AŞKIN KANDİL - evde kal

Kültür buluşmalarında Çiçeği yine Ali verdi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kültür buluşmalarında Çiçeği yine Ali verdi..
Ordu Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu Kültürel Buluşmalar etkinliği kapsamında birbirinden değerli isimler Ordu’ya gelmeye devam ediyor. Dün akşamki, konuk İclal Aydın’dı. Ancak, kültür programlarına vatandaşlar ilgi göstermiyor. Katılanların sadece protokol üyeleri ve Belediye görevlileri olduğu dikkat çekiyor. Her program sonunda konuklara çiçek vermek moda haline geldiği için bu program sonunda da yine adı kamuoyu tarafından çiçekçi Ali olarak tanınan genel sekreter yardımcısı Ali Gülderen verdi. Ancak, Gülderen bu sefer yalnız vermedi. Başkan yardımcısı Adem Atik’e yardımcı oldu.

Programda önemli konuşmalara yer veren İclal Aydın, “Muhakkak ki, her insanın hayatı en az bir kere roman olur. Yaşadıklarımın hakkını vermeye çalıştım.. Çok kötü şeyler de oldu”diyerek dikkatleri üzerine çekti.

Bu doğrultuda Kültürel Buluşmalar etkinliği ile Ordu’ya gelen Ünlü Oyuncu, Yazar, Gazeteci ve Sunucu İclal Aydın Hayata Dair söyleşisiyle Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda (OBBKT) sevenleriyle buluştu. Orduluların yoğun ilgi gösterdiği söyleşide İclal Aydın hayata dair tecrübelerini ve fikirlerini seyircilerle paylaştı.

“HER İNSANIN HAYATI MUHAKKAK EN AZ BİR KERE ROMAN OLUR”

Hayata dair tecrübelerini ve fikirlerini anlatanÜnlü Oyuncu, Yazar, Gazeteci ve Sunucu İclal Aydın, “Bir memur çocuğu olarak mucizelerle büyütülen biriyim. Bu anlamda bizim başarmaktan başka bir şansımız yoktu. Yaşadıklarımın hepsinin bir gün anlatılacak bir anı olacağını düşündüm. Çünkü her insanın hayatı muhakkak en az bir kere roman olur. Bu zamana kadar başıma gelen şeylerin her biri şimdi bana hikâye gibi geliyor. Yaşadıklarımın hakkını vermeye çalıştım. Aslında yazdıklarım benim yaşadıklarım değil, yaşayamadıklarım. Hayatımda bazen o kadar güzel şeyler olurken, bazen de kötü şeyler oldu. Sonra çok daha güzel şeyler olurken, çok kötü şeyler de oldu. Her zaman mahallelerimizde omzu hırkalı kadınlarımız olurdu. Ellerinde çay gündemi değerlendirirlerdi. Ben de her zaman çocukken şunu derdim: ‘Ben omzu hırkalı kadınlardan olmayacağım. Büyüdüğümde insanlara güzel şeyler anlatacağım, herkesin mutluluğunu alkışlayacağım. Ama tabi ki bunu söylerken daha çocuktum hayatın ne olduğunu bilmiyordum. Aradan yıllar geçti bir bakmışım bende omzu hırkalı kadınlardan olmuşum. Ben bunu bir resim zannediyordum ama bu hayatın bir basamağıymış” dedi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
CHP’de Devler yarışını AKP’li Av. Atila Şahin kazandı..Önceki Haber

CHP’de Devler yarışını AKP’li Av. Atila...

Altınordu Belediyesi, uçuk, göçükleri temizliyor..Sonraki Haber

Altınordu Belediyesi, uçuk, göçükleri te...

Facebook Yorum

Yorum Yazın