2 - TEKNOFEST
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Korgan konuştu, halk konuştu, Milletvekilleri sustu!..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Korgan konuştu, halk konuştu, Milletvekilleri sustu!..
Ordu’da esas konuşması gerekenler, milletin hakkını araması gerekenler, yeşili, doğayı koruması gerekenler sustu, Korgan halkı konuştu. İlçede yapımı planlanan HES konusunda sadece CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel ve DP. Cemal Enginyurt tepki gösterirken, AK Partili milletvekilleri ile Korgan belediye başkanı Tuncay Kiraz bu konuda hiç konuşmadıkları ve sustukları için bizde ağızlarına bant yapıştırarak halk adına tepkimizi gösterdik.

Ordu’nun Korgan İlçesine bağlı Çamlı Mahallesinde yapılması planlanan Hes projesine direnen halkın sesine tek bir vekil olarak CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel destek verdi.

Korgan’ın  kadınları : "VİRÜSE AŞI BULUNDU, BUNLARA BULUNAMADI"Yine HES, yine RANT yine DİRENİŞ!..diye ilginç bir tezahüratla bu olaya tepkilerini gösterdiler. Siz rant ve para sevdanızdan vazgeçmedikçe bizde halkımızla birlikte direnmekten vazgeçmeyeceğiz diye haykırdılar.

İKTİDAR MİLLETVEKİLLERİ NEDEN SUSKUN?

Korgan’da resmen başlatılmak istenen HES Projesine binlerce Mahalle halkı ile bir CHP milletvekili ile DP. Milletvekili Cemal Enginyurt, çevre dernekleri tepki gösterirken, olaya yoğun bir jandarma ekibi müdahale ederken, AK Partinin iktidarda olan Ordu Milletvekillerinden Şenel Yediyıldız,Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu’dan hiçbir ses çıkmaması ve susmaları kamu oyunun dikkatinden kaçmadı.

Yaşanan bunca olayların ülke gündeminde yoğun tepki alması üzerine bu üç vekilin ve Korgan Belediye başkanı Tuncay Kirazın da bu olaya sessiz kalması nedeniyle kamu oyunun tepkilerinin karşısında biz de ağızlarına bant yapıştırarak neden suskun kaldıklarını bu şekilde eleştirmek istedik.

EN BÜYÜK TEPKİ BAŞKAN TUNCAY KİRAZ’A..

İlçede olup bitenlere karşı sessiz kalan ve susmayı tercih ettiği için onun da ağzını bantlayarak halkın tepkisine ortak olduk. Öte yandan HES Projesine resmi yazı ile onay veren başkan Tuncay Kiraz’a en büyük tepkiyi eski DSP ilçe başkanı Veysel Araç gösterdi. Araç, sosyal medya sayfasında aşağıdaki paylaşımı yaptı.

SİZ İKİNİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ KORGAN BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KİRAZ VE ÇAMLI MAHALLESİ MUHTARI MEVLÜT DİLER.

SEN KORGAN BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KİRAZ KORGAN BELEDİYESİ OLARAK HES PROJESİNİ ONAYLAYAN RESİMDE GÖRÜLEN YAZIN VE İMZAN OLAN YAZIDAKİ GİBİ, SEN ÇAMLI MAHALLESİ MUHTARI MEVLÜT DİLER, BENİM HİÇ BİR ŞEYLE ALAKAM YOK DEMENE İSTİNADEN, KORGAN BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KIRAZ’LA BELEDİYEDE, TUNCAY KİRAZIN SANA BU HES PROJESİ OLAYINDA YANIMDA OL BENDE SENİN HER DEDİĞİNİ YAPAYIM DEDİĞİ KONUŞMANIZIN OLUP OLMADIĞINI ACIKLARMISIN ?

SEN KORGAN BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KİRAZÇAMLI MAHALLESİNDEN BİR KAÇ GENCİ YANINA ÇAĞIRIP BU HES PROJESİ OLAYINDA BİZİM YANIMIZDA OLUN VE HALKI ÖRGÜTLEYIN VE ONDAN SONRA SİZLERİ İŞE ALACAĞIM DEDİĞİN DOĞRU MU YOKSA YALANMI, BUNUN BİR AÇIKLAMASINI YAPARMISINIZ ?

SEN ÇAMLI MAHALLESİ MUHTARI MEVLÜT DİLER, ÇAMLI MAHALLESİNE BALAMİR HES ŞİRKETİNİN ELEMANLARI VE İŞÇİLERİ ÇALIŞMAYA GELDİĞİ GÜN VE HALKIN MÜCADELE VERDİĞİ GÜN NEDEN HALKIN YANINA GELİP ONLARLA BİR MÜCADELE VERMEDİN ? YOKSA KORGAN BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KİRAZ SANA SAKIN ORAYA YANAŞMA MI DEDİ ?

VATANDAŞLARDAN SENİ ARAYAN OLDUĞUNDA DA VERDİĞİN CEVAP NE YAPARLARSA YAPSINLAR BU HES BURAYA YAPILACAK DEDİN Mİ DEMEDİN Mİ ?

BAŞKA BİR ARAYANA DA TUNCAY KİRAZ BANA SÖZ VERDİ BU HESE DESTEK VERİRSEN SENİN MAHALLENİN TÜM SORUNLARINI HALLEDERİM VE BETON YOLLARINI YAPARIM, AMA DESTEK VERMEZSEN BENDEN HİÇ BİR HİZMET ALAMAZSIN TEHTİDİNDE BULUNDUMU SANA ÇAMLI MAHALLESİ MUHTARI MEVLÜT DİLER ?

ÇAMLI MAHALLESİ MUHTARI MEVLÜT DİLER, KORGAN BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KİRAZ SANA BU HES PROJESİ YAPILMASI DURUMUNDA SENİN ÇOCUĞUNU VE BAŞKA KAÇ GENCE SİZİ İŞE ALACAĞIM SÖZÜNÜ VERDİĞİNİ SÖYLEDİMİ ?

SİZ İKİNİZ KORGAN BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KİRAZ VE ÇAMLI MAHALLESİ MUHTARI MEVLÜT DİLER.

NE YAPARSANIZ YAPIN ÇAMLI HALKININ DİRENCİNİ KİRAMAYACAKSİNİZ VE SİZLER KAYBEDECEKSİNİZ.

AYRICA AKP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ALİ ŞIK BEY.

HALK MEYDANDA MÜCADELE VERİRKEN SEN NERELERDE GEZİYORSUN.

YOKSA SANADA MI BAZI VAATLERDE BULUNDU KORGAN BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KİRAZ.

SİZLER ŞUNU HİÇ UNUTMAYIN.

BU KORGAN BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KİRAZ BİR GÜN BURDAN GİDER, AMA SİZLER BU ÇAMLI HALKIYLA YAŞAMAK ZORUNDASINIZ.

BU ZAMANDA HALKININ YANINDA OLMAYAN SİZLER BAŞKANINIZ KORGANDAN GİTTİĞİ ZAMAN BU ÇAMLI HALKININ YÜZÜNE NASIL BAKACAKSINIZ BAKALIM..

YAZIK ÇOK YAZIK.

VEYSEL ARAÇ

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Plastik kapak topla, tekerlekli sandalyeyi al..Önceki Haber

Plastik kapak topla, tekerlekli sandalye...

Vali ile Başkan arasındaki davada tartışma yaşandı..Sonraki Haber

Vali ile Başkan arasındaki davada tartış...

Facebook Yorum

Yorum Yazın