AŞKIN KANDİL - evde kal

KARAR KESİNLEŞTİ, GAZETEMİZE İCRA EMRİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KARAR KESİNLEŞTİ, GAZETEMİZE İCRA EMRİ..
Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci ile ilgili yaptığımız haber ve Savcı Zekeriya Öz’ün İsa Demirci’nin aracı ile mi kaçırıldı? diye sorduğumuz sorulara ve ilçede yaşanan bazı olumsuzlukların sosyal medya üzerinden paylaşılması ile ilgili gazetemize yapılan ihbarları soru mahiyetinde sorduğumuz halde, gazetemiz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü Osman Şahin hakkında dava açılmış ve Ordu 2. Asliye ceza mahkemesi tarafından 8 bin 840 TL para cezasına çarptırılarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmişti. Ordu ağır ceza mahkemesine yaptığımız itirazın ret edilmesi sonucu karar onaylandı ve hüküm kesinleşmiş oldu. Bu karara göre, Başkan İsa Demirci’nin avukatlık ücretini de yasal olarak biz ödeyeceğiz..Ancak, maddi durumumuz iyi olmadığı için bu parayı ödemek için değerli dostlarımızdan yardım isteyerek kampanya başlatacağız.

Ancak, elbette ki, mahkemenin verdiği karara yanlış ta olsa saygımız sonsuzdur. Kararın kesinleşmesinden sonra yasal olarak avukat ve mahkeme masraflarını bizim ödememiz gerekiyor. Buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. Fakat, Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci’nin avukatı olan Yahya Kemal Yılmaz, bizlere bir ödeme tebliği göndermeden atik ve akıllı davranarak, sanki intikam alırcasına vekalet ücretini almak için gazetemiz sahibi Osman Şahin’i icraya vererek avukatlık ücretinin ödenmesini istedi. Bu da avukatların yasal bir hakkıdır. Ancak bir de meslek adabı, ahlakı ve iyi niyet vardır.

BİZİM BORCUMUZ NAMUS MESELESİDİR..

Gazeteci arkadaşlarımızı uyarıyoruz. Sakın FETÖ kaçağı olan Savcı Zekeriya ÖZ’ü yazmayın ve kim kaçırdı diye sormayın. Sonuçta hakaret etmiş sayılır ve cezaya çarptırılırsınız.  Biz yazdık, sorduk bedelini ödüyoruz.

Ancak, biz mesleki ve ahlaki açıdan her zaman borcumuza sahip olduğumuzu ve kimsenin bize borcu var, ihanetlik etti, yalan konuştu, bizim alacağımızı vermedi diyemez. Çünkü biz borcumuza sahip çıkar ve bu konuya da namus meselesi olarak baktığımızın da bilinmesini istiyoruz.

SAYIN AVUKAT, YAHYA KEMAL YILMAZ’A ŞU SORULARI SORMAK İSTİYORUZ:

1-Bizden Avukatlık ücretini tahsil etmek için, icraya vermeden önce bir telefon, bir adres veya bir iban numarası vererek tebligat yapsaydınız daha mantıklı ve doğru olmaz mıydı?

2-Hakkınız olan alacağınızın ödenmesi için icraya vererek, bizlere icra masrafları ödettirmek, sanki müvekkilinizin intikamını almak gibi bir düşünceniz mi var?

3-Yerel bir gazete olarak hiçbir çıkar ve menfaat olmadan yaptığımız bu kamu görevi karşısında maddi imkanlarımız olmadığı halde ödeme yapamazsak, bizlere haciz işlemi de başlatacak mısınız?

4-Fakat, inanıyoruz ki; 40 yıllık meslek hayatımızda  çok bedeller ödedik, bunu da ödeyerek başaracağımıza inanıyoruz. Çünkü, biz doğru yoldayız. Biz yanlışın karşında, haklının yanındayız. Adaletin geç de olsa tecelli edeceğine inancımız sonsuzdur.

Şunu da ifade etmek istiyoruz ki; sadece merak ettik, sorduk, soruyoruz ve sormaya da devam edeceğiz.

BİZ SORDUK, SUÇLU OLDUK..

Yayınladığımız haberimizde sadece soru sorduk, eleştiri hakkımızı kullandık diyoruz.  Gazetemize yapılan ihbarlar doğru mu dedik..Savcı Zekeriya Öz’ün İsa Demirci’nin aracı ile mi kaçırıldı?diye sorduk. Fakat, sonuçta suçlu biz olduk ve HAKARET diye ceza aldık..

MESAJIMIZI BİR ŞİİRLE BİTİRMEK İSTİYORUZ..

Bir gün elbette Hakk’ın divanı kurulacak,

O yüce mahkemede hesaplar görülecek.

Karar bir gün bize de gülecek,

Zalim bilinen mazlum, masum görünen zalim

Kimmiş, hakkıyla ancak orada bilinecek!..

VE… KELEPÇE VURULUYOR  FİKİRLERE,

Mahpus kalem şunu sorar.?

Dilsiz ağız, neye yarar?

Konuşmak yok, yazmak yasak,

Fikirlere kelepçe var.

Hakkı hakça yazamazsın,

Düşmanına kızamazsın,

Müslüman’ca gezemezsin,

Hüküm budur, budur karar!

Düzen bozucu savcıyı,

Kızıl, hain FETÖ’cü hilekarı,

Bin maskeli sahtekarı,

Acep hangi savcı sorar?

Maskeleri indir şöyle,

Sen yaz hele, hakkı söyle,

Hakim beyler işte böyle,

Mikroskopla bir suç arar!

Taştan oyma zindanlara,

Kirli, kara tavanlara,

Kedi gibi sıçanlara,

Sabretmezsen sana zarar!

Sen mahkumsun, fikrin mahpus,

Emir serttir: “Konuşma yazma sus!”

Söz ve yazı bize mahsus,

“Kanunlar tek bize yarar!”

Sabredersen Şule eğer,

Bir gün davan arşa değer.

Anladın ki en sonunda meğer,

Yaraları zaman sarar,

Önünde bak, ne günler var..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dolmuşlarda bulaşıcı hastalıklara karşı mücadele..Önceki Haber

Dolmuşlarda bulaşıcı hastalıklara karşı...

Başkan Tomakin, “Fındığı çürütenlerin konuşmaya hakları yok”Sonraki Haber

Başkan Tomakin, “Fındığı çürütenlerin ko...

Facebook Yorum

Yorum Yazın