4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Küfürcü AKP’li Belediye başkanı 5 bin TL tazminat ödeyecek..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Küfürcü AKP’li Belediye başkanı 5 bin TL tazminat ödeyecek..
Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin hakkında gazetemiz sahibi Osman Şahin tarafından açılan tazminat davasında karar çıktı. Ordu 3. Asliye hukuk mahkemesinde görülen davada mahkeme hakimi Yaşar Şahin’i 5 bin TL. tazminat ödemesine hükmetti. İmam başkanın küfürlerine bereketli tazminat cezası verilmiş oldu.

Gazeteci Osman Şahin’e ana-avrat küfür ederek öldürme tehdidinde bulunan Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in, daha önce asliye ceza mahkemesi tarafından aldığı hapis cezası paraya çevrilmiş ve hükmün açıklanması geriye bırakılmıştı.

50 BİN TL TAZMİNAT DAVASI AÇMIŞTI..

Gazeteci Osman Şahin AK Partili Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin hakkında  kendisine ettiği küfür  hakaret ve tehditler nedeniyle Ordu 3. Asliye hukuk mahkemesine 50 bin TL’lik manevi tazminat davası açmıştı. Mahkeme önceki gün sonuçlandı ve hakim Belediye başkanı Yaşar Şahin’in beş bin TL ödemesine hükmetti.

HAKİM TANIKLARI DİNLEMEDİ..

“ANAMIN VE KARIMIN NAMUSU 5 BİN LİRA”

Duruşma hakimi Osman Şahin’in gösterdiği tanıkları dinlemesine gerek görmeden karar vermesi ve 50 bin TL olarak açılan davada 5 bin TL’ye  karar vermesi nedeniyle  Osman Şahin mahkeme hakimine “Demekki benim anamın, karımın namusu beş bin liraymış” diyerek  duruşma salonundan çıkarak karara tepki gösterdi.

MAL BEYANI İNANDIRICI DEĞİL..

Tazminat davası nedeniyle mahkemenin davalı Yaşar Şahin hakkında emniyet görevlilerince yapılan mal beyanı araştırmasının doğru ve inandırıcı olmadığı kanaatindeyiz. Mahkemenin bu konuyu da gözden kaçırdığını tahmin ediyoruz. İşte mahkemeye sunulan ve yayınladığımız  mal beyanında Başkanın ne kadar başkanlık maaşı aldığı, ne kadar emekli maaşı aldığı ve 10 dönümlük bahçeden ne kadar fındık yaptığı ve üzerine başkaca gayrimenkul olup olmadığı açıkça yazması gerekirken bu hususların  mahkeme tarafından dikkate alınmadığı görülmektedir.

GARİP İNSANLARA GARİP KARARLAR..

Bu konuda bir değerlendirme yapan gazeteci Osman Şahin, bir çok tazminat davaları ile emsal değerler arasında yaptığı araştırmalarda  “Bir çok manevi  tazminat davalarında görüyoruz ki, büyük tazminatlara hükmediliyor. Mesela bir kişiye sosyal medyada “Şerfsiz” dediğiniz zaman en azından aynı tazminat kararları veriliyor. İşte bunlardan bazı örnekler :”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 13 Ekim 2020'de, TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, kendisine yönelik sözleri nedeniyle manevi tazminat davası açtı.

Ankara 15. Asliye Hukuk Mahkemesi, davayı kabul ederek, Oktay'ın kişilik haklarına saldırıda bulunduğuna hükmettiği Kılıçdaroğlu'nun 30 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Yine Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi meclis üyesi Mehmet Dokbay, eski milletvekili Şamil Tayyar'a sosyal medya hesabından hakaret ettiği gerekçesiyle 15 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum oldu.

Görüldüğü gibi bu davalarda anaya- avrada küfür yok, ölüm tehdidi yok. Bizim gibi garibanlara karşı verilen garip mahkeme kararları oldukça şaşırtıcı görülüyor. Demekki; bizim anamızın, karımızın namus ederi bu kadarmış demekten başka bir sözümüz olmayacak ve bu karara da bir üst mahkemeye itiraz  edeceğiz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“Çocuklarınızı 6 ay sadece anne sütü ile besleyiniz”Önceki Haber

“Çocuklarınızı 6 ay sadece anne sütü ile...

YOLARI ASFALTA KAVUŞAN HALK KURBAN KESTİ..Sonraki Haber

YOLARI ASFALTA KAVUŞAN HALK KURBAN KESTİ...

Facebook Yorum

Yorum Yazın