İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Kıbrıs Gazisi Mehmet İnal’ın cenazesine protokol katılamadı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kıbrıs Gazisi Mehmet İnal’ın cenazesine protokol katılamadı..
1974 Kıbrıs Barış harekâtında gazi olan Perşembe ilçesinin Şenyurt Mahallesinden 67 yaşındaki gazi Mehmet İnal’ın vefat etmesi sonucu Şenyurt Mahallesinde askeri tören düzenlenerek toprağa verildi. Ancak, merhum gazinin cenaze töreninde protokol krizi yaşandı. Gazimiz buruk bir törenle toprağa verildi.

Yerel bansına  pek intikal etmeyen gazinin ölüm haberi yakınlarını yasa boğarken gazinin cenaze töreni oldukça sönük geçti. Cenaze törenine Perşembe garnizon komutanı Hv. Bnb. Özgür Genç, İlçe Jandarma komutanı Turan Şimşek, Perşembe Belediye başkanı M. Sayım Tandoğan, CHP Perşembe ilçe başkanı Faruk Piroğlu katıldılar.

İktidar partisinden hiçbir yetkilinin katılmadığı cenaze törenine Perşembe Kaymakamlığı, Ordu Büyük Şehir Belediye başkanlığı ve CHP Perşembe İlçe başkanlığı çelenk gönderdiler. Askeri erkan harici cenazeye katılanlar namaz kıldıktan sonra törene yetişebildiler.

Garip bir cenaze töreninin  yapıldığı gazinin ve bazı kişilerin katılamama veya geç kalma nedeninin ise, merhum gazi Mehmet İnal’ın düşerek bir kaza sonucu yara aldığı ve hayatını kaybettiği belirtilirken, otopsi yapıldıktan sonra cenaze töreni düzenlendi. Bu nedenle cenaze tören saatinde aksama yaşandığından kaynaklandığı belirtildi.

TÜRK SAVAŞ GEMİSİNDE ESİR KALMIŞTI..

1974 Kıbrıs barış harekatında askerlik yapan Mehmet İnal Türk  savaş gemilerinin  tarafını belli etmemek için Türk bayrağı takılmadığı için Türk askeri de kendi gemilerine Yunan gemisi diye yanlışlıkla ateş ederek, günlerdir bu gemide mahsur kalarak travma yaşadığı ve ilginç bir gazilik hikayesinin olduğu belirtildi.

Gazi Mehmet İnal Şenyurt Mahallesinde oturduğu evinin önünde düzenlenen askeri törenin ardından aile kabristanlığında toprağa verildi. Mekanı cennet, ruhu şad olsun diyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehir hükümlüleri meslek sahibi yaptı..Önceki Haber

Büyükşehir hükümlüleri meslek sahibi ya...

Devlet hastanesinde yoğun bakım yatak sayısı artırıldı..Sonraki Haber

Devlet hastanesinde yoğun bakım yatak sa...

Facebook Yorum

Yorum Yazın