4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Kuzey Yıldızı yerini kavgaya bıraktı..Çökme değil, kamulaştırma..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kuzey Yıldızı yerini kavgaya bıraktı..Çökme değil, kamulaştırma..
Perşembe ilçesinin Çamburnu mevkiinde denize sıfır olarak yapılan bir villanın 27 Ekim 2020 tarihinde kimler tarafından yapıldığını ve sahillerin işgal edildiğini yazmıştık. Ancak, o dönemde bu haberimize hiçbir yetkiliden cevap gelmemişti. Şimdi bu villa için arsa sahibi ile Ordu Büyük Şehir Belediyesi ORBEL yetkilileri arasında çıkan kavga adliyeye intikal etti.

Daha sonra burada Kuzey Yıldızı dizisinin çekimi ve dizide yer alan oyuncuların burada konaklaması gündeme geldi ve arazi sahibi de burada kendi mekanında yaptığı yemek-içecek satışları ile iyi bir gelir elde etmiş, yapılan işleme de müsaade ederek işler gayet yolunda  gitmişti. Çünkü, arazi sahibi Büyük Şehir Belediyesinin ORBEL şirketi ile protokol imzaladığı belirtilmiş ise de protokolün içeriğinde neler  yazıldığı ise bilinmiyor.

KUZEY YILDIZI BİTTİ, KAVGA BAŞLADI.

Aslında Ordu'ya hiç bir tanıtım katkısı  olmayan ve bir sürü maddi destekler verilen Kuzey Yıldızı dizisinin sona ermesinden sonra  arazi sahibi villaya açılan yolu kullanıma kapattı.  ORBEL şirketiyle yapılan anlaşma gereği inşa edilen ünlü dizi evini Perşembe ilçe turizmine katkı sağlaması amacıyla “KAMU YARARI “oluşturduğu nedeniyle Perşembe Belediyesinin ilçeye kazandırmak için yaptığı çalışmalar sonucu arazinin kamuya ait olduğu gerekçesiyle araziye gelen ORBEL yetkilileri ile arazi sahibi arasında yaşanan anlaşmazlık sonucu kavga düğüş çıkarak olay  karakol ve C. Savcılığına intikal etti.

“ÇÖKME YOK, KAMULAŞTIRMA VAR..”

Bu konuda bir açıklama yapan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, “Araziye çökme yok. Kuzey Yıldızı adlı televizyon dizisinin bazı bölümleri burada çekildi. Perşembe ve Ordu’muz adına güzel bir katma değer oldu. Biz burada plajı da halka açacağız hem de bu evin sayesinde ilçemizin tanıtımını yapacağız. Bizim yapacağımız tanıtımlarla hatta  bu durum   iş yeri sahibinin de ekonomik durumuna katkı sağlayacaktır. Çökme yok, kamulaştırma olacak” dedi.

BAŞKAN GÜLER, SÖZÜNÜ YERİNE GETİRİYOR..

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler bir TV ‘de canlı yayın programında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve planlanan çalışmaları masaya yatırarak önemli açıklamalarda bulunmuştu. Başkanın en önemli açıklamalarından birisi “İMAR BİZİM NAMUSUMUZ” sözü olmuştu. Belde evlerinin yıkım konusunda ise “SAHİLLERMİZ VATANDAŞLARIN ORTAK ALANIDIR, SAHİLLERİ VATANDAŞLARIMIZA AÇACAĞIZ” demişti. İşte, kavga döğüş olsa da  başkan Hilmi Güler sözünü yerine getirmiş oluyor.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakanlıkta başlattı, başkanlıkta devam ettiriyor.Önceki Haber

Bakanlıkta başlattı, başkanlıkta devam e...

Coldwell Banker Vadi Ofisi gayrimenkulden farklı açılış..Sonraki Haber

Coldwell Banker Vadi Ofisi gayrimenkulde...

Facebook Yorum

Yorum Yazın