4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Kaymakamın zorla bağış yaptırma yetkisi var mı?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kaymakamın zorla bağış yaptırma yetkisi var mı?
Ordu’nun Ünye ilçesinde Kaymakam skandalı bir türlü bitmiyor. Zaman zaman yaptığı davranışlarla halkın tepkisini alan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney şimdi de ilçede yapımına başlanan Organize sanayi sitesinde arsa satın alması ve iş insanlarının derneğe bağış yapmaya zorlamasıyla gündeme geldi.

Ünye halkının kaderi Kaymakamlardan yana hiç de iyi görünmüyor. Bundan önceki Kaymakam Mustafa Demir 2016 Ağustos ayında FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında görevinden alınmıştı. Şimdiki kaymakam da arsa alacak iş insanlarından zorla bağış alma yetkisi var mı diye tepkilere neden poluyor.

KAYMAKAM  BAĞIŞ YAPMAYA ZORLUYOR..

Ünye’de organize sanayi bölgesinde kendi imkanlarıyla arsa satın alarak yatırım yapacak iş insanlarından ruhsat aşamasında Kaymakamlık bünyesinde bulunan Ünye Kalkınma Derneğine yüklü miktarlarda bağışyapılmasını istemesi ilçede tepkilere yol açtı. Ve bu tepkiler sonucunda Ünye Kaymakamının zorlamayla para istemesi ulusal basında yer aldı.

GÜNEY, TİCARET ODASI BAŞKANINI SEÇİMİ KAYBETME KORKUSUYLA SUÇLADI..

İş insanlarından yüklü miktarlarda bağış talep edilmesinden ortaya çıkan rahatsızlıkların ardından Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar, organize sanayi mütevelli toplantısında bu bağışların doğru olmadığını dile getirmişti. Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar’ın tepkilerinin ardından Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney katıldığı bir radyo programında alınan paraların şahsi amaçlar için değil, Ünye’nin kalkınması için harcanacağını ve Ünye Kalkınma Derneğinin faaliyetlerinin Valilik denetiminde olduğunu belirterek Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar’ın yaklaşan Ticaret Odası Başkanlığı seçim kaygısı nedeniyle gündeme taşıdığını vurguladı.

KAYMAKAMIN SARAYINA PARA YETMİYOR

Oysa ki , Ünye İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney göreve geldiğinden beri bağışlarla yeni bir tripleks konut evi yaptırması ve Kaymakamlık makamını da yine bağışlarla yeniletmesi ilçede tepkiye yol açmıştı.

KAYMAKAMIN TALEBİNİ DOĞRU BULMUYORUZ

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in açıklamalarının ardından Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar düzenlediği basın toplantısında; “İnsanlar yaşadıkları sıkıntılara ilk tepkileri kamu kurumları değil de sivil toplum örgütlerine gösterdikleri için bize gelen talep ve sıkıntıları bizler dile getirmek zorundayız. İstenilen bağış rakamlarının çok yüksek olması haliyle iş insanlarımızı ve bizleri rahatsız etti. Bizim verdiğimiz tepkilerinde rahatsızlık vermesi gayet doğal. Zor şartlar ve maliyetler altında yatırım yapacak iş insanlarımızdan birde yüksek miktarlarda bağış istenmesini bizler doğru bulmuyoruz. Biz yatırımcımızın hakkını sonuna kadar savunacağız. Ülkemizin gerçeğidir, bu ayın başını keyifle bekleyenler ay sonu çekilen sıkıntıyı bilmezler.” dedi. (Kaynak: ÜnyeNethaber)


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’da yöresel mimari konut proje yarışması..Önceki Haber

Ordu’da yöresel mimari konut proje yarı...

Perşembe’nin yetenekli çocukları yarıştı..Sonraki Haber

Perşembe’nin yetenekli çocukları yarıştı...

Haber Yorumları

 • Vatandaş12-06-2021 08:51

  Ünye ye helal olsun. OrganiZesi yapılmış arsa kavgasına girmişler. Eyyy Ordulu siyasetçiler uyuyun birbirinizi yiyin. Ünye malı götürdü. Siz bir çivi bile çakmadınız.

Facebook Yorum

Yorum Yazın