar uzatıldı.Önceki Haber

Hamsi avı yasağı 28 Ocak'a kadar uzatıld...

AKP İl başkanı Tomakin, Sağlık Müdürlüğünün haberi ile övünüyor..Sonraki Haber

AKP İl başkanı Tomakin, Sağlık Müdürlüğü...

Facebook Yorum

Yorum Yazın