4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Mafya ilişkilerinde kim kime, ne kadar para gönderdi?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mafya ilişkilerinde kim kime, ne kadar para gönderdi?
İşte “AL SANA HABER”den gelen bilgilere göre Ebru Gündeş’in sevgilisi Rassan’ın Bahar Candan’a 25 milyon Tl. gönderdiğini ortaya çıkardı! Bahar candan yurda dönünce Rassan’ın gönderdiği paralar yüzünden gözaltına alınır mı? Mafya ve magazin dünyasında neler döndüğünü okuyun.
 • DEMİR YUMRUK OPERASYONUNDA ADI ANILAN EBRU GÜNDEŞ’İN SEVGİLİSİ RASSAN, BAHAR CANDAN’A NEDEN PARA GÖNDERDİ?
 • NAYLON FATURA OLAYINA ADI KARIŞAN EBRU GÜNDEŞ’ İN SEVGİLİSİ RASSAN KHOSHNAW, BAHAR CANDAN’ A 24 MİLYONU NEDEN YOLLADI?
 • KUZEY IRAKLI İŞ ADAMI RASSAN KHOSNAW’ IN BAHAR CANDAN’A YOLLADIĞI PARANIN SIRRI NE?
 • BAHAR CANDAN, RASSAN KHOSNAW’DAN GELEN PARAYI, AL SANA HABER’ DE DOĞRULADI.

Geçtiğimiz Haziran ayında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 3 ayrı suç örgütüne yönelik 29 ilde düzenlenen ‘Demir Yumruk’ operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler arasında bulunan Hüseyin Eryılmaz tutuklanmıştı.

Tutuklanan Hüseyin Eryılmaz ile Şarkıcı Ebru Gündeş’le anılan Iraklı İş adamı Rassan Khoshnaw’ ın bağlantısı olduğu öne sürüldü. Lüks yaşamı ile medyada boy boy paylaşımları bulunan Rassan Khoshnaw adına şirket kurulduğu, sahte fatura kesilip vergi kaçırdığı iddia edilirken, devleti 25 Milyar zarara uğratan örgütün içinde Rassan’ ın görevi Al Sana Haber masasının da merak konusu oldu.

Genel Yayın Yönetmenliğini Savaş Kalafat’ ın, Moderatörlüğünü Seyhan Soylu ve Gökay Kalaycıoğlu’ nun paylaştığı Al Sana Haber programının bu konuyla ilgili özel haberinde, bir dönem masaya yorumcu olarak oturmuş olan Bahar Candan’ ın hesabına, Rassan Khoshnaw tarafından gönderildiği iddia edilen 5 Milyon AED (Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi) yani Türk Lirası karşılığı 24 Milyon vardı.

Masa bu konuyu tartışırken yayına Dubai’den bağlanan Bahar Candan ise hesabına yollanan parayla ilgili ne yorum yaptı? Bu para gerçekten hesabında mı? İşte detaylar…

Başak Çokan “Bu beyefendi neyin karşılığında bu parayı gönderdi acaba? Çok kafa karıştırıcı çünkü naylon faturadan hakkında işlem yapıldı ama nedense serbest bırakıldı. Hakkında tutuklama kararı çıkmadı” derken Tayyar Işıksaçan “İnsanların cüzdanların patlatıyorlar. Aldıkları Bitcoin’leri Avrupa bankalarında önce dövize çeviriyorlar. Sonra da birkaç ülkeye parayı naklederek ya faturalandırıp –bunların yaptığı gibi- önce fatura kesiliyor, para buraya geliyor. Maliye çünkü paraya bakıyor. Faturalı iş yapılıyor. Şirket de var. Her şey yasal. Fakat parayı aldıktan sonra ‘Allaha ısmarladık’ yapıyorlar. Paralar patlıyor” diye açıkladı.

Seyhan Soylu bunun üzerine “Şöyle aklıyorlar parayı onu da izah edelim öğrensinler. Örneğin Tayyar’ ın kredi kartı var. Kartın şifrelerini almışız. Kartın numaralarınla o TikTok’taki fenomen adı altındaki kişilerle anlaşıyorlar. Diyorlar ki ‘Sen kaç para alıyorsun günlük?’ 300 TL – 500 TL ‘Sana biz 50 Bin 100 Bin yollayacağız. Bunun yarısını TikTok alıyor. Fenomene diyorlar ki ‘Kalacak paranın yüzde 10’ u senin, kalanı bize çek elden ver’ diyor. TikTok üzerinden parayı aklıyorlar” diye anlattı.

Sözlerine devam eden Seyhan Soylu “Bakın Arkadaşlar. Bir kişinin yani Rassan gibi kişilerin, Çiftlik Bank’ ın sahibi Tosuncuk gibi çocuklar seçiliyorlar. Bu da Kuzey Iraklı bir adam. Dubai’ de işi var. Fakat bu adamın lüks arabaları, uçakları, jetleri vs. bunlar asla normal paralar değil. Bu konu da Organize Suç Bürosu’ na ve MASAK’ a bir uyarıda bulunuyorum. Geçmişte göz ardı ettiğimiz Reza Zarrab’ ın yeni versiyonları ama İran’ daki kara parayı içeri sokmak için Halkbank’a yüzde 3 verip de bazı Bakanlara da yüzde 17, yüzde 20 verilen parayı yok etmesine benzemiyor. Bu çok başka bir iş. Başkalarının kredi kartlarından kurmuş oldukları kumar sitelerine yani iş adamlarının kart şifreleri alınarak sanal bir kumar sitesi kuruluyor. Bu sanal oyunda paralar gidiyor. Kasa yüzde 20’sini alıyor. Hesaplardan ufak ufak paralar çekildiği için insanlar uyanamıyor. Ama meblağ büyüyünce insanlar anlıyor ama iş işten geçmiş oluyor. Bu olay çok büyüyecek” dedi. 

O sırada Dubai’ de bulunan ve hesabına Rassan Khoshnaw tarafından 24 Milyon yollandığı iddia edilen Bahar Candan yayına bağlanarak açıklamada bulundu.

Bahar Candan “Rassan bana büyük bir servet verdi. Ben o servetle Dubai’de iş açacağım. Burada bir şeyler yaparak Türkiye’yi temsil edeceğim. Burada bankalar çok yavaş. Ben Swift mesajı aldığım için, bankanın bana parayı transfer ettiğinden eminim şu anda. Yani para kesinlikle geliyor ama bankalar çok yavaş. Para gelir gelmez Dubai’de şirket açacağım.

Bu para 25 Milyon TL. Bu paranın tamamını bir finansörle birlikte bir şirket kurmak için kullanacağım. Benim hayatımı değiştirecek bir miktar olduğunun farkındayım” diyerek Rassan’dan gelen parayı doğruladı.

Seyhan Soylu “Peki bu parayı sana veren Rassan şirketin ortağı mı olacak?” diye sordu. Bahar Candan Hayır öyle bir şey söz konusu değil” diye cevap verirken Seyhan Soylu “Rassan sana bu parayı neden verdi? Barışmak için mi? Ebru Gündeş’ le sana ihanet etmişti. Şimdi barışmak için miydi bu para?” diye sordu. Bunun üzerine Candan “Ben bu konuda konuşmak istemiyorum. İşin magazin kısmı beni ilgilendirmiyor. Kesinlikle o ilişkinin benimle alakası yok. çok genç ve çok güzelim. Başka kimseyle ilgilenmiyorum” diyerek telefonu kapattı.

Konuşmaların ardından Tayyar Işıksaçan  “Bu Rassan denen arkadaşın bu işi yaptığı sabitse Bahar İstanbul Havalimanı’ na adımını attığı an itibariyle uçağın kapısından alırlar. Çünkü bunlar belli ki paranın kaçırabildikleri kadarını kaçırdılar. Bahar bunlardan bir tanesi. Bahar’ ın üstüne böyle bir para gitti” diye yorum yapınca Seyhan Soylu “Ama Ebru Gündeş’ e de para gittiğini biliyorum” dedi.  

Seyhan Soylu “İkinci 17-25 Aralık operasyonu yapılıyor. Milyarlarca Dolar para bu gibi adamlar tarafından kaçırılıyor. Bakın burada 1,5 Milyon Dolarlık bir transferden söz ediliyor. Ebru Gündeş’ e de 2 Milyon Dolar gittiğinle ilgili bir bilgi var. Fetö ve PKK bu sahte sanal paralardan bir rant sağlıyormuş.

Siz Dubai’ de operasyon yapan adamı tutuksuz yargılıyorsunuz. 50 tane Ponzi patlattım. Her birinin toplam değeri 50 Milyar Dolar rant olacak bir operasyonda ateşe attım kendimi.

Yahu hatun paranın geldiğini doğruluyor. Ebru Gündeş’e böyle bir para gittiği iddia ediliyor. Türkiye üzerinde şirketler kurmuşlar. Kapalı Çarşı’da dükkanlar var. Dükkanların ne iş yaptıkları belli değil. 4 tane mücevherle bu iş olmaz. Kuyumculukta kesilen faturalarda vergi olmadığından dolayı pırasa gibi doğranıyor. Bunu yapmıyorsanız eğer bana da yol verin o zaman ben de yapayım. Bana da izin verin.   Bunların hepsinin yaptığından daha iyisini yaparım ben. Ben söz veriyorum başkaları gibi Dubai’ de yatırım yapmayacağım. Burada aklayacağım söz. Onlarla her semtte Belediyelerin açamadığı büyük ucuz pazarlar açacağız” diyerek Rassan’ ın tutuksuz yargılanmasına da tepki gösterdi.   


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Belediye personeline Can kurtarma eğitimi..Önceki Haber

Belediye personeline Can kurtarma eğitim...

Silahlı saldırı olayında bir kişi yaralandı, şüpheli kaçtı..Sonraki Haber

Silahlı saldırı olayında bir kişi yarala...

Facebook Yorum

Yorum Yazın