4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Mahallenin sokak ve caddeleri asfalta kavuşuyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mahallenin sokak ve caddeleri asfalta kavuşuyor..
Cumhuriyet mahallesinin 7 sokağı daha asfalt konforuna kavuştu.. Altınordu Belediyesi, Başkan Aşkın Tören öncülüğünde bir taraftan şehir merkezinde gerçekleştirdiği dev altyapı yatırımlarıyla geçen otuz aydaki en önemli hizmetlerden biri oldu. Mahalle halkına 29 Ekim Cumhuriyet müjdesi oldu.

Altınordu’nun köklü sorunlarına kalıcı çözümler üretirken diğer taraftan ise özellikle altyapı, üstyapı, sosyal ve kültürel belediyecilik alanlarında atılan adımlar sonrasındaki yaşanan gelişim, değişim ve dönüşümle birlikte Altınordu'yu yaşanabilir modern marka ve model kent haline getiriyor.

Şehirde birçok mahallede altyapıyı sil baştan yenileyen Altınordu Belediyesi bunun yanında çoğu sokak ve caddeyi de ilk defa altyapı ve asfalt ile tanıştırdı. ‘Modern, standardı yüksek ve konforlu şehir’ hedefiyle yoğun mesaisini sürdüren Altınordu Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesini de sokak sokak sağlıklı altyapı ve konforlu üst yapıyla buluşturmaya devam ediyor.

Ordu Üniversitesi yerleşkesinin de içerisinde bulunduğu şehrin önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Cumhuriyet Mahallesinde Başkan Aşkın Tören’in söz verdiği yıl sonuna kadar 7 kilometre asfalt seferberliği 7 sokak ile start aldı. Son yapılan çalışma ile yapılaşmanın devam etmesi sebebiyle stabilize yolların toz ve çamurunun vatandaşlar için çileye dönüştüğü Cumhuriyet mahallesi 1308, 1313 sokak 1, 1314, 1315, 1316, 1317, 1449 No'lu sokaklarında yolları asfalt konforuna kavuştu.

ALTINORDU BELEDİYESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 26 SOKAĞI ALT VE ÜST YAPISI İLE YENİLEDİ

Bugüne kadar kesintisiz bir mesai ile sürdürdüğü alt ve üst yapı çalışmaları ile ilçenin önemli merkezlerinden ve birçok ilçeden daha büyük olan Yeni Mahalleyi adı gibi baştan başa yenileyen, Düz Mahalle, Şahincili, Şirinevler, Karapınar, Kumbaşı, Karşıyaka, Bucak, Zaferimilli, Güzelyalı, Selimiye, Eskipazar başta olmak üzere birçok mahallede dev altyapı yatırımlarını hayata geçiren Altınordu Belediyesi, 30 aydır şehirde yürüttüğü hummalı çalışmalarında sadece Cumhuriyet mahallesinde 26 sokağı altyapı ve asfalt konforuna kavuşturdu. Şehrin birçok mahallesi ile birlikte Cumhuriyet Mahallesinde de çalışmalar aralıksız sürüyor.

ALTYAPI VE ASFALTIN ARDINDAN ARA VERMEDEN MODERN KALDIRIM ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Çalışmalarını bütüncül bir yaklaşım ile sürdüren Altınordu Belediyesi, altyapı ve yol çalışmaları tamamlanan sokaklarda ara vermeden modern baskı beton kaldırım çalışmaları gerçekleştiriyor. Cumhuriyet Mahallesinde tamamlanan altyapı ve asfaltın ardından 7 sokakta kaldırım çalışmalarına başlandı.

BAŞKAN TÖREN, "ŞEHRİMİZ VE HEMŞEHRİLERİMİZ İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ"

Şehrimiz ve hemşehrilerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz diyen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, "yeni yerleşimler nedeniyle sürekli gelişen büyüyen ve toplu yaşam alanları oluşan mahallemizde bölge sakinlerimiz için stabilize yolların tozu toprağı çamuru artık bir çile haline gelmişti. Toplu site ve toplu yapılaşma alanlarının yoğunlukta olduğu Şahincili ve Karşıyaka'nın ardından Cumhuriyet Mahallemizde de benzeri bir çalışma ile yolları asfalta kavuşturuyoruz. Cumhuriyet Mahallemizde gerçekleştireceğimiz çalışmalar ve hayata geçireceğimiz projelerle gerçekten adına yaraşır bir mahalleyi ortaya çıkaracağız. Çalışmalarımız mahallemiz genelinde artarak devam edecek.  Yapılaşmanın belli bir seviyeye geldiği mahallemiz altyapı başta olmak üzere sosyal alanlarıyla şehrimizin önemli cazibe merkezlerinden bir tanesi olacak. İşbirliği ve katkıları için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.

Şehrimiz ve hemşehrilerimiz için canla başla çalışmaya devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

CUMHURİYET MUHTARI UĞUR ÖZCAN "BU SOKAKLAR 40 YIL BU HİZMETİ BEKLEDİ"

Mahallenin çalışma yapılan sokaklarının bu hizmeti kırk yıldır beklediğini ifade eden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Uğur Özcan "Cumhuriyet mahallesi bu şehrin ilk yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Bahsettiğimiz sokaklar 40 yıldır bu hizmeti beklemekte idi. Altınordu Belediye başkanımız Sayın Aşkın Tören mahalle sakinlerimizin çilesine ıstırabına çamuruna son verme kararlılığı ile asfalt çalışmasını gerçekleştirdi. Vatandaşımızın yüzü gülüyor çünkü bu insanlar çok çile çekti Sayın Başkanımızın iradesi bu vatandaşlarımızın yüzünün gülmesi yönündeydi ve bugün yüzleri güldürdü. Mahallemizde yaptığı bütün hizmetler için mahallem adına kendilerine çok teşekkür ediyorum." İfadeleriyle yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yapılan çalışmaları büyük bir sevinçle takip eden mahalle sakinleri ise "mahallemiz, tarihinin ilkini yaşıyor " sözleriyle mutluluklarını ifade ettiler.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Sonel, Trafik ekipleriyle birlikte denetim yaptı..Önceki Haber

Vali Sonel, Trafik ekipleriyle birlikte...

ALTINORDU’DA “BİSİKLETLİ TEMİZLİK TİMİ” KURULDU..Sonraki Haber

ALTINORDU’DA “BİSİKLETLİ TEMİZLİK TİMİ”...

Facebook Yorum

Yorum Yazın