İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

“Kafeler Caddesi, Kültür ve Sanat Yolu Projesi” acilen bitirilsin..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Kafeler Caddesi, Kültür ve Sanat Yolu Projesi” acilen bitirilsin..
Altınordu’ya modern sosyal donatı alanı olarak tanıtılan ve sahilde bulunan “Kafeler Caddesi, Kültür ve Sanat Yolu Projesi”nin yapımına zamansız olduğu için esnaflar ve halk tarafından büyük tepki gösteriliyor. Koronavirüs nedeniyle 3 aydır kapalı olan iş yerleri ve kış sezonunda yapılmayan ve onarıma alınmayan caddesinin esnaflar dükkanını açarak, yaz mevsiminin de gelmesi nedeniyle vatandaşların yürümesi ve sahilde bulunan kafelere girmelerini zorlaştıran çalışmalara karşı esnaflar ve vatandaşlar büyük tepki gösteriyorlar.

Sahil boyunda bulunan iş yeri sahipleri bu çalışmalar nedeniyle dükkanlarına kimsenin gelmediğinden yakınıyorlar. Esnaflar bu yolu derhal acilen bitirilmesini istiyorlar.

Her ne kadar bu caddenin güzel olması ve daha görsel hale getirilmesi için başlayan çalışmaların zamansız olduğu belirtilse de  Ordu’nun sosyal yaşam alanlarının en önemli noktalarından biri olan, geçmişte insanların bir araya gelerek sohbet ettiği, günümüzde ise kafelerin konumlandırıldığı Düz Mahalle Atatürk Bulvarı güzergâhı ile Taşbaşı Kilisesi’nin önü Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin dokunuşlarıyla yeniden hayat bulacak.

“Kafeler Caddesi, Kültür ve Sanat Yolu Projesi” kapsamında sokak, daha işlevsel ve estetik bir görünüme kavuşturulacak.

“DAHA İŞLEVSEL VE ESTETİK OLACAK”

Çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Proje ile Altınordu ilçemizin merkezinde bulunan ve kentin vitrini konumunda olan Düz Mahalle Atatürk Bulvarı güzergâhı ile Taşbaşı Kilisesi’nin önü estetik yaklaşımla yeniden kurgulandı. Samsun-Trabzon kara yolu üzerinde bulunan, insan yoğunluğunun en fazla olduğu iki bölge daha işlevsel ve fonksiyonel bir görünüme kavuşacak. Yapacağımız çalışma kapsamında kafelerin içerisinde bulunduğu 4.360 metrekarelik güzergâhta ahşap platformlar, oturma birimleri, amfi, bisiklet park alanları, doğal taş yürüyüş alanı, bitkisel tasarımlar oluşturulacak. Alanda yapacağımız çalışmalar öncesinde altyapıyı hazır hale getiriyoruz. Burada kısa sürede beton dökme işlemi yapılacak ve ardından da hızla üstyapı imalatlarının yapımına başlanacak. Çalışmaları yaklaşık bir ay gibi bir sürede tamamlayarak, halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

TAŞBAŞI KİLİSESİ’NİN ÖNÜ TARİHİ DOKUYA UYUMLU OLACAK       

Öte yandan Taşbaşı Kilisesi’nin önündeki 2.508 metrekarelik alan, hayata geçirilecek Kültür ve Sanat Yolu Projesi ile doğal taş kaplamalar, korten imalatları, oturma birimleri, zeminde tarih izleri enstalasyonu ve bitkisel tasarımlarla tarihi doku ile uyumlu hale getirilecek.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci peşimizi bırakmıyor..Önceki Haber

Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci peşim...

Yeni çözüm. Sivrisinekleri Balıklar yok edecek..Sonraki Haber

Yeni çözüm. Sivrisinekleri Balıklar yok...

Facebook Yorum

Yorum Yazın