3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

KORGAN’DA İKİ BİNA KARANTİNAYA ALINDI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KORGAN’DA İKİ BİNA KARANTİNAYA ALINDI..
Korgan ilçesinde bir Mahallenin bir bölümünde bulunan iki bina acil olarak karantina altına alındı. Ordu Valiliği az önce bir karar aldı ve bu Mahallede bulunan binalara ikinci bir emre kadar giriş-çıkışlara kapatıldı ve karantina altına alındı..Ordu Hıfzıssıhha Meclisi 16.04.2020 tarihinde saat 23:00’da Ordu Valisi Seddar YAVUZ Başkanlığı’nda toplanmış olup, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11/c maddesi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri uyarınca aşağıdaki kararları almıştır.

ALINAN KARARLAR .

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; Korgan İlçesi Çiftlik Mahallesi Hamlık Küme Evleri Mevkii ile ilgili olarak uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür.

Bu kapsamda;

Ordu İli Korgan İlçesi Çiftlik Mahallesi Hamlık Küme Evleri Mevkii’nde çeşitli sebeplerle diğer illerden dönüşlerin artması, yapılan testler sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edilmesi, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler bulunduğu tespit edilmiştir.

Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Korgan İlçesi Çiftlik Mahallesi Hamlık Küme Evleri No:10 ve No:19 numaralı binalarda 16.04.2020 tarihi, saat 24:00 itibariyle ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu binalar ile olan giriş çıkışların kapatılmasına;

Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlem başlatılmasına,

 

Oy birliği ile karar verilmiştir.

Seddar YAVUZ

Vali

Dr. Mehmet Hilmi GÜLER

Büyükşehir Belediye Başkanı

   Dr. Mustafa KASAPOĞLU

İl Sağlık Müdürü

    K. Tekin BAŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

   Hüseyin ÖZTÜRK

İl Çevre ve Şehircilik Müdürü

  Kemal YILMAZ

İl Tarım ve Orman Md.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu Üniversitesinden Maske üretimine destek..Önceki Haber

Ordu Üniversitesinden Maske üretimine de...

Ordu’lu zabıta memuru Coronaya yenik düştü..Sonraki Haber

Ordu’lu zabıta memuru Coronaya yenik düş...

Facebook Yorum

Yorum Yazın