EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Mahalle Muhtarının sesine yerel basın kulak verdi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mahalle Muhtarının sesine yerel basın kulak verdi..
Halkı için her konuda kendisini feda etmeye hazır olan Şarkiye Mahallesi Muhtarı Emre yayla mahallesi sınırları içinde bulunan birahaneler yüzünden vatandaşlarının evlerinde esnafların işyerlerinde huzuru kalmadığını söyleyerek “ Maksat Hizmet İse Buyurun Yapın Alkışlayalım” diyerek yetkilileri göreve davet etti. Şarkiye mahallesi muhtarı Yayla’nın birahane isyanına kimsenin kulak vermediğini basın olarak da yine aynı Mahallede yayın yapan İstikbal gazetesine verdiği beyanatında yayınlanarak yetkililere sesini duyurarak feryadını gündeme getirdi.

Şarkiye Mahallesi muhtarı Emre Yayla, bu sorunu çözmek  için eski Ordu valisi Seddar Yavuz ile  Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten’den söz aldığını ancak,  söz verenlerin tayinlerinin çıktığını ifade ederek, yeni mülki amirlerine de seslenerek, “Bize söz verenler gitti. Mahalle halkını korumak için, polis çağırdığımızda mermilerle tehdit ediliyorum,  illaki, bu sorunu çözmek için bir olayın yaşanması veya birilerinin ölmeleri mi gerekiyor” dedi.

MUHTAR EMRE YAYLA MAHALLESİNDE YAYIN YAPAN İSTİKBAL GAZETESİNE VERDİĞİ BEYANATINDA ŞU AÇIKLAMALARDA BULUNDU :

Şarkiye Mahallesi Muhtarı Emre yayla mahallesi sınırları içinde bulunan birahaneler yüzünden vatandaşlarının evlerinde esnafların işyerlerinde huzuru kalmadığını söyleyerek  “MAKSAT HİZMET İSE BUYURUN YAPIN ALKIŞLAYALIM”diyerek yetkilileri göreve davet etti.

Muhtar Emre yayla sosyal medya aracılığı ile yaptığı paylaşımda, MUHTAR olduğum günden bu yana mahallemi evim sakinlerini ailem bildim ve bu şekilde de devam ediyorum.
Büyük bir mücadele içinde bulunduğum mahallemizin kanayan yarası çözüm bulamadığımız sorunu birahaneler için bir çok girişimde bulundum ve bulunuyorum.
Hangi kapıyı çalsam hep yüzüme kapandı.  Giden Valimiz  Seddar Yavuz ve Kaymakamımız Niyazi Erten bu konuda yardımcı olacaklardı ama tayinleri çıktı görevde olan Belediye Başkanlarımız hiç biri Ordunun Kalbi olan bu merkezi yerdeki sorunlara el atma taraftarı değil.
Ayrıca bu konu bu mekanların vergisini alan Belediyelerin işi. Muhtar oldugum sure zarfında aylar önce toplantılarda Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ile görüştüm daha sonra 1 ay gibi Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile görüştüm peşinden Genel Sekreter Yardımcısı  Coskun Alp ile görüştüm bana CHP meclis üyelerinin bu olayı Red ettiklerini imza toplayıp meclise sunmam gerektiğini söyledi buna istinaden CHP il Başkanı Atila Şahin’i aradım bu konunun doğru olmadığını her zaman yanımızda olduğunu belirtti ve yeni gelen Valimiz ile bu konuda görüşme yaptı. Bu olayın peşinden birahane sahipleri Ordu Lokantıcılar Başkanı Mehmet Kaya eşliğinde Ordu da bir ilk olarak şahsım olarak bir muhtar ile birahane sahipleri toplantı yaptık ve birahane sahipleri de düzgün ve güzel bir mekan istediklerini hiç bir mahalle sakinini üzmek yada rahatsız etmek istemediklerini belirttiler.
Bu mekanlarda vergi veriyor sürekli sıkıntı yaşıyor bir çok muzdarip oldukları konular var hem bu mekan sahiplerine güzel bir yer yapalım hem devir haklarını verelim hem bu sektörden ekmek yiyen insanlar bir nebze olsun gülsün hemde bu mekanları daha elit hale getirdiginiz için müşteriler gülsün hemde mahalle sakinlerimiz gülsün çok şey mi istiyoruz sizden.
Ben bu konuda yapmış olduğum girişimlerin çözümünün olmamasına karşı tek başıma gece saat  02’lere kadar sokakta bin bir türlü tehlikeler içinde savaşıyorum mermi yolluyorlar tehdit ediyorlar ama bakıyorum ki herkes sadece seyirci kalıyor kimse sahip çıkmıyor.
Bu sitemim her akşam olan olaylar ama bu akşam alkollü bir bayanın mahallede ağza alınmayacak küfürleri sağa sola savururken benim müdahale edip polisi aramam nedeni ile beni tehdit edip hakaret etmesi ve mahalle sakinlerinin beni sadece izlemesi üzerine sitem amaçlı yazıyorum. Ben fedai değilim olağan üstü güçlerimde yok devlet  de değilim.
Yetişme cağında çocuğu olan eşi ile evde oturan evinde yalnız yaşayan bayanların daha fazla korkmaması ve psikolojilerinin bozulmaması adına yetkililerden artık yardim talep ediyoruz. Mahallemizde artık saat 8 den sonra rahatça dışarı çıkmak istiyoruz..
Aynı şekilde sizlerin evi bu mekanların karşısında olsa eşiniz çocuklarınız bu kötü kelimelere kavgalara sokak ortasında tuvaletini yapan ve bunun gibi nice olaylara şahit olsa ne yapardınız ? Lütfen artık boş boş işlere para harcamak park yapmak göz boyamak yerine bu ciddi olaylara el atmanız.
Illaki bir polisimizin bekçimizin yada benim ölmem mi gerek yada birini öldürmemiz mi gerek yada sivil bir vatandaşımızın kardeşimizin ölmesi mi gerek.?
Artık yeter gerçekten hem bu birahane esnafımıza sahip çıkın hem bu mahallede yaşayan insanlara acıyın konumuz hizmetse alın size en büyük hizmet yapın da alkışlayalım..


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu Valiliği Sağlık Müdürlüğüne 25 araç verdi..Önceki Haber

Ordu Valiliği Sağlık Müdürlüğüne 25 araç...

Mehmet Fatih Çıtlak, sınav birincisi oldu..Sonraki Haber

Mehmet Fatih Çıtlak, sınav birincisi old...

Facebook Yorum

Yorum Yazın