4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

KADINLAR YAĞ YANGINLARINA KARŞI EĞİTİLİYOR..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KADINLAR YAĞ YANGINLARINA KARŞI EĞİTİLİYOR..
Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı vatandaşlara yönelik yangın başta olmak üzere afetlere karşı farkındalık eğitimlerine devam ediyor. Bu konuda eğitim almak isteyen kadınlar istedikleri zaman İtfaiye müdürlüğüne başvurabilir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan İtfaiye Eğitim Merkezi’nin (OBİTEM) tarafından talepte bulunan vatandaşlara yönelik 3 günlük “Yangın Farkındalık Eğitimi” düzenlendi. Verilen eğitimde, katılımcılara itfaiye mesleği hakkında bilgiler aktarılırken yangın öncesi alınması gereken önlemler, yangın ve diğer afetlere hazırlık aşamaları, yangında ve olası afetlerde doğru davranış yöntemleri, yangın önleyici sistemler ile yangın söndürme ekipmanlarının doğru kullanımı hakkında uygulamalı eğitimler verildi.

KADINLAR YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ

Yaşam alanlarının başında gelen evlerde meydana gelebilecek olası yangın risklerinin anlatıldığı eğitimlerde özellikle mutfaklarda meydana gelen yağ yangınlarına karşı doğru müdahalenin nasıl olması gerektiği uygulamalı olarak gösterildi.

DAİRE BAŞKANI YUSUF ÇINKIL: “EĞİTİM TALEBİNDE BULUNAN HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

Ordu itfaiyesi tarafından gerçekleştirilen eğitimleri değerlendiren İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, yangın başta olmak üzere afetlere karşı vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla eğitimler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Eğitim talebinde bulunan herkese kapılarının açık olduğunu ifade eden Çınkıl, “İtfaiye Eğitim Merkezimiz ile ilimizde bilinçli bir toplum parolasıyla farkındalık eğitimlerimizi sürdürmekteyiz. Evlerde sıklıkla karşılaştığımız yangın türlerinden olan mutfaklarda ki yağ yangınlarına müdahaleler başta olmak üzere, özellikle ev hanımlarının günlük hayatta başlarına gelebilecek muhtemel ev kazalarına yönelik alması gereken tedbirler eğitmenlerimiz tarafından anlatılmaktadır. İlkyardım eğitmenlerimizce de, temel ilkyardım uygulamalarını kursiyerlerimize uygulamalı olarak gösteriyoruz. Tüm vatandaşlarımızı talep etmeleri halinde farkındalık eğitim programlarımıza dahil etmek istiyoruz. Yangın farkındalık eğitimlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın, İtfaiye Eğitim Merkezimiz ile ya da İtfaiye Dairesi Başkanlığımız ile irtibata geçmeleri yeterli olacaktır” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Tören, “15 Temmuz birliğimiz ve dirliğimizin ifadesidir..”Önceki Haber

Başkan Tören, “15 Temmuz birliğimiz ve...

Altınordu Belediyesinden 15 Temmuz bayrağı..Sonraki Haber

Altınordu Belediyesinden 15 Temmuz bayra...

Facebook Yorum

Yorum Yazın