3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Koronavirüs sloganı, “Tedbirler ve aşıyla Covid 19’u aşıyoruz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Koronavirüs sloganı, “Tedbirler ve aşıyla Covid 19’u aşıyoruz”
Koronavirüs salgını Covd 19 bulaşımından bu yana sadece resmi görevini yapan Ordu İl Sağlık müdürü Dr. MUSTAFA KASAPOĞLU bugün ilk kez basının karşısına çıkarak aydınlatıcı bilgiler verdi. Dr. Kasapoğlu aşılama konusu ile ilgili yaptığı açıklamasında aşı en önemli ve en etkin silahtır. “Tedbirler ve aşıyla Covid 19’u aşıyoruz” “Haydi Ordu kollarımızı sıvıyoruz” sloganı ile halka seslenerek, Aşısız kişi risk altında demektir, diyerek aydınlatıcı bilgiler verdi ve sorduğumuz bir soruya da, “Alkol, sigara önermiyoruz” dedi.

Ordu İl sağlık Müdürlüğü binası önünde sağlık çalışanları ile beraber bir basın açıklaması yapan Sağlık müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Sağlık Bakanı  Dr. Fahrettin KOCA’nın sosyal medya hesabından  “Hayatımızın yeniden normalleşmesi için kolları sıvıyoruzbaşlığıyla paylaştığı videoya atıf yaparak basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulundu.

KASAPOĞLU; “Sayın Sağlık Bakanımızın mesajını aldık, eski normallerimize dönmek için bizlerde kollarımızı sıvıyoruz. Hedefimiz fındık ve yayla sezonu başlamadan, Ordu’muzda Sağlık Bakanlığının belirlediği yaş ve risk gruplarını aşılamaktır. Covid-19 aşısının ikinci dozunu olduktan sonra bağışıklık gelişmesi birkaç hafta sürüyor. Ayrıca aşı uygulanan kişi korunuyor olsa bile dışardan virüs alması halinde korunmayan bir başkasına bulaştırabilmektedir. Toplumsal bağışıklık oluşana kadar maske, mesafe, temizlik tedbirlerini uygulamaya devam etmek gerekir.” dedi.

BU ZAMANA KADAR ORDU’DA 274 BİN KİŞİ AŞI OLDU..

Konuşmasına, “Bu vesile ile sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum.” diyerek devam eden KASAPOĞLU; “Türkiye genelinde bugün itibariyle 30 milyon civarında aşı yapıldı. İlimizde ise bugün itibariyle 365.000’in üzerine çıktık. Bildiğiniz gibi aşılamaya 65 yaş üstü vatandaşlarımızdan başladık ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın %87,92’sini aşıladık. 55 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanması devam ediyor. 31 Mayıs tarihi itibariyle 50 yaş ve üstü vatandaşlarımızı aşılamaya başlayacağız. Ordu’da şu ana kadar aşı yapılması gereken hedef nüfusumuz 274.828. Bu nüfusun da %76.61’i aşılanmış durumdadır. 31 Mayıs itibariyle aşı yapılmayan hastane kalmayacak. Akkuş’tan, Mesudiye’ye, Aybastı’dan, Ulubey’e, Gürgentepe,  Gölköy, tüm hastanelerimizde Biontech aşısı yapılacaktır.” dedi.

Sağlık Bakanımızın geçtiğimiz günlerde Ülkemize 30 milyon doz aşı geleceğinin bilgisini verdiğini belirten Dr. KASAPOĞLU, “Bende buradan bu aşılarından yaklaşık 280.000 doz aşının Ordu’muza geleceğinin müjdesini vermek istiyorum. Şu an itibariyle de Sağlık Müdürlüğünün depolarında yeterince aşımız mevcuttur. Bir kez daha vurgulamak isterim ki, aşı covid-19 mücadelesinde en etkili silahımızdır. Aşı hakkı gelen vatandaşlarımızın aşılarını yaptırmalarını öneriyoruz, böylece toplumsal bağışıklığı belirli bir noktaya taşıyarak eski normallerimize dönebiliriz. Aşı hakkı geldiği halde aşılanmamış hemşerimiz kalmasın istiyoruz.” dedi.
Basın mensuplarıyla sloganımızı paylaşan KASAPOĞLU “Tedbirler ve Aşıyla Covid-19’u Aşıyoruz, Haydi Ordu! Kollarımızı sıvıyoruz.”diyerek konuşmasını bitirdi.

“ALKOL ve SİGARA ÖNERMİYORUZ”

Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını da cevaplayan Sağlık müdürü Kasapoğlu’na “Bazı kişilerin Kornavirüsten korunmaları için alkol aldıkları ve alkol alan kişiye virüs bulaşmadığı, bu nedenle bazı kişilerin aşı olmak istemedikleri iddiaları var, bu konu doğru mu” diye  sorduğumuz soruya ise, Dr. Kasapoğlu, “Kesinlikle sağlık olarak alkol ve sigara önermiyoruz. Maske, mesafe ve temizlik ve bireysel tedbirlerden sonra yapabileceğimiz ve uygulayabileceğimiz, en önemli silahımız aşı. Süresi gelen her vatandaşın mutlaka aşılanması gerekir. Aşı olmak istemeyenler de mutlaka ikna yolu ile  aşı olmaları gerekir. Aşı olmayan kişi risk altındadır” cevabını verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ahmet Yılmaz, “3 yılda üye sayımızı yüzde 30 Arttırdık”Önceki Haber

Ahmet Yılmaz, “3 yılda üye sayımızı yüz...

ALTINORDU BELEDİYESİ İLE ŞOFÖRLERİN YOLU AÇIK..Sonraki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİ İLE ŞOFÖRLERİN YOLU...

Facebook Yorum

Yorum Yazın