3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Karadenizin en büyük Hayvan organize sanayisi yapılacak..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Karadenizin en büyük Hayvan organize sanayisi yapılacak..
Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi Ordu’nun Mesudiye ilçesine yapılacak. OBB. Başkanı Hilmi Güler öncülüğünde Mesudiye’de 1250 dekar arazi üzerinde hayata geçirilecek olan tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi (TDİOSB) çalışmaları sürüyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanan Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesinin ÇED raporu da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Karadeniz Bölgesi'nin mega projesi olarak gösterilen ve Karadeniz-Akdeniz bağlantı yolu üzerinde bulunanMesudiye’de 1250 dekar arazi üzerinde hayata geçirilecek olan Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) hayvancılık, et entegre, üretim ve ihracatının yanı sıra istihdamda da önemli bir rol oynayacak.

BAŞKAN GÜLER: “2,5 MİLYAR TL’LİK DEV PROJE İLE 1500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK”

Dev proje hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 300 milyon TL’lik kamu yatırımı, 2 milyar TL de özel sektör yatırımıyla 1500 kişiye istihdam sağlayacak 15 bin hayvan kapasiteli tesis için çalışmaların tam gaz devam ettiğini söyledi.

Başkan Güler, “Çalışma gayet güzel bir şekilde ilerliyor.  Tarım sanayi entegrasyonunun başarılı örneklerinden birisi olacak tesis500 kişiye direkt, 1500 kişiye de dolaylı olarak istihdam sağlayacak.Herkes sanayiden dükkân alır gibi buradan 50 baş hayvanlık birer ikişer hisse alabilecek” diye konuştu.

1250 DEKAR ÜZERİNDE KURULACAK

Ordu’nun tarım ve hayvancılık merkezi olmasına yönelik olarak geliştirilen proje kapsamında hayvan barınakları, et entegre tesisi, hayvan hastanesi, gübre fabrikası, yem üretim tesisi, soğuk hava deposu, biyogaz tesisi, hayvan pazarı hayata geçirilecek.  1250 dekar üzerinde kurulacak tesis kendi atıklarından elektrik üretecek.

 

 


Güreşin dev isimleri Pehlivanlar diyarı Ordu’da buluşuyor..Önceki Haber

Güreşin dev isimleri Pehlivanlar diyarı...

ALTINORDU’DA MUHTEŞEM BİR KONSER VAR..Sonraki Haber

ALTINORDU’DA MUHTEŞEM BİR KONSER VAR..