AŞKIN KANDİL - evde kal

Kendisini dolandıran Mehmet Aydın (TOSUNCUK) uğruna cezaevine girdi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kendisini dolandıran Mehmet Aydın (TOSUNCUK) uğruna cezaevine girdi..
Savaş Bayram adlı kişi kendisini dolandıran Çiftlik bankın sahibi Mehmet Aydın (Tosucuk) ulaşmak için ceza evine girdi. Savaş Bayram Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'a 1 milyon kaptırdı... Savaş Bayram bu işin peşini bırakmadı, Uruguay'da cezaevinde olan Mehmet Aydın'ın en yakın adamı Osman Naim Kaya'ya ulaşmak için Uruguay'a gitti, Kaya'ya koğuş komşusu olmak için suç işledi ve ceza evine girdi. Çıktıktan sonra başından geçenleri bir kitap haline getirdi.

Savaş Bayram, Tosun lakaplı Mehmet Aydın ile alakalı çok ciddi bilgilere Osman Naim Kaya’nın anlattıkları doğrultuda ulaştı. Cezaevinde kısa bir süre yatıp çıktı. Tekrar Türkiye'ye dönen Savaş Bayram, aldığı ve öğrendiği bilgileri e-kitap’a dönüştürdü. Bayram, Tosun Mağdurları ve herkesin bilmesi için Tosuncuk (www.tosuncuk.org)  e-kitabını çıkarttı. Tosuncuk ile alakalı her şey şuanda Google Play'de Tosuncuk ismiyle bulunabiliyor. 

Savaş Bayram, "Tosun Şu anda Brezilya'da"

Tosun lakaplı Mehmet Aydın'ın iyi organize olduğunu ve para kazandığı için sosyal medyada sürekli haberlerinin çıktığını da belirten Savaş Bayram, "Mehmet Aydın'ın sürekli yatırım yaptığı görünüyordu. İnsanlar bunlara aldandı aslında dolandırılan insan sayısı çok daha fazla bence. Tosunun para ödeyeceği yalan o ve Mehmet Aydın ile kardeşi şu anda sevgilileriyle Brezilya’da saklanıyor. Sürekli evden fotoğraf yayınlayıp yer saptırma yapıyor. Ama ben onunla ilgili çok önemli bilgilere sahibim. Kitabımda, benim Tosuncuğun peşine düşmemden, Tosuncuğun ve ailesinin paraları nasıl harcadıklarını Latin Amerika'da başıma gelenlerden bahsettim. Aldığım bilgiler doğrultusunda Tosun'un adamı olarak bilinen Osman Naim Kaya'nın Uruguay’da tutuklu olduğunu öğrendim. Onunla görüşmek için tek yolun cezaevine girmek olduğunu düşündüm ve araştırıp en az cezaevinde yatacağım şekilde bir suç işleyip kendimi hapse attırdım. Ona ulaşarak tüm bilgileri ondan aldım, tabi bu iş hiç o kadar da kolay olmadı. İçerde geçirdiklerim, yaşadıklarım, İtalyan mafya babası Rocco Morabitonun yan koğuşumdan kaçışı, Türk İnterpol'ün beni gelip alması, Uruguay’dan vatanıma getirmesi aşamasına kadar yaşadığım tüm süreci en ince detaylarına kadar kitabımda anlattım.’dedi

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehir, terk edilmiş hurda araçlar toplamaya başladı..Önceki Haber

Büyükşehir, terk edilmiş hurda araçlar t...

Büyükşehirden amatör spora maddi destek..Sonraki Haber

Büyükşehirden amatör spora maddi destek....

Facebook Yorum

Yorum Yazın